Feelings and emotions - trimino, tripexeso, lodě

Předmět:
Ročník:
4., 5., 6.
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
8
Velikost: 1.08 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
14. 3. 2023
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Slovíčka: nervous, scared, angry, tired, hungry, excited, sad, hot, happy, bored, cold, thirsty

 

TRIPEXESO

Varianta pexesa. Žáci hledají trojice (obrázek, české slovíčko, anglické slovíčko). Pokud trojici najdou, nechají si ji u sebe a poté si započtou bod. Karty můžete použít i jako spojovačku - karty jsou položeny obrázkem a slovy vzhůru a žáci dávají související karty k sobě.

 

BATTLESHIPS

Hra se hraje ve dvojici. Oba žáci si zakreslí své lodě do plánku (tedy 1x3 políčka, 2x2 políčka, 3x1 políčko). Lodě se nesmějí dotýkat, ale mohou být otočeny svisle. Jeden žák si vybere políčko, které chce zasáhnout. Oznámí ho stylem např. "Are you cold?". Pokud druhý žák odpoví "Yes, I am." (jelikož měl loď na tomto políčku), první žák si označí políčko jako zasažené (například křížkem). Pokud žák odpoví "No, I'm not." (jelikož neměl loď na tomto políčku), první žák si označí pole jako nezasažené (například tečkou), aby viděl, které políčko už zkusil. Poté se žáci vymění. Vyhrává ten žák, který potopí všechny protivníkovy lodě.

 

TRIMINO

Trimino je navrženo jako opakování tématu "Emotions". Trimino je variantou domina. Na každé ze tří stran je vepsáno slovíčko a žáci mají přiřadit druhý trojúhelník tak, aby se setkalo české a anglické slovíčko. Když žáci vše poskládají správně, vyjde jim souměrný obrazec. Toto trimino tedy může být použito i jako samostatná práce, jelikož žáci si budou moct sami zkontrolovat, jestli postupovali správně. Úkolem učitele je tedy rozstříhat velký trojúhelník na malé trojúhelníky, a poté je práce na dětech.

Další produkty od autora Nikola Herpaiová

188641
Anglický jazyk
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Soubor obsahuje: - herní desku - 3 druhy kartiček (3x36 ks) a) doplnění jak často žák dělá činnost dle obrázku b) tvorba
45.00 Kč
409512
Dějepis
9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Kolíčkování
KOLÍČKOVÁNÍ  48 kartiček na procvičení tématu 2. světová válka. Řešení přehněte dozadu, aby nebylo vidět. Celou kartu
30.00 Kč
187524
Dějepis
6., 7., SŠ
Bingo
Tento dokument obsahuje: a) rébus - tento pracovní list obsahuje rébus, který mají žáci za úkol vyluštit. Součástí je i
25.00 Kč
235696
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Skládačky
Soubor vhodný na procvičení předložek místa a předměty v pokoji. Soubor obsahuje: obrázek prázdné místnosti 13 obrázků
30.00 Kč
Feelings and emotions - trimino, tripexeso, lodě Feelings and emotions - trimino, tripexeso, lodě
Slovíčka: nervous, scared, angry, tired, hungry, excited, sad, hot, happy, bored, cold, thirsty   TRIPEXESO Varianta pexesa. Žáci hledají trojice (obrázek, české slovíčko, anglické slovíčko). Pokud trojici najdou, nechají si ji u sebe a poté si započtou bod. Karty můžete použít i jako spojovačku - karty jsou položeny obrázkem a slovy vzhůru a žáci dávají související karty k sobě.   BATTLESHIPS Hra se hraje ve dvojici. Oba žáci si zakreslí své lodě do plánku (tedy 1x3 políčka, 2x2 políčka, 3x1 políčko). Lodě se nesmějí dotýkat, ale mohou být otočeny svisle. Jeden žák si vybere políčko, které chce zasáhnout. Oznámí ho stylem např. "Are you cold?". Pokud druhý žák odpoví "Yes, I am." (jelikož měl loď na tomto políčku), první žák si označí políčko jako zasažené (například křížkem). Pokud žák odpoví "No, I'm not." (jelikož neměl loď na tomto políčku), první žák si označí pole jako nezasažené (například tečkou), aby viděl, které políčko už zkusil. Poté se žáci vymění. Vyhrává ten žák, který potopí všechny protivníkovy lodě.   TRIMINO Trimino je navrženo jako opakování tématu "Emotions". Trimino je variantou domina. Na každé ze tří stran je vepsáno slovíčko a žáci mají přiřadit druhý trojúhelník tak, aby se setkalo české a anglické slovíčko. Když žáci vše poskládají správně, vyjde jim souměrný obrazec. Toto trimino tedy může být použito i jako samostatná práce, jelikož žáci si budou moct sami zkontrolovat, jestli postupovali správně. Úkolem učitele je tedy rozstříhat velký trojúhelník na malé trojúhelníky, a poté je práce na dětech.
UUCZ-222002
Anglický jazyk>Pexeso>Ostatní>4.>5.>6.>Emoce
25.00