Biomy s kolíčky

Předmět:
Ročník:
4., 5., 7.
Kategorie:
Počet stran:
9
Velikost: 4.59 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 9. 2025
Sdílet:

Oblíbená aktivita s kolíčky na rychlé a efektivní procvičení biomů (tropický deštný les, savana, poušť, step, listnatý a smíšený les, jehličnatý les, tundra, polární pustina) a organismů, které v nich typicky žijí. Žák pomocí kolíčku nebo sponky označí správnou možnost. Po otočení kartičky žák rovnou vidí, zda zvolil možnost dobře. Kontrola obsahuje kromě puntíku také název rostliny či živočicha na obrázku. Materiál stačí oboustranně vytisknout, případně zalaminovat a nastříhat. 

Obsah: 40 karet, kontrola vzadu  

Cíl: Procvičit typické zástupce rostlin a živočichů v daných biomech.

Úkol žáků: Úkolem žáka je u kartičky správně určit možnost. 

 

Lze vytisknout jako broužuru, kde žáci kroužkují správnou možnost

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Další produkty od autora Kateřina Lokvencová

34861
Matematika
3., 4., 5., 6.
Didaktické hry
Zábavná aktivita k procvičení sčítání a násobení. Rozdělené do 4 obtížností, v každé 12 karet (terčů). Žák si vezme
65.00 Kč
117573
Matematika
4., 5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Originální aktivita sloužící k procvičení převodu zlomku na desetinné číslo, případně naopak. Žáci skládají k sobě malé
35.00 Kč
30817
Český jazyk
3., 4., 5., 6., 7.
Didaktické hry
Materiál slouží k procvičení určování pádu podstatných jmen. Podstatná jména nejsou samostatná, ale jsou ve větách. V
50.00 Kč
48698
Matematika
3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Žáky oblíbená hra Já mám, kdo má… na téma násobilka. Hra je vhodná pro zopakování násobilky, obsahuje různé příklady na
45.00 Kč
Biomy s kolíčky Biomy s kolíčky
Oblíbená aktivita s kolíčky na rychlé a efektivní procvičení biomů (tropický deštný les, savana, poušť, step, listnatý a smíšený les, jehličnatý les, tundra, polární pustina) a organismů, které v nich typicky žijí. Žák pomocí kolíčku nebo sponky označí správnou možnost. Po otočení kartičky žák rovnou vidí, zda zvolil možnost dobře. Kontrola obsahuje kromě puntíku také název rostliny či živočicha na obrázku. Materiál stačí oboustranně vytisknout, případně zalaminovat a nastříhat. Obsah: 40 karet, kontrola vzadu  Cíl: Procvičit typické zástupce rostlin a živočichů v daných biomech.Úkol žáků: Úkolem žáka je u kartičky správně určit možnost.  Lze vytisknout jako broužuru, kde žáci kroužkují správnou možnost
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
UUCZ-950459
Přírodověda>Kolíčkování>4.>5.>7.>🌱 Rostliny>🌳 Stromy>🐝 Včely>🐾 Živočichové>🐸 Obojživelníci (žáby, ...)>🦅 Ptáci>🦎 Plazi>🐟 Ryby>🐻 Savci>🪲 Bezobratlí (hmyz, pavoukovci, plži ...)
45.00