Třídnická hodina - Halloween

Počet stran:
10
Velikost: 45.72 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
15. 10. 2023
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Soubor obsahuje:

 • 20 kartiček se strašidelnými otázkami
 • 4 kartičky pro hru “Najdi někoho, kdo...”
 • strašidelné “jméno, místo, zvíře, věc”
 • halloweenské otázky do kruhu
 • příšerky a emoce

AKTIVITY NA ZAHŘÁTÍ

20 kartiček se strašidelnými otázkami

 • Každému žákovi dejte jednu kartičku a nechte všechny pohybovat se po třídě. Žáci mají za úkol zeptat se co nejvíce spolužáků na odpověď. Na závěr aktivity můžete utvořit kruh a sdílet své postřehy. 
 • Varianta: Rozdejte žákům kartičky do dvojic nebo malých skupinek. Určete čas, po který si budou pokládat otázky. Na závěr aktivity můžete utvořit kruh a sdílet své postřehy. 

4 kartičky pro hru “Najdi někoho, kdo...”

 • Každému žákovi dejte jednu kartičku a nechte všechny pohybovat se po třídě. Žáci mají za úkol zeptat se spolužáků na odpověď. Jakmile najdou osobu, která splňuje dané políčko, zapíšou si jeho jméno. Hru můžete hrát jako bingo, nebo vyplnit celou tabulku. Na závěr aktivity můžete utvořit kruh a sdílet své postřehy. 

strašidelné “jméno, místo, zvíře, věc”

 • Obdoba klasiky “město, jméno, zvíře, věc”. Žáci mají za úkol samostatně či v malých skupinách vymyslet originální strašidelné odpovědi na vylosované písmeno. Čím bláznivější odpovědi, tím lepší.

 TŘÍDNICKÉ AKTIVITY - EMOČNÍ INTELIGENCE

halloweenské otázky do kruhu

 • Sedněte si s dětmi do kruhu a pobavte se s nimi o možných i nemožných situacích. Podporujte diskuzi a povídejte si o emocích, možných řešeních dané situace. Žádná odpověď není správná, cílem je, aby žáci vymysleli možná řešení a naučili se diskutovat.

příšerky a emoce

 • Rozdejte do skupinek po jedné kartičce. Žáci vyplňují kartičku společně, poté ji prezentují v kruhu, ostatní s nimi mohou diskutovat, jestli by něco udělali jinak. 
 • Varianta: Rozdělte děti do skupinek, posaďte je blízko sebe. Skupina vyplní nejprve jméno a po době, kterou jste určili, pošle kartičku další skupině. Další skupina vyplní emoci a pošle dál. Takto vyplníte celou kartičku. Následně utvoříte kruh a pobavíte se o odpovědích.

Další produkty od autora Nikola Herpaiová

206398
Anglický jazyk
7., 8., 9.
Postřehovky
57 karet na téma past simple - irregular verbs Žáci si procvičují výslovnost sloves v minulém čase + fixují si jejich
25.00 Kč
187525
Dějepis
6., 7., SŠ
Ostatní
Soubor obsahuje 25 otázek a odpovědí na téma "Úvod do středověku" a "Středověká společnost", které si můžete vytisknout
25.00 Kč
203143
Anglický jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
57 karet na téma zájmy a koníčky - vhodné nejen do hodin AJ TIP: Při více kopiích si na zadní stranu karet před
25.00 Kč
188640
Anglický jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
31 karet na téma Halloween - vhodné nejen do hodin AJ Použití: a) Každý hráč (2 a více) dostane jednu kartu. Zbytek se
25.00 Kč
Třídnická hodina - Halloween Třídnická hodina - Halloween
Soubor obsahuje: 20 kartiček se strašidelnými otázkami 4 kartičky pro hru “Najdi někoho, kdo...” strašidelné “jméno, místo, zvíře, věc” halloweenské otázky do kruhu příšerky a emoce AKTIVITY NA ZAHŘÁTÍ 20 kartiček se strašidelnými otázkami Každému žákovi dejte jednu kartičku a nechte všechny pohybovat se po třídě. Žáci mají za úkol zeptat se co nejvíce spolužáků na odpověď. Na závěr aktivity můžete utvořit kruh a sdílet své postřehy.  Varianta: Rozdejte žákům kartičky do dvojic nebo malých skupinek. Určete čas, po který si budou pokládat otázky. Na závěr aktivity můžete utvořit kruh a sdílet své postřehy.  4 kartičky pro hru “Najdi někoho, kdo...” Každému žákovi dejte jednu kartičku a nechte všechny pohybovat se po třídě. Žáci mají za úkol zeptat se spolužáků na odpověď. Jakmile najdou osobu, která splňuje dané políčko, zapíšou si jeho jméno. Hru můžete hrát jako bingo, nebo vyplnit celou tabulku. Na závěr aktivity můžete utvořit kruh a sdílet své postřehy.  strašidelné “jméno, místo, zvíře, věc” Obdoba klasiky “město, jméno, zvíře, věc”. Žáci mají za úkol samostatně či v malých skupinách vymyslet originální strašidelné odpovědi na vylosované písmeno. Čím bláznivější odpovědi, tím lepší.  TŘÍDNICKÉ AKTIVITY - EMOČNÍ INTELIGENCE halloweenské otázky do kruhu Sedněte si s dětmi do kruhu a pobavte se s nimi o možných i nemožných situacích. Podporujte diskuzi a povídejte si o emocích, možných řešeních dané situace. Žádná odpověď není správná, cílem je, aby žáci vymysleli možná řešení a naučili se diskutovat. příšerky a emoce Rozdejte do skupinek po jedné kartičce. Žáci vyplňují kartičku společně, poté ji prezentují v kruhu, ostatní s nimi mohou diskutovat, jestli by něco udělali jinak.  Varianta: Rozdělte děti do skupinek, posaďte je blízko sebe. Skupina vyplní nejprve jméno a po době, kterou jste určili, pošle kartičku další skupině. Další skupina vyplní emoci a pošle dál. Takto vyplníte celou kartičku. Následně utvoříte kruh a pobavíte se o odpovědích.
UUCZ-393404
Nezařazené k předmětu>Přípravy hodiny/lekce>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Halloween, Dušičky
40.00