PŘÍRODA - HLEDACÍ KARTY

Počet stran:
13
Velikost: 8.56 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
8. 9. 2022
Cena:
110 Kč vč. DPH
Sdílet:

44 karet s různými úkoly na téma příroda (les)

Naším záměrem bylo vytvořit karty, které Vaše děti zabaví například na procházce či delší túře, kdy už je výlet přestává bavit. A chtěli jsme vytvořit takové, aby se jen tak neomrzely a mohly sloužit opakovaně. Karet je 44 a obsahují otázky dvou obtížností

A) pro menší děti, kdy si s rodiči mohou k tématu i něco říct a tím se něco dozvědět

B) pro větší děti, kdy správná odpověď slouží k tomu, aby se vybralo písmeno do tajenky. 

Na kartách najdete různá písmena abecedy, některá i vícekrát (nejvíce samohlásky). To proto, že ze správných odpovědí si můžete poskládat svou vlastní tajenku a sami si určit, jak bude dlouhá i můžete vybírat mnohdy z několika úrovní náročnosti úkolů dle znalostí svých dětí. 

Na každé kartě je vpravo dole symbol, pod kterým ho najdete na kartě řešení. Tam je napsané správné řešení a písmeno, které se má vybrat do tajenky. Pokud tedy budete chtít sestavit svou vlastní tajenku, najdete si v řešení karty, které obsahují Vámi vybraná písmena a poté příslušné karty dohledáte podle symbolů. Nemusíte tak každý úkol procházet a zjišťovat, které písmeno má být vybráno. 

hra je určena k tomu, abyste pomocí karet tvořili delší tajenky a děti pak odhalily, kde je umístěný např. poklad (např. NA STROMĚ, POD KAMENEM, ZA VYSOKÝM DUBEM, V LEDNICI, V GARÁŽI, ZA PAŘEZEM, POD SMRKEM atd. 

Tím, že vědomostní hra obsahuje 44 karet, můžete tak s pomocí různých kombinací karet připravit pro děti hned několik her, které se jen tak hned neokoukají  a hlavně tajenka může být pokaždé úplně jiná, takže děti nikdy nebudou znát po jednom zahrání správné řešení, jako to bývá u jiných her. 

Kartičky je ideální zalaminovat, pověsit na kroužek a brát s sebou na výlety do batohu. Nikdy nevíte, kdy se Vám nějaké zpestření cesty bude hodit. A hledací jim říkám proto, že nám se osvědčilo, že tyto karty schová jeden dospělý, který jde na výletě chvíli napřed a děti poté kartičky hledají a plní úkoly. Proto nejsou karty ani velké, ani malé, ale právě tak akorát, aby se daly trochu schovat a také, aby se vešly do každého batůžku. Z karet se dá samozřejmě připravit i lesní stezka a umístit je viditelně na stromy (provlečením provázku a přivázáním nebo zavěšením).

Otázky na kartách jsou zaměřeny na lesní zvířata, květiny, plody, ptáky, stopy zvěře, hmyz, ryby, plazy, houby, mláďata, potravu, chování zvířat v zimě a obohaceny jsou i labyrinty, které většina dětí miluje.

hra obsahuje:

  • instrukce pro rodiče jak s kartami zacházet
  • 44 karet s úkoly (z nichž je správné jen jedno písmeno) 1 list A4 obsahuje 4 karty
  • 1 list s kartami řešení podle symbolů

 

Další produkty od autora VERDAEL (Veronika Štěrbová)

235928
Přírodověda
Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní stezky, aktivity
PTÁCI NA KRMÍTKU Stezka Ptáci na krmítku je naučná stezka, která si klade za cíl podpořit povědomí o ptačích druzích a
110.00 Kč
218283
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
omalovánka betlém + velký adventní kalendář pro Vaši radost ZDARMA ke stažení
0.00 Kč
253358
Přírodověda
MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Třísložkové karty
SADA POLÁRNÍ ZVÍŘATA Sada je zaměřená na zvířata polárních oblastí. Děti se s její pomocí seznámí s tím, co jsou to
135.00 Kč
144018
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Venkovní stezky, aktivity
Pirátská bojovka, která prověří, zda se Váš dobrodruh nebo dobrodružka může stát pirátským kapitánem a najít ukrytý
135.00 Kč
PŘÍRODA - HLEDACÍ KARTY PŘÍRODA - HLEDACÍ KARTY
44 karet s různými úkoly na téma příroda (les) Naším záměrem bylo vytvořit karty, které Vaše děti zabaví například na procházce či delší túře, kdy už je výlet přestává bavit. A chtěli jsme vytvořit takové, aby se jen tak neomrzely a mohly sloužit opakovaně. Karet je 44 a obsahují otázky dvou obtížností A) pro menší děti, kdy si s rodiči mohou k tématu i něco říct a tím se něco dozvědět B) pro větší děti, kdy správná odpověď slouží k tomu, aby se vybralo písmeno do tajenky.  Na kartách najdete různá písmena abecedy, některá i vícekrát (nejvíce samohlásky). To proto, že ze správných odpovědí si můžete poskládat svou vlastní tajenku a sami si určit, jak bude dlouhá i můžete vybírat mnohdy z několika úrovní náročnosti úkolů dle znalostí svých dětí.  Na každé kartě je vpravo dole symbol, pod kterým ho najdete na kartě řešení. Tam je napsané správné řešení a písmeno, které se má vybrat do tajenky. Pokud tedy budete chtít sestavit svou vlastní tajenku, najdete si v řešení karty, které obsahují Vámi vybraná písmena a poté příslušné karty dohledáte podle symbolů. Nemusíte tak každý úkol procházet a zjišťovat, které písmeno má být vybráno.  hra je určena k tomu, abyste pomocí karet tvořili delší tajenky a děti pak odhalily, kde je umístěný např. poklad (např. NA STROMĚ, POD KAMENEM, ZA VYSOKÝM DUBEM, V LEDNICI, V GARÁŽI, ZA PAŘEZEM, POD SMRKEM atd.  Tím, že vědomostní hra obsahuje 44 karet, můžete tak s pomocí různých kombinací karet připravit pro děti hned několik her, které se jen tak hned neokoukají  a hlavně tajenka může být pokaždé úplně jiná, takže děti nikdy nebudou znát po jednom zahrání správné řešení, jako to bývá u jiných her.  Kartičky je ideální zalaminovat, pověsit na kroužek a brát s sebou na výlety do batohu. Nikdy nevíte, kdy se Vám nějaké zpestření cesty bude hodit. A hledací jim říkám proto, že nám se osvědčilo, že tyto karty schová jeden dospělý, který jde na výletě chvíli napřed a děti poté kartičky hledají a plní úkoly. Proto nejsou karty ani velké, ani malé, ale právě tak akorát, aby se daly trochu schovat a také, aby se vešly do každého batůžku. Z karet se dá samozřejmě připravit i lesní stezka a umístit je viditelně na stromy (provlečením provázku a přivázáním nebo zavěšením). Otázky na kartách jsou zaměřeny na lesní zvířata, květiny, plody, ptáky, stopy zvěře, hmyz, ryby, plazy, houby, mláďata, potravu, chování zvířat v zimě a obohaceny jsou i labyrinty, které většina dětí miluje. hra obsahuje: instrukce pro rodiče jak s kartami zacházet 44 karet s úkoly (z nichž je správné jen jedno písmeno) 1 list A4 obsahuje 4 karty 1 list s kartami řešení podle symbolů  
UUCZ-36754
Přírodověda>Prvouka>Didaktické hry>AZ-kvíz>Venkovní stezky, aktivity>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>ZŠ – 1. STUPEŇ>Houby>Rostliny>Šifry>Živočichové
110.00