Vesmírná sada

Předmět:
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
31
Velikost: 25.25 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
7. 1. 2024
Sdílet:

Planety, souhvězdí, vesmírné objekty, historie dobývání vesmíru a fáze Měsíce.

Souhvězdí

Obsahuje 22 souhvězdí.

Menší karty mají 11x9 cm. Na každé kartě je název, dané souhvězdí včetně obrázku, jak si ho lze představit a příběh, který se váže k jeho názvu. U některých souhvězdí jsou zmíněny i zajímavé informace, např. názvy nejjasnějších hvězd. Karty jsou barevně orámované dle ročního období, ve kterém můžeme souhvězdí nejlépe pozorovat. Jarní - zelená, letní . červená, podzimní - oranžová, zimní - modrá a obtočnová (jsou vidět stále) - fialová. U větší karty (13x9 cm) je znázorněno souhvězdí a obrázek, můžete vyříznout hvězdy (nebo jen proděravět) a poté souhvězdí prosvětlovat na zeď.

Planety

Každá karta obsahuje název planety, astronomický symbol, základní údaje o planetě, zajímavé informace, porovnání velikosti planety se Zemí, příběh názvu planety a její výzkum. Součástí je i karta s uspořádáním planet ve sluneční soustavě.

Vesmírné objekty

Karty s informacemi o hvězdách, kometách, meteoroidech, planetkách, Slunci a Měsíci.. Děti se dozví o životě hvězdy, rozdíl mezi meteoroidem, meteorem a meteoritem, které známe trpasličí planety, co je na povrchu Měsíce a další zajímavosti.

Historie vesmírného dobývání

Sada obsahuje 20 karet o velikosti 11x9 cm. Děti se dozví, jak se jmenoval první člověk ve vesmíru a jak vypadala jeho kosmická loď, kdo poprvé vstoupil na povrch Měsíce a která vozítka zde později jezdila, které sondy se poprvé přiblížily k planetám a další zajímavé informace. Na každé kartě je datum, děti tedy mohou události řadit dle času.

Fáze Měsíce

Přehled jednotlivých fází a procvičovací karta

Další produkty od autora Jaroslav Pytlíček

235739
Prvouka
Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Informační karty o 15 známějších svátcích a festivalech slavených ve světě. Objevte s dětmi, které svátky slaví lidé v
95.00 Kč
287895
Prvouka
MŠ - předškoláci, 1., 2.
Ostatní
Karty tematicky zaměřené na zvířata na statku. Celkem 30 obrázkových karet velikosti A4 a přehledová karta.
75.00 Kč
111033
Prvouka
MŠ, MŠ - předškoláci
Didaktické hry
Sada 10 her aktivit s jarní tematikou. Obsah: Postřehovka - přehled použitých obrázků, cílem je co nejrychleji najít
135.00 Kč
228247
Přírodověda
ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
Šifrovací hra, kdy děti určují zvíře, kterému patří stopy na kartě. Na konci vyluští tajenku. Součástí jsou též
75.00 Kč
Vesmírná sada Vesmírná sada
Planety, souhvězdí, vesmírné objekty, historie dobývání vesmíru a fáze Měsíce. Souhvězdí Obsahuje 22 souhvězdí. Menší karty mají 11x9 cm. Na každé kartě je název, dané souhvězdí včetně obrázku, jak si ho lze představit a příběh, který se váže k jeho názvu. U některých souhvězdí jsou zmíněny i zajímavé informace, např. názvy nejjasnějších hvězd. Karty jsou barevně orámované dle ročního období, ve kterém můžeme souhvězdí nejlépe pozorovat. Jarní - zelená, letní . červená, podzimní - oranžová, zimní - modrá a obtočnová (jsou vidět stále) - fialová. U větší karty (13x9 cm) je znázorněno souhvězdí a obrázek, můžete vyříznout hvězdy (nebo jen proděravět) a poté souhvězdí prosvětlovat na zeď. Planety Každá karta obsahuje název planety, astronomický symbol, základní údaje o planetě, zajímavé informace, porovnání velikosti planety se Zemí, příběh názvu planety a její výzkum. Součástí je i karta s uspořádáním planet ve sluneční soustavě. Vesmírné objekty Karty s informacemi o hvězdách, kometách, meteoroidech, planetkách, Slunci a Měsíci.. Děti se dozví o životě hvězdy, rozdíl mezi meteoroidem, meteorem a meteoritem, které známe trpasličí planety, co je na povrchu Měsíce a další zajímavosti. Historie vesmírného dobývání Sada obsahuje 20 karet o velikosti 11x9 cm. Děti se dozví, jak se jmenoval první člověk ve vesmíru a jak vypadala jeho kosmická loď, kdo poprvé vstoupil na povrch Měsíce a která vozítka zde později jezdila, které sondy se poprvé přiblížily k planetám a další zajímavé informace. Na každé kartě je datum, děti tedy mohou události řadit dle času. Fáze Měsíce Přehled jednotlivých fází a procvičovací karta
UUCZ-163771
Přírodověda>Ostatní>ZŠ – 1. STUPEŇ>Vesmír
295.00