Stínohrátky - dopravní prostředky

Kategorie:
Počet stran:
6
Velikost: 1.06 MB
Typ souboru: zip
Prodávající Učitelka Irča
Nahráno:
Naposledy upraveno:
10. 2. 2025
Sdílet:

Více o produktu

Cíl aktivity:

Rozvoj vizuální diferenciace (rozpoznávání tvarů a jejich obrysů).

Posílení soustředění a pozornosti.

Podpora jemné motoriky (uchopování, přesné manipulování s obrázky).

Příprava: Kartičky s obrázky a karty se stíny vytiskneme, zalaminujeme a vystřihneme.

Postup:

Úvod (Motivace dětí)

  • Učitel/rodič se ptá: „Viděli jste někdy svůj stín? Jak vypadá? Myslíte, že všechny věci mají svůj stín?“
  • Ukázka příkladu: vytvoření stínu ruky na stole pomocí světla.

Hlavní aktivita

  • Děti dostanou obrázky a jejich stíny.
  • Úkol: přiřadit správný tvar k odpovídajícímu stínu.
  • Mladším dětem může pomoci dospělý tím, že nabídne výběr ze dvou možností.
  • Starší děti mohou pracovat samostatně a mohou vysvětlit svůj výběr.

Závěr (Reflexe)

  • Učitel/rodič pokládá otázky:
  • „Bylo těžké najít správný stín?“
  • „Jaké tvary bylo snadné poznat a které byly těžší?“
  • Shrnutí: „Dnes jsme si hráli se stíny a zjistili jsme, že každý předmět má svůj jedinečný tvar.“

Další produkty od autora Učitelka Irča

405215
Matematika
1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
•Materiál je určený k hravému procvičování porovnávání do 10. • Jak na to! Materiál vytiskneme a zalaminujeme. Lze
25.00 Kč
696148
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Více o produktu V materiálu najdete 8 typů, jak využít obrázkové karty v hodinách. Demonstrační karty i pracovní listy
25.00 Kč
719011
Český jazyk - čtení
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Příběh o Mikuláši, andělovi a čertovi, který vede k rozvoji čtenářské gramotnosti, týmové spolupráce a porozumění
35.00 Kč
635099
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Kalendář pro děti
1. Kalendář vytiskneme ve formátu A4 a vložíme do desek. 2. Kalendář vytiskneme ve formátu A3 a vyvěsíme na nástěnku. 3
25.00 Kč
Stínohrátky - dopravní prostředky Stínohrátky - dopravní prostředky
Více o produktuCíl aktivity:•Rozvoj vizuální diferenciace (rozpoznávání tvarů a jejich obrysů).Posílení soustředění a pozornosti.Podpora jemné motoriky (uchopování, přesné manipulování s obrázky).Příprava: Kartičky s obrázky a karty se stíny vytiskneme, zalaminujeme a vystřihneme.Postup:Úvod (Motivace dětí)Učitel/rodič se ptá: „Viděli jste někdy svůj stín? Jak vypadá? Myslíte, že všechny věci mají svůj stín?“Ukázka příkladu: vytvoření stínu ruky na stole pomocí světla.Hlavní aktivitaDěti dostanou obrázky a jejich stíny.Úkol: přiřadit správný tvar k odpovídajícímu stínu.Mladším dětem může pomoci dospělý tím, že nabídne výběr ze dvou možností.Starší děti mohou pracovat samostatně a mohou vysvětlit svůj výběr.Závěr (Reflexe)Učitel/rodič pokládá otázky:„Bylo těžké najít správný stín?“„Jaké tvary bylo snadné poznat a které byly těžší?“Shrnutí: „Dnes jsme si hráli se stíny a zjistili jsme, že každý předmět má svůj jedinečný tvar.“
UUCZ-788954
Nezařazené k předmětu>Skládačky>Batole (1 - 3 roky)>MŠ>🚘 Dopravní prostředky
30.00