Tematická příprava: Jak to bylo s Moranou

Počet stran:
72
Velikost: 54.35 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
4. 3. 2024
Sdílet:

Tematická příprava: Jak to bylo s Moranou
Příprava je složena celkem ze 20 stran textu, které doplňuje dalších 50 stran tematických aktivit. 

Tento materiál je složen ze dvou částí 
První částí je textová příprava rozpracovaná co celého týdne, tedy 5 dnů. Příprava obsahuje ve zkratce zpracované i cíle, nabídku a výstupy podle norem RVP. Text děti obecně seznámí se zvykem nedělí, poté konkrétně se Smrtnou nedělí, s Moranou a s tím jak vypadala a proč se vynášela, s dalšími zvyky a tradicemi a také zvykem lítečka. Součástí pondělní motivace je také krátký příběh o víle Sněžence. Nabídka ranních čistostí obsahuje různorodé činnosti, které naleznete autorsky zpracované dále, na dalších 50 barevných i černobílých stranách. V těchto činnostech u stolečku najdete třeba náměty na pracovní činnosti, námět na výtvarnou činnost, drobné aktivity jako je třeba oblékání Morany, nebo i pracovní a grafomotorické listy, ale také předlohy pro modelínu.
Nástin průběhu týdne:
Pondělí – Text: Jak to bylo s nedělemi, Aktivita: Výtvarná činnost Kočičky, ranní cvičení 
Úterý – Text: Obecně o Smrtné neděli, Aktivita: ranní cvičení, učení se zaklínadla různými formami
Středa – Text: Jak vlastně Morana vypadala, Aktivita: Pohybové zpracování zaklínadla, malování Morany
Čtvrtek – Text: Zvyky, tradice a pořekadla spojené se Smrtnou nedělí, Aktivita: hudba, praktické
                        zpracování zvyků a pověr
Pátek – Text: Co je to líto, Aktivita: Výroba líta a následné vynášení Morany

Druhou částí jsou autorské barevné aktivity a pracovní listy
Nejedná se již o text, ale jednotlivé činnosti. Patří sem: obří omalovánka, oblékací Morana, informační a demonstrační karty, karta s příběhem víly Sněženky, karty s popisem praktických a výtvarných činností, šablony pro modelínu, šablona pro výrobu Morany z kolečka, skládání Morany, šablona pro PET vršky, pracovní a grafomotorické listy, puzzle...

Tisk je ideální ve velikosti A4, ale obrázky ani na papíru A5 zcela nezaniknou. Obrázky jsou vysoce kvalitní a je dobré je tisknout ve fotorežimu a následně laminovat. 

Další produkty od autora Petra Miklová - Materiálovník

242417
Přírodověda
Batole (1 - 3 roky), MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Třísložkové karty
Jarní květiny - Třísložkové karty Třísložkové karty jsou část souboru Jarní květiny - Celá sada. Jedná se o montessori
55.00 Kč
300718
Výtvarná výchova
Batole (1 - 3 roky), MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Omalovánky
Obří omalovánka na téma čarodějnice - Čarodějnická Jedná se o omalovánku, která je složena z 9 stran velikosti A4
30.00 Kč
385796
Výtvarná výchova
Batole (1 - 3 roky), MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Omalovánky
Svatý Martin - Obří omalovánka Jedná se o omalovánku, která je složena z 9 stran velikosti A4. Takové omalovánky mohou
35.00 Kč
278162
Výtvarná výchova
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Omalovánky
Obří omalovánka na téma Jaro - Jarní les Jedná se o omalovánku, která je složena z 9 stran velikosti A4. Tentokrát se
35.00 Kč
Tematická příprava: Jak to bylo s Moranou Tematická příprava: Jak to bylo s Moranou
Tematická příprava: Jak to bylo s Moranou Příprava je složena celkem ze 20 stran textu, které doplňuje dalších 50 stran tematických aktivit.  Tento materiál je složen ze dvou částí  První částí je textová příprava rozpracovaná co celého týdne, tedy 5 dnů. Příprava obsahuje ve zkratce zpracované i cíle, nabídku a výstupy podle norem RVP. Text děti obecně seznámí se zvykem nedělí, poté konkrétně se Smrtnou nedělí, s Moranou a s tím jak vypadala a proč se vynášela, s dalšími zvyky a tradicemi a také zvykem lítečka. Součástí pondělní motivace je také krátký příběh o víle Sněžence. Nabídka ranních čistostí obsahuje různorodé činnosti, které naleznete autorsky zpracované dále, na dalších 50 barevných i černobílých stranách. V těchto činnostech u stolečku najdete třeba náměty na pracovní činnosti, námět na výtvarnou činnost, drobné aktivity jako je třeba oblékání Morany, nebo i pracovní a grafomotorické listy, ale také předlohy pro modelínu. Nástin průběhu týdne: Pondělí – Text: Jak to bylo s nedělemi, Aktivita: Výtvarná činnost Kočičky, ranní cvičení  Úterý – Text: Obecně o Smrtné neděli, Aktivita: ranní cvičení, učení se zaklínadla různými formami Středa – Text: Jak vlastně Morana vypadala, Aktivita: Pohybové zpracování zaklínadla, malování Morany Čtvrtek – Text: Zvyky, tradice a pořekadla spojené se Smrtnou nedělí, Aktivita: hudba, praktické                         zpracování zvyků a pověr Pátek – Text: Co je to líto, Aktivita: Výroba líta a následné vynášení Morany Druhou částí jsou autorské barevné aktivity a pracovní listy Nejedná se již o text, ale jednotlivé činnosti. Patří sem: obří omalovánka, oblékací Morana, informační a demonstrační karty, karta s příběhem víly Sněženky, karty s popisem praktických a výtvarných činností, šablony pro modelínu, šablona pro výrobu Morany z kolečka, skládání Morany, šablona pro PET vršky, pracovní a grafomotorické listy, puzzle... Tisk je ideální ve velikosti A4, ale obrázky ani na papíru A5 zcela nezaniknou. Obrázky jsou vysoce kvalitní a je dobré je tisknout ve fotorežimu a následně laminovat. 
UUCZ-511531
Prvouka>Nezařazené k předmětu>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>Ostatní>Batole (1 - 3 roky)>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>Jaro>Zima>Velikonoce
225.00