Zpět ve škole...a co dál?

Kategorie:
Počet stran:
6
Velikost: 762.78 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 8. 2023
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Cílová skupina

2. stupeň ZŠ

 

Postup pro práci s materiálem

Materiál se skládá z tří aktivit. V první z nich žáci vytvoří pětilístek, do jehož názvu si vepíší název předmětu. Poté klasicky doplňují řádky tak, že na každý vymyslí tolik slov, kolik je stanoveno v instrukcích.

Druhá aktivita se týká reflexe žáků na jejich předchozí školní rok, daný předmět a také vyučujícího, kterého na předmět měli. Obrázek se skládá ze čtyř obrazců, do kterých žáci vepíší dané informace/názory.

Poslední aktivita se zaměřuje na stanovení cílů. Každý květináč by měl být zaměřený na určitý aspekt následujícího školního roku - škola, zdraví (zbylé dva můžete zadat vy, nebo nechat žáky. Nad květináč k rostlině pak žáci vymýšlí vlastní cíle, které by si chtěli na následující školní rok stanovit.

Je možné využít celý pracovní list, nebo jednotlivé aktivity, které jsem na ostatních stranách dokumentu připraveny k tisku.

 

Obsah materiálu

  • průvodní list (1 strana)
  • pracovní list (1 strana)
  • jednotlivé aktivity (4 strany)

Další produkty od autora Nikola Gráblová

395229
Český jazyk
5., 6., 7.
Pracovní listy
V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Koralina“ od Neila Gaimana. Lekce je zaměřená na práci s textem, vyhledávání informací a nácvik čtenářských strategií.
30.00 Kč
437010
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Polča“. Mezi hlavní témata této knihy patří mimo jiné komplikovaný vztah s otcem. Otec hlavní hrdinky je závislý na drogách, což ji staví do komplikovaných situací. Při čtení žáci tyto pocity sdílejí společně s ní a pomáhají jí činit těžká rozhodnutí.
30.00 Kč
335307
Český jazyk
7., 8.
Didaktické hry
Potřebujete zábavným způsobem opakovat látku ČJ z 7. třídy? Tato desková hra je stvořená přesně pro vás. Žáci se zabaví, ale zároveň i procvičí to, co se jako sedmáci naučili z pravopisu, skladby, tvarosloví a nauky o slovech.
60.00 Kč
335303
Český jazyk
6., 7.
Pracovní listy
Práce s úryvkem z knihy (Ne)obyčejný kluk od R. J. Palaciové. Pracovní list cvičí práci s textem, schopnost kritického
30.00 Kč
Zpět ve škole...a co dál? Zpět ve škole...a co dál?
Tento materiál slouží jako motivace žáků na začátku školního roku. Žáci se zamyslí nad tím, co pro ně daný předmět znamená, jaké s ním mají zkušenosti z předchozích let a na závěr si stanoví cíle na následující školní rok.
UUCZ-347641
Nezařazené k předmětu>Pracovní listy>ZŠ – 2. STUPEŇ>Sebehodnocení>Wellbeing
25.00