Krádež zlaté kraslice

Ročník:
Počet stran:
22
Velikost: 47.61 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
4. 3. 2024
Sdílet:

Tento materiál se výborně hodí pro zpestření výuky (čtení s porozuměním a následné plnění úkolů) nebo do školních družin jako motivační hra. Možný i černobílý tisk.

Obsah

Úvodní list, postup, příběh “Krádež zlaté kraslice”, plachta s podezřelými, detektivní karta, 10 úkolů, řešení, velikonoční omalovánky.

Společně si s dětmi přečtěte příběh “Krádež zlaté kraslice”. Po přečtení příběhu můžete dětem ukázat plachtu s podezřelými a připomenout si, proč jsou vlastně podezřelí a jaký mají ke krádeži důvod. Následně dětem rozdejte detektivní kartu, do které si budou zaznamenávat vyluštěná písmena z jednotlivých úkolů. Úkoly můžete předem rozmístit po místnosti nebo na venkovním stanovišti, k tomu by bylo vhodné, aby si děti vzaly s sebou i zapisovací blok, mohou si tak dělat poznámky. Je na Vás, zdali děti budou úkoly plnit v týmech nebo v rámci jednotlivců.

Příběh

V jedné malé vesničce se konala soutěž v malování vajíček. Vítěz si měl odnést cenu v podobě zlaté kraslice. Po kraslici se však slehla zem. Statečný Lukáš se vydává po stopě zloděje. Jsou čtyři hlavní podezřelí, kteří mají pádný důvod kraslici odcizit. Lukášovi se nakonec podaří zloděje vypátrat. Ty však musíš splnit 10 úkolů. Po splnění úkolů získáš indicii, která ti napoví, kdo je skutečným zlodějem.

 

Další produkty od autora Petra Kunešová

405719
Český jazyk
Školní družina, 4., 5.
Pracovní listy
Postup Nejprve si děti přečtou legendu o svatém Martinovi. Poté jednotlivcům nebo do skupinek rozdejte hrací kartu. Žáci
50.00 Kč
293742
Český jazyk
Školní družina, 1.
Pracovní listy
Materiál je založen na motivačním příběhu o čarodějnici Uršule, která postrádá kouzelnickou hůlku. Děti s ní budou
55.00 Kč
424787
Český jazyk
Školní družina, 2., 3.
Pracovní listy
Mikulášská stezka se skládá ze 7 úkolů, které děti prověří v různých dovednostech. Vhodné i v černobílé verzi. 7 úkolů
55.00 Kč
289623
Český jazyk - gramatika
Školní družina, 2.
Pracovní listy
Materiál je založen na motivačním příběhu o čarodějnici Uršule, která postrádá kouzelnickou hůlku. Děti s ní budou
55.00 Kč
Krádež zlaté kraslice Krádež zlaté kraslice
Tento materiál se výborně hodí pro zpestření výuky (čtení s porozuměním a následné plnění úkolů) nebo do školních družin jako motivační hra. Možný i černobílý tisk. Obsah Úvodní list, postup, příběh “Krádež zlaté kraslice”, plachta s podezřelými, detektivní karta, 10 úkolů, řešení, velikonoční omalovánky. Společně si s dětmi přečtěte příběh “Krádež zlaté kraslice”. Po přečtení příběhu můžete dětem ukázat plachtu s podezřelými a připomenout si, proč jsou vlastně podezřelí a jaký mají ke krádeži důvod. Následně dětem rozdejte detektivní kartu, do které si budou zaznamenávat vyluštěná písmena z jednotlivých úkolů. Úkoly můžete předem rozmístit po místnosti nebo na venkovním stanovišti, k tomu by bylo vhodné, aby si děti vzaly s sebou i zapisovací blok, mohou si tak dělat poznámky. Je na Vás, zdali děti budou úkoly plnit v týmech nebo v rámci jednotlivců. Příběh V jedné malé vesničce se konala soutěž v malování vajíček. Vítěz si měl odnést cenu v podobě zlaté kraslice. Po kraslici se však slehla zem. Statečný Lukáš se vydává po stopě zloděje. Jsou čtyři hlavní podezřelí, kteří mají pádný důvod kraslici odcizit. Lukášovi se nakonec podaří zloděje vypátrat. Ty však musíš splnit 10 úkolů. Po splnění úkolů získáš indicii, která ti napoví, kdo je skutečným zlodějem.  
UUCZ-512979
Nezařazené k předmětu>Pracovní listy>Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka>Školní družina>2.>3.>4.>5.>Jaro>Velikonoce
54.00