Vesmírná sada

Předmět:
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
31
Velikost: 25.25 MB
Prodávající:
Nahráno: 22. 8. 2022
Upraveno: 22. 8. 2022
Cena:
270 Kč vč. DPH

Planety, souhvězdí, vesmírné objekty, historie dobývání vesmíru a fáze Měsíce.

Souhvězdí

Obsahuje 22 souhvězdí.

Menší karty mají 11x9 cm. Na každé kartě je název, dané souhvězdí včetně obrázku, jak si ho lze představit a příběh, který se váže k jeho názvu. U některých souhvězdí jsou zmíněny i zajímavé informace, např. názvy nejjasnějších hvězd. Karty jsou barevně orámované dle ročního období, ve kterém můžeme souhvězdí nejlépe pozorovat. Jarní - zelená, letní . červená, podzimní - oranžová, zimní - modrá a obtočnová (jsou vidět stále) - fialová. U větší karty (13x9 cm) je znázorněno souhvězdí a obrázek, můžete vyříznout hvězdy (nebo jen proděravět) a poté souhvězdí prosvětlovat na zeď.

Planety

Každá karta obsahuje název planety, astronomický symbol, základní údaje o planetě, zajímavé informace, porovnání velikosti planety se Zemí, příběh názvu planety a její výzkum. Součástí je i karta s uspořádáním planet ve sluneční soustavě.

Vesmírné objekty

Karty s informacemi o hvězdách, kometách, meteoroidech, planetkách, Slunci a Měsíci.. Děti se dozví o životě hvězdy, rozdíl mezi meteoroidem, meteorem a meteoritem, které známe trpasličí planety, co je na povrchu Měsíce a další zajímavosti.

Historie vesmírného dobývání

Sada obsahuje 20 karet o velikosti 11x9 cm. Děti se dozví, jak se jmenoval první člověk ve vesmíru a jak vypadala jeho kosmická loď, kdo poprvé vstoupil na povrch Měsíce a která vozítka zde později jezdila, které sondy se poprvé přiblížily k planetám a další zajímavé informace. Na každé kartě je datum, děti tedy mohou události řadit dle času.

Fáze Měsíce

Přehled jednotlivých fází a procvičovací karta

Další produkty od autora Gabriela Bodenlosová

161098
Vlastivěda
5., ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Karetní hra procvičující hlavní města 35 států Evropy. Soubor obsahuje 35 hracích karet a přehledové kartičky. Rozdáme
40.00 Kč
42382
Prvouka
Školní družina, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Šifrovací hra s lesní tématikou. Hra obsahuje 10 listů s otázkami. Písmeno u správné odpovědi děti doplní do šifrovací
80.00 Kč
14296
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Didaktické hry
Hra obsahuje 17 dvojic a černého Petra - čerta.
30.00 Kč
87504
Přírodověda
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Projekty
Karty s popisem raného vývoje světa . Obsah materiálu karty s popisy jednotlivých období časová osa 54 karet s obrázky
135.00 Kč
Vesmírná sada Vesmírná sada
Planety, souhvězdí, vesmírné objekty, historie dobývání vesmíru a fáze Měsíce. Souhvězdí Obsahuje 22 souhvězdí. Menší karty mají 11x9 cm. Na každé kartě je název, dané souhvězdí včetně obrázku, jak si ho lze představit a příběh, který se váže k jeho názvu. U některých souhvězdí jsou zmíněny i zajímavé informace, např. názvy nejjasnějších hvězd. Karty jsou barevně orámované dle ročního období, ve kterém můžeme souhvězdí nejlépe pozorovat. Jarní - zelená, letní . červená, podzimní - oranžová, zimní - modrá a obtočnová (jsou vidět stále) - fialová. U větší karty (13x9 cm) je znázorněno souhvězdí a obrázek, můžete vyříznout hvězdy (nebo jen proděravět) a poté souhvězdí prosvětlovat na zeď. Planety Každá karta obsahuje název planety, astronomický symbol, základní údaje o planetě, zajímavé informace, porovnání velikosti planety se Zemí, příběh názvu planety a její výzkum. Součástí je i karta s uspořádáním planet ve sluneční soustavě. Vesmírné objekty Karty s informacemi o hvězdách, kometách, meteoroidech, planetkách, Slunci a Měsíci.. Děti se dozví o životě hvězdy, rozdíl mezi meteoroidem, meteorem a meteoritem, které známe trpasličí planety, co je na povrchu Měsíce a další zajímavosti. Historie vesmírného dobývání Sada obsahuje 20 karet o velikosti 11x9 cm. Děti se dozví, jak se jmenoval první člověk ve vesmíru a jak vypadala jeho kosmická loď, kdo poprvé vstoupil na povrch Měsíce a která vozítka zde později jezdila, které sondy se poprvé přiblížily k planetám a další zajímavé informace. Na každé kartě je datum, děti tedy mohou události řadit dle času. Fáze Měsíce Přehled jednotlivých fází a procvičovací karta
UUCZ-163771
Přírodověda>Ostatní>ZŠ – 1. STUPEŇ>Vesmír
270.00