Úniková hra - Uvězněni ve třídě

Ročník:
3., 4., 5., 6.
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
25
Velikost: 3.44 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
20. 8. 2022
Sdílet:

Tato hra je určena pro žáky 3. – 6. třídy. Díky několika verzím úkolů s různou obtížností, které si sami vyberete, ji můžete přizpůsobit na míru vašim žákům!

Hra rozvíjí spolupráci, kreativitu, logické myšlení a čtenářskou gramotnost. Žáci si také zábavnou formou procvičí učivo z předešlého roku, například násobilku či slovní druhy. Spíše než na učivo je však zaměřena spíše na šifry vyžadující přemýšlení :)

Podle šikovnosti žáků vám zabere asi 30 – 45 min (čas trvání se může lišit v závislosti na schopnostech žáků).

Hra se nazývá úniková z toho důvodu, že jsou žáci "uvězněni ve třídě" a jejich úkolem je dostat se ven. Třídě se po nich o prázdninách taky stýskalo, že je teď nechce pustit domů. Má strach, že zase dlouho nepřijdou!

Ale jak se žáci osvobodí? Tím, že splní všechny úkoly, které jim pomohou získat klíč ke třídním dveřím. Klíčem je v tomto případě speciální barevný klíč, který žáci splněním úkolů přetvoří do podoby, která „zapadne“ do zámku. Žáci dostanou klíč a při plnění úkolů se dozví, kterých 6 barevných části mají odstřihnout. Jakmile budou mít klíč hotový, zkontrolují, zda do zámku pasuje. Pokud se shoduje se vzorem, jsou žáci volní!

Obsah materiálu:

  • ·Návod pro učitele
  • ·Úvodní dopis pro žáky
  • ·6 pracovních listů – v různých verzích pro dané ročníky
  • ·Dešifrovací tabulka
  • ·Klíč k dotvoření pro žáky
  • ·Stín klíče pro učitele (k závěrečné kontrole)
  • Řešení

Co potřebuje učitel: tiskárnu, nůžky, nýtky (pro otočnou šifru), obálky, stopky, odměny, stín klíče, průvodní dopis

Co bude každá skupina potřebovat: pravítko, obyčejné tužky, propisku, přístup k oknu, pracovní listy se šiframi, klíč k dotvoření (barevný)

Další produkty od autora Veronika Kubínová

486043
Přírodověda
ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní hry - bojovka - bez vzdělávání
Materiál obsahuje 13 stanovišť stezky, záznamový arch pro tajenku, návod pro účastníky + jako bonus dvě verze diplomů
49.00 Kč
386311
Přírodověda
1., 2., 3., 4., 5.
AZ-kvíz
Kvíz je určen pro žáky prvního stupně ZŠ. Žáci mohou otestovat své znalosti ve čtyřech okruzích - rostliny, živočichové
59.00 Kč
365269
Přírodověda
1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
Materiál obsahuje dvě verze podzimní stezky, návod pro účastníky + jako bonus diplom . Na každé z 21 cedulí je vždy
65.00 Kč
226507
Nezařazené k předmětu
3., 4., 5.
Ostatní
Tato hra je určena pro žáky 3. (při použití kalkulačky - při závěrečném výpočtu kódu počítání do 1000), 4. a 5. třídy
60.00 Kč
Úniková hra - Uvězněni ve třídě Úniková hra - Uvězněni ve třídě
Tato hra je určena pro žáky 3. – 6. třídy. Díky několika verzím úkolů s různou obtížností, které si sami vyberete, ji můžete přizpůsobit na míru vašim žákům! Hra rozvíjí spolupráci, kreativitu, logické myšlení a čtenářskou gramotnost. Žáci si také zábavnou formou procvičí učivo z předešlého roku, například násobilku či slovní druhy. Spíše než na učivo je však zaměřena spíše na šifry vyžadující přemýšlení :) Podle šikovnosti žáků vám zabere asi 30 – 45 min (čas trvání se může lišit v závislosti na schopnostech žáků). Hra se nazývá úniková z toho důvodu, že jsou žáci "uvězněni ve třídě" a jejich úkolem je dostat se ven. Třídě se po nich o prázdninách taky stýskalo, že je teď nechce pustit domů. Má strach, že zase dlouho nepřijdou! Ale jak se žáci osvobodí? Tím, že splní všechny úkoly, které jim pomohou získat klíč ke třídním dveřím. Klíčem je v tomto případě speciální barevný klíč, který žáci splněním úkolů přetvoří do podoby, která „zapadne“ do zámku. Žáci dostanou klíč a při plnění úkolů se dozví, kterých 6 barevných části mají odstřihnout. Jakmile budou mít klíč hotový, zkontrolují, zda do zámku pasuje. Pokud se shoduje se vzorem, jsou žáci volní! Obsah materiálu: ·Návod pro učitele ·Úvodní dopis pro žáky ·6 pracovních listů – v různých verzích pro dané ročníky ·Dešifrovací tabulka ·Klíč k dotvoření pro žáky ·Stín klíče pro učitele (k závěrečné kontrole) Řešení Co potřebuje učitel: tiskárnu, nůžky, nýtky (pro otočnou šifru), obálky, stopky, odměny, stín klíče, průvodní dopis Co bude každá skupina potřebovat: pravítko, obyčejné tužky, propisku, přístup k oknu, pracovní listy se šiframi, klíč k dotvoření (barevný)
UUCZ-162095
Nezařazené k předmětu>Ostatní>3.>4.>5.>6.>Šifry
69.00