Doprava - úlohy pro rozvoj geografického myšlení

Předmět:
Počet stran:
10
Velikost: 11.2 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 11. 2023
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál je určen do hodin zeměpisu pro 9. ročník, konkrétně k tématu geografie dopravy. Cílem materiálu je procvičení tématu pomocí 2 úloh. které slouží pro rozvoj geografického myšlení - odd one out a fact or opinion.

Co materiál obsahuje:

  • metodiku ke každé úloze pro vás
  • úlohu odd one out - černobílá a barevná varianta
  • úlohu fact or opinion - černobílá a barevná varianta, k této úloze celkem 4 varianty pro žáky - záleží na vás, jakou budete chtít použít

Zjednodušené představení aktivit:

Odd one out spočívá v tom, že žákům jsou předloženy trojice pojmů. Úkolem žáků je vždy z každé trojice jeden pojem, který tam logicky nepatří, vyřadit. Svou volbu zdůvodní a pokusí se vyřazený pojem nahradit pojmem novým tak, aby nová trojice dávala smysl. Celá úloha nemá nutně pouze jedno řešení - důležité je, jak žák zdůvodní, proč daný pojem vyřadil, vede tedy k diskuzi nad tématem.

V úloze fact or opinion žákům předložíme komentáře různých lidí k tématu problematiky dálnic - zda jsou přínosem nebo hrozbou. Přečtou si např. komentář od ochránce zvířat, rodiny žijící v blízkosti dálnice nebo od politika. Cílem aktivity je, aby si žáci uvědomili rozdíl mezi faktem a názorem a pokoušejí se je v textu hledat. Více informací a námětu naleznete v metodice.

Lze využít i na střední škole / vyšším gymnáziu.

Další produkty od autora Učím příro.země

375165
Biologie
7., 8., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál je určen do hodin přírodopisu k tématu vejcorodí savci . Cílem materiálu je práce se dvěma články o dvou
25.00 Kč
302460
Zeměpis
8.
Pracovní listy
Balíček materiálů a příprav k tématu hospodářství Česka je určen pro 8. ročník základní školy . Balíček obsahuje jednak
60.00 Kč
298225
Biologie
7.
Lapbook
Pokud už vás omrzely zápisky do sešitu a opisování z tabule, jste tu správně. Nabízím vám Interaktivní poznámky ke
40.00 Kč
307892
Biologie
6.
Lapbook
Balíček materiálů slouží k upevňování a procvičování k tématu členovci, které se obvykle probírá v 6. třídě na 2. stupni
60.00 Kč
Doprava - úlohy pro rozvoj geografického myšlení Doprava - úlohy pro rozvoj geografického myšlení
Materiál je určen do hodin zeměpisu pro 9. ročník, konkrétně k tématu geografie dopravy. Cílem materiálu je procvičení tématu pomocí 2 úloh. které slouží pro rozvoj geografického myšlení - odd one out a fact or opinion. Co materiál obsahuje: metodiku ke každé úloze pro vás úlohu odd one out - černobílá a barevná varianta úlohu fact or opinion - černobílá a barevná varianta, k této úloze celkem 4 varianty pro žáky - záleží na vás, jakou budete chtít použít Zjednodušené představení aktivit: Odd one out spočívá v tom, že žákům jsou předloženy trojice pojmů. Úkolem žáků je vždy z každé trojice jeden pojem, který tam logicky nepatří, vyřadit. Svou volbu zdůvodní a pokusí se vyřazený pojem nahradit pojmem novým tak, aby nová trojice dávala smysl. Celá úloha nemá nutně pouze jedno řešení - důležité je, jak žák zdůvodní, proč daný pojem vyřadil, vede tedy k diskuzi nad tématem. V úloze fact or opinion žákům předložíme komentáře různých lidí k tématu problematiky dálnic - zda jsou přínosem nebo hrozbou. Přečtou si např. komentář od ochránce zvířat, rodiny žijící v blízkosti dálnice nebo od politika. Cílem aktivity je, aby si žáci uvědomili rozdíl mezi faktem a názorem a pokoušejí se je v textu hledat. Více informací a námětu naleznete v metodice. Lze využít i na střední škole / vyšším gymnáziu.
UUCZ-410092
Zeměpis>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
25.00