Detektiv Líštek - poznáváme stromy a jejich plody

Ročník:
Počet stran:
5
Velikost: 10.8 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Teach me better
Nahráno:
Naposledy upraveno:
13. 10. 2025
Sdílet:

Materiál pomáhá dětem objevovat listnaté a jehličnaté stromy i jejich plody hravou formou. Každý list obsahuje lupu, kterou si žáci mohou vystřihnout a používat při pozorování přírodnin. Stačí do středu vložit nalezený list nebo plod.

Sada obsahuje:

  • Detektiv Líštek – listnaté stromy
  • Detektiv Líštek – jehličnaté stromy
  • Detektiv Líštek – plody listnatých stromů
  • Detektiv Líštek – plody jehličnatých stromů

 

Příprava

  1. Materiál zalaminujte (doporučeno pro opakované použití).
  2. Vystřihněte vnitřek lupy podle přerušované čáry.
  3. Vydejte se do lesa, do parku, na zahradu nebo si připravte nasbírané listy, jehličí a plody (případně kartičky s obrázky).
  4. Aktivitu můžete realizovat ve třídě, na školní zahradě nebo v lese.

Cíl aktivity

  • rozlišovat listnaté a jehličnaté stromy a jejich plody,
  • rozvíjet pozorovací schopnosti, slovní zásobu a environmentální vnímání,
  • podpořit badatelský a objevný způsob učení.

Průběh aktivity

  1. Představte dětem roli „stromového detektiva“. Děti dostanou své detektivní lístky.
  2. Společně si zopakujte, co znamená listnatý a jehličnatý strom.
  3. Badatelská část:
  • Děti pozorují listy nebo plody přes otvor lupy.
  • Porovnávají tvary, barvy, velikosti a snaží se určit, ze kterého stromu pocházejí.
  • Mohou pracovat ve dvojicích nebo malých skupinách.

Ověření a diskuse:

  • Žáci pojmenují své nálezy.
  • Porovnávají se vzory na detektivním lístku.
  • Společně diskutují o rozdílech mezi stromy a jejich plody.

Rozšíření (volitelné):

  • Děti si vytvoří vlastní badatelský zápisník.
  • Mohou lepit nebo kreslit nalezené přírodniny do sešitu.
  • Listy, které našli můžete zalaminovat a uchovat pro další využití v hodinách.
  • Starší žáci mohou zjišťovat, kde daný strom roste, nebo k čemu se využívá jeho dřevo, či plody.

Další produkty od autora Teach me better

341933
Nezařazené k předmětu
4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Bláznivá třída je vtipná hra pro stmelení třídního kolektivu nebo jen tak pro uvolnění atmosféry. Materiál obsahuje 3
35.00 Kč
347171
Přírodověda
5.
Výzdoba třídy
Čtyři plakáty na výzdobu třídy s tématikou učiva do přírodovědy a vlastivědy. Sada čtyř tematických plakátu o rozměrech
35.00 Kč
924651
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Tento mini set je ideální jako drobný dárek pro děti. Ideální jako pozornost na lavici. OBSAH MATERIÁLU: Arch s 8
40.00 Kč
556052
Prvouka
1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Omalovánky
Velkoformátový kooperativní obrázek s tématikou ke Dni Země, které lze tisknout na formát A4. Obsah: Materiál obsahuje 1
35.00 Kč
Detektiv Líštek - poznáváme stromy a jejich plody Detektiv Líštek - poznáváme stromy a jejich plody
Materiál pomáhá dětem objevovat listnaté a jehličnaté stromy i jejich plody hravou formou. Každý list obsahuje lupu, kterou si žáci mohou vystřihnout a používat při pozorování přírodnin. Stačí do středu vložit nalezený list nebo plod.
Sada obsahuje:Detektiv Líštek – listnaté stromyDetektiv Líštek – jehličnaté stromyDetektiv Líštek – plody listnatých stromůDetektiv Líštek – plody jehličnatých stromů PřípravaMateriál zalaminujte (doporučeno pro opakované použití).Vystřihněte vnitřek lupy podle přerušované čáry.Vydejte se do lesa, do parku, na zahradu nebo si připravte nasbírané listy, jehličí a plody (případně kartičky s obrázky).Aktivitu můžete realizovat ve třídě, na školní zahradě nebo v lese.Cíl aktivityrozlišovat listnaté a jehličnaté stromy a jejich plody,rozvíjet pozorovací schopnosti, slovní zásobu a environmentální vnímání,podpořit badatelský a objevný způsob učení.Průběh aktivityPředstavte dětem roli „stromového detektiva“. Děti dostanou své detektivní lístky.Společně si zopakujte, co znamená listnatý a jehličnatý strom.Badatelská část:Děti pozorují listy nebo plody přes otvor lupy.Porovnávají tvary, barvy, velikosti a snaží se určit, ze kterého stromu pocházejí.Mohou pracovat ve dvojicích nebo malých skupinách.Ověření a diskuse:Žáci pojmenují své nálezy.Porovnávají se vzory na detektivním lístku.Společně diskutují o rozdílech mezi stromy a jejich plody.Rozšíření (volitelné):Děti si vytvoří vlastní badatelský zápisník.Mohou lepit nebo kreslit nalezené přírodniny do sešitu.Listy, které našli můžete zalaminovat a uchovat pro další využití v hodinách.Starší žáci mohou zjišťovat, kde daný strom roste, nebo k čemu se využívá jeho dřevo, či plody.
UUCZ-996348
Přírodověda>Prvouka>Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka>2.>3.>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ>🌲🌳 Les>🌳 Stromy
50.00