DESCRIBE IT! - Christmas

Předmět:
Téma:
Počet stran:
11
Velikost: 14.23 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
20. 12. 2022
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

Sada 32 proužků pro rozvoj komunikačních dovedností a rozšíření slovní zásoby na téma Vánoce.

NÁVOD:
Studenti si postupně losují jeden z proužků a popisují ostatním uvedený výraz, aniž by použili název samotný, ani 3-4 zakázaná slova (dovolené nejsou ani části nebo další tvary slov – tzn. pokud je zakázané slovo HELP, nesmí být použito ani slovo HELPER, v případě slova FIREPLACE jsou automaticky zakázaná slova FIRE i PLACE, v případě CHRISTMAS LIGHTS už nesmí být použito ani slovo CHRISTMAS, X-MAS nebo LIGHT atd.). Ten, kdo jako první přijde na to, co je popisováno, získá proužek jako bod. Vítězem se stává ten, kdo nasbírá nejvíce proužků. Body mohou získávat i ti, kteří slovo úspěšně popíší, což vede k lepší motivaci co nejvíce se snažit (v tomto případě zapisujte body na tabuli nebo dětem rozdávejte např. vršky od PET lahví).

Lze hrát i dalšími způsoby (podle pokročilosti, věku a počtu zúčastněných dětí i času, který budete mít k dispozi):

Časové omezení – pro svižnější a napínavější průběh můžete zadat časový limit pro uhodnutí daného výrazu (měřit čas můžete např. pomocí přesýpacích hodin).

Hra v týmech – rozdělte třídu na dva týmy, které spolu budou soutěžit – tým, který získá více kartiček vyhrává.Děti se samozřejmě snaží dané slovo svým protivníkům popisovat co nejlépe. Další možností je popisovat vlastnímu týmu po stanovený časový limit – pokud se nezadaří, má šanci tým protihráčů.

Zjednodušené verze:

  • můžete hrát bez zakázaných slov
  • každý pruh obsahuje i obrázek, který nejenže napoví, ale umožní hrát hru mladším dětem, které ještě nečtou
  • nejmladší děti mohou hrát jako pantomimu, nebo obrázek kreslit na tabuli

Velikost: 8 pruhů na A4 (menší formát získáte tiskem dvou stran na list)

Varianty: K dispozici máte 2 verze písma zakázaných slov (velké a malé).

 

PŘEJI HODNĚ ZÁBAVY! :)

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

222391
Matematika
MŠ - předškoláci, 1., 2.
Ostatní
Stíratelné podložky (určené k laminaci a práci s fixou na tabulky) k procvičení počítání a psaní číslic 0-10. VYUŽITÍ
45.00 Kč
76757
Anglický jazyk
MŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Přehledné karty k seznámení s rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou, které lze využít i jako pěknou a užitečnou
65.00 Kč
77273
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Domino
16 zvířátek - SQUIRREL, OWL, HEDGEHOG, FOX, HARE, WOLF, FROG, BAT, DEER, BEAR, RACCOON, BEAVER, SNAKE, BADGER, SKUNK
55.00 Kč
154798
Matematika
MŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Plakátky a kartičky k prvnímu seznámení s čísly a k jejich procvičování, které poslouží i jako veselá dekorace. Plus
55.00 Kč
DESCRIBE IT! - Christmas DESCRIBE IT! - Christmas
Sada 32 proužků pro rozvoj komunikačních dovedností a rozšíření slovní zásoby na téma Vánoce. NÁVOD: Studenti si postupně losují jeden z proužků a popisují ostatním uvedený výraz, aniž by použili název samotný, ani 3-4 zakázaná slova (dovolené nejsou ani části nebo další tvary slov – tzn. pokud je zakázané slovo HELP, nesmí být použito ani slovo HELPER, v případě slova FIREPLACE jsou automaticky zakázaná slova FIRE i PLACE, v případě CHRISTMAS LIGHTS už nesmí být použito ani slovo CHRISTMAS, X-MAS nebo LIGHT atd.). Ten, kdo jako první přijde na to, co je popisováno, získá proužek jako bod. Vítězem se stává ten, kdo nasbírá nejvíce proužků. Body mohou získávat i ti, kteří slovo úspěšně popíší, což vede k lepší motivaci co nejvíce se snažit (v tomto případě zapisujte body na tabuli nebo dětem rozdávejte např. vršky od PET lahví). Lze hrát i dalšími způsoby (podle pokročilosti, věku a počtu zúčastněných dětí i času, který budete mít k dispozi): Časové omezení – pro svižnější a napínavější průběh můžete zadat časový limit pro uhodnutí daného výrazu (měřit čas můžete např. pomocí přesýpacích hodin). Hra v týmech – rozdělte třídu na dva týmy, které spolu budou soutěžit – tým, který získá více kartiček vyhrává. Děti se samozřejmě snaží dané slovo svým protivníkům popisovat co nejlépe. Další možností je popisovat vlastnímu týmu po stanovený časový limit – pokud se nezadaří, má šanci tým protihráčů. Zjednodušené verze: můžete hrát bez zakázaných slov každý pruh obsahuje i obrázek, který nejenže napoví, ale umožní hrát hru mladším dětem, které ještě nečtou nejmladší děti mohou hrát jako pantomimu, nebo obrázek kreslit na tabuli Velikost: 8 pruhů na A4 (menší formát získáte tiskem dvou stran na list) Varianty: K dispozici máte 2 verze písma zakázaných slov (velké a malé).   PŘEJI HODNĚ ZÁBAVY! :)
UUCZ-229685
Anglický jazyk>Didaktické hry>Ostatní>1.>2.>3.>4.>5.>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Vánoce
35.00