Zimní sporty

Téma:
Počet stran:
60
Velikost: 9.2 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
20. 1. 2024
Sdílet:

I v zimě se dá sportovat a to hned několika způsoby. Rozhodně všechny děti budou znát pár zimních sportů a díky tomuto souboru se seznámí i s dalšími. K naplánování tohoto tématu Vám napomůže týdenní příprava, kterou v souboru naleznete. Dále obsahuje:

 • demonstrační karty zimních sportů,
 • 11 zábavných aktivit,
 • nápady na další aktivity k tématu,
 • 18 pracovních listů pro mladší i starší děti
 • omalovánky.

Některé pracovní listy můžete využít opakovaně, proto je doporučuji zalaminovat. 

Tento vzdělávací soubor je vytvořen v souladu s RVP PV, díky němu jsou naplňovány vzdělávací cíle v konkrétních oblastí:

 • Dítě a jeho tělo – Děti se učí chápat nutnost bezpečnosti zdraví při sportech, procvičují zrakové vnímání, zdokonalují dovednosti jemné a hrubé motoriky. Děti si osvojují poznatky důležité k podpoře zdraví.
 • Dítě a jeho psychika – Děti si rozšiřují, slovní zásobu, rozvíjí jazykové receptivní dovednosti, rozvíjí logické myšlení. Děti se učí pojmenovat jednotlivé olympijské disciplíny a rozlišovat je, sluchově rozlišovat začáteční
  a koncové slabiky a hlásky ve slovech.
 • Dítě a ten druhý - Děti se učí vhodně využívat komunikativní dovednosti a odpovídat na otázky, dodržovat dohodnutá pravidla sportu a řídit se nimi.
 • Dítě a svět – Děti se učí využívat informativní a komunikativní prostředky, se kterými se běžně děti setkávají (knížky, encyklopedie, časopisy, noviny atd.).

Další produkty od autora Bc. Michaela Mezírková

247415
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Didaktické hry
Blíží se nám období karnevalů, proto jsem připravila tematicky zaměřený soubor. Soubor obsahuje bohatých 45 stran
60.00 Kč
205217
Grafomotorika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Didaktické hry
Soubor "Brzy budou Vánoce" má 33 stran, který je připřaven na celý advent od příchodu Mikuláše až po období Vánoc
50.00 Kč
108048
Přírodověda
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Přípravy hodiny/lekce
Leporela z autorských obrázků, díky kterým dětem přiblížíte růst a vývoj plodin v jejich okolí. Možnost vytvořit i pro
60.00 Kč
290195
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
První soubor ze série Moje dobrodružství. Vesmír je zajímavé, kam se bohužel nikdy nepodíváme a proto je potřeba ho
60.00 Kč
Zimní sporty Zimní sporty
I v zimě se dá sportovat a to hned několika způsoby. Rozhodně všechny děti budou znát pár zimních sportů a díky tomuto souboru se seznámí i s dalšími. K naplánování tohoto tématu Vám napomůže týdenní příprava, kterou v souboru naleznete. Dále obsahuje: demonstrační karty zimních sportů, 11 zábavných aktivit, nápady na další aktivity k tématu, 18 pracovních listů pro mladší i starší děti omalovánky. Některé pracovní listy můžete využít opakovaně, proto je doporučuji zalaminovat.  Tento vzdělávací soubor je vytvořen v souladu s RVP PV, díky němu jsou naplňovány vzdělávací cíle v konkrétních oblastí: Dítě a jeho tělo – Děti se učí chápat nutnost bezpečnosti zdraví při sportech, procvičují zrakové vnímání, zdokonalují dovednosti jemné a hrubé motoriky. Děti si osvojují poznatky důležité k podpoře zdraví. Dítě a jeho psychika – Děti si rozšiřují, slovní zásobu, rozvíjí jazykové receptivní dovednosti, rozvíjí logické myšlení. Děti se učí pojmenovat jednotlivé olympijské disciplíny a rozlišovat je, sluchově rozlišovat začáteční a koncové slabiky a hlásky ve slovech. Dítě a ten druhý - Děti se učí vhodně využívat komunikativní dovednosti a odpovídat na otázky, dodržovat dohodnutá pravidla sportu a řídit se nimi. Dítě a svět – Děti se učí využívat informativní a komunikativní prostředky, se kterými se běžně děti setkávají (knížky, encyklopedie, časopisy, noviny atd.).
UUCZ-467414
Nezařazené k předmětu>Kolíčkování>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>Zima>Sport
60.00