VŠEZNÁLKOVI - Moje kamarádka knížka se sestřenicí Hankou

Kategorie:
Téma:
Počet stran:
69
Velikost: 96.99 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 1. 2024
Sdílet:

„Ahoj děti! Mé jméno je Hana Všeználková, ale kamarádi mi říkají Hanko. Mezi mé záliby patří čtení knih a právě o těch si s vámi budu povídat. Máte doma nějaké knížky, ze kterých vám čte maminka pohádky před spaním? A víte, že jsou knihy nejen pro děti, ale i pro dospělé? V knihách nenajdeme jen pohádky, ale také písničky, různé recepty na vaření nebo zajímavosti o lidském těle či zvířatech, které se můžeme naučit. Knih je na světě mnoho a každý si najde tu svou. Já vám povím, jaké knihy máme, jak vznikají, kde bydlí, jak bychom se k nim měli chovat a co vše se v nich může ukrývat. Zahrajeme si na autory, ilustrátory i básníky. Také se podíváme do knihovny a nějakou knihu si půjčíme. Čeká nás toho opravdu dost a já už se těším, až vám o tom všem budu vyprávět. A třeba se nakonec po mém vyprávění rozhodnete navštívit knihkupectví a nějakou knížku si koupit domů. Tak hurá do toho!"

 

Soubor obsahuje:

  • dopis od autorů
  • návod jak s materiálem pracovat
  • podobiznu a povídání sestřenice Hanky
  • demonstrační obrázky druhů knih (leporelo, pohádková kniha, kniha pro dospělé, encyklopedie, atlas, kniha bajek, komiks, kuchařka, slovník, zpěvník, kniha básní, učebnice)
  • demonstrační obrázky způsobů, kterými se psaly a píšou knihy
  • aktivity ke stolečku (řazení knih od nejmenší po největší, od nejtenčí po nejširší a určování jejich barev, skládání slov z knih s písmeny do police podle zadání, kresba/malba titulní strany knihy podle jejího názvu, určování z jakých druhů knih jsou ukázky jednotlivých stran, dějová posloupnost vzniku papíru, hledání kartiček se slovy která se rýmují)
  • další aktivity (jak se chováme ke knize - souhlas nebo nesouhlas s jednotlivými tvrzeními, dovyprávění příběhů na kartičkách dle vlastní fantazie, námětová hra "V knihovně" 
  • pracovní listy (zrakové vnímání, sluchové vnímání, logické uvažování, grafomotorika)
  • omalovánka

Další produkty od autora Do školky

377863
Přírodověda
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Projekty
„Ahoj děti, my jsme dědeček a babička Všeználkovi a budeme si s vámi povídat o lese. Už jste někdy byli s rodiči v lese
249.00 Kč
309754
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
„Ahoj děti! Jmenuji se Bořek Barvička a jsem malíř. Rád bych namaloval obraz, ale k mé smůle jsem právě zjistil, že mi
229.00 Kč
133116
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
„ Všechny Vás vítám u dnešní čarodějné zkoušky. Mé jméno je Všeumína a jsem předsedkyní čarodějné rady. Mým úkolem je
229.00 Kč
209762
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
„Ahoj děti! Mé jméno je Marta Všeználková a budu si s vámi povídat o svátku svatého Martina. Víte, kdo to byl svatý
199.00 Kč
VŠEZNÁLKOVI - Moje kamarádka knížka se sestřenicí Hankou VŠEZNÁLKOVI - Moje kamarádka knížka se sestřenicí Hankou
„Ahoj děti! Mé jméno je Hana Všeználková, ale kamarádi mi říkají Hanko. Mezi mé záliby patří čtení knih a právě o těch si s vámi budu povídat. Máte doma nějaké knížky, ze kterých vám čte maminka pohádky před spaním? A víte, že jsou knihy nejen pro děti, ale i pro dospělé? V knihách nenajdeme jen pohádky, ale také písničky, různé recepty na vaření nebo zajímavosti o lidském těle či zvířatech, které se můžeme naučit. Knih je na světě mnoho a každý si najde tu svou. Já vám povím, jaké knihy máme, jak vznikají, kde bydlí, jak bychom se k nim měli chovat a co vše se v nich může ukrývat. Zahrajeme si na autory, ilustrátory i básníky. Také se podíváme do knihovny a nějakou knihu si půjčíme. Čeká nás toho opravdu dost a já už se těším, až vám o tom všem budu vyprávět. A třeba se nakonec po mém vyprávění rozhodnete navštívit knihkupectví a nějakou knížku si koupit domů. Tak hurá do toho!"   Soubor obsahuje: dopis od autorů návod jak s materiálem pracovat podobiznu a povídání sestřenice Hanky demonstrační obrázky druhů knih (leporelo, pohádková kniha, kniha pro dospělé, encyklopedie, atlas, kniha bajek, komiks, kuchařka, slovník, zpěvník, kniha básní, učebnice) demonstrační obrázky způsobů, kterými se psaly a píšou knihy aktivity ke stolečku (řazení knih od nejmenší po největší, od nejtenčí po nejširší a určování jejich barev, skládání slov z knih s písmeny do police podle zadání, kresba/malba titulní strany knihy podle jejího názvu, určování z jakých druhů knih jsou ukázky jednotlivých stran, dějová posloupnost vzniku papíru, hledání kartiček se slovy která se rýmují) další aktivity (jak se chováme ke knize - souhlas nebo nesouhlas s jednotlivými tvrzeními, dovyprávění příběhů na kartičkách dle vlastní fantazie, námětová hra "V knihovně"  pracovní listy (zrakové vnímání, sluchové vnímání, logické uvažování, grafomotorika) omalovánka
UUCZ-271647
Nezařazené k předmětu>Projekty>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>ZŠ – 1. STUPEŇ>Pohádky
179.00