Svatý Václav - běhací diktát

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
7
Velikost: 882.85 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

8 důležitých jmen, 8 postav, 8 zajímavostí. Jakou rodinu měl svatý Václav? Kdy byl zavražděn? Čím byla uškrcena Ludmila? Kdo byl na nějaký čas vyhnán ze země a proč? To a mnoho dalšího si musí vaši žáci zapamatovat. Kromě čtení s porozuměním se žáci blíže seznámí s rodinou svatého Václava.

8 kartiček rozmístíme po třídě. Žáci se rozdělí do dvojic a rozdělí si funkce. Jeden bude běhač a druhý zapisovač. Běhač musí oběhnout všech 8 stanovišť. U každého lístečku si musí přečíst text, zapamatovat si, co se dozvěděl a doběhnout k zapisovači, pošeptat mu, co si přečetl a zapisovač zapisuje získané poznatky do tabulky, kterou obdrží. Běhač se může k lístečku opakovaně vracet. Žák musí textu porozumět a až poté získané poznatky zapsat do tabulky.

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ, který slouží k podpoře výstupů z RVP. Konkrétně se žáci snaží porozumět textu a tím plní výstup ČJL 5-1-01 Čte s porozuměním přiměřeně náročné texty a dále ČJL 5-1-04 Reprodukuje obsah přiměřeně složitého sdělení a zapamatuje si z něj podstatná fakta.

Další produkty od autora Dvě učitelky

296993
Matematika
2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Jak si zahrát naší novou hru Registrační značky? Hru můžete hrát ve skupinách či ve dvojicích, hrát může i každý žák
35.00 Kč
175062
Nezařazené k předmětu
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Prázdninový běhací diktát je učen pro žáky prvního stupně. 12 dětí, 12 měst, 12 zajímavostí. S kým děti na výlet
35.00 Kč
87538
Anglický jazyk
3.
Pexeso
22 obrázků k vybarvení a 22 anglických výrazů zlepší vašim žákům paměť a rozšíří slovní zásobu. Žáci si nejprve s
25.00 Kč
88787
Nezařazené k předmětu
3., 4., 5.
Didaktické hry
9 kartiček, 9 stanovišť a 9 států, která vám představí, jak se u nich slaví Vánoce. Jaká je typická slavnostní večeře
35.00 Kč
Svatý Václav - běhací diktát Svatý Václav - běhací diktát
8 důležitých jmen, 8 postav, 8 zajímavostí. Jakou rodinu měl svatý Václav? Kdy byl zavražděn? Čím byla uškrcena Ludmila? Kdo byl na nějaký čas vyhnán ze země a proč? To a mnoho dalšího si musí vaši žáci zapamatovat. Kromě čtení s porozuměním se žáci blíže seznámí s rodinou svatého Václava. 8 kartiček rozmístíme po třídě. Žáci se rozdělí do dvojic a rozdělí si funkce. Jeden bude běhač a druhý zapisovač. Běhač musí oběhnout všech 8 stanovišť. U každého lístečku si musí přečíst text, zapamatovat si, co se dozvěděl a doběhnout k zapisovači, pošeptat mu, co si přečetl a zapisovač zapisuje získané poznatky do tabulky, kterou obdrží. Běhač se může k lístečku opakovaně vracet. Žák musí textu porozumět a až poté získané poznatky zapsat do tabulky. Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ, který slouží k podpoře výstupů z RVP. Konkrétně se žáci snaží porozumět textu a tím plní výstup ČJL 5-1-01 Čte s porozuměním přiměřeně náročné texty a dále ČJL 5-1-04 Reprodukuje obsah přiměřeně složitého sdělení a zapamatuje si z něj podstatná fakta.
UUCZ-184035
Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>1.>2.>3.>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Svatý Václav
25.00