Druhá mocnina a odmocnina - trojpexeso

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 17.33 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 12. 2023
Sdílet:

Trojpexeso, které slouží k zopakování druhých mocnin a odmocnin zpaměti.

Doporučuji materiál vytisknout, jednotlivé strany zalaminovat a podél čar rozstříhat. Po rozstříhání vznikne 36 kartiček (12 trojic).

Návod na hru:

Hra je určena pro 2-3 hráče, ale může ji hrát i jednotlivec. Trojpexeso je založené na stejném principu jako klasické pexeso s tím rozdílem, že hráč hledá trojici kartiček, které mají stejný výsledek.

Jednodušší varianta: hráči rozloží všechny kartičky na lavici lícem (popisem) nahoru a snaží se vytvořit trojice kartiček se stejnými výsledky.

Složitější varianta: hráči rozloží všechny kartičky na lavici rubem nahoru a hrají klasické pexeso, avšak otáčí vždy 3 kartičky najednou. Vyhrává ten, kdo má na konci nejvíce správných trojic.

Jedná se o vzdělávací materiál pro výuku matematiky na 2. stupni ZŠ, který rozvíjí kompetence k učení, sociální a personální kompetence. Cílem je procvičení druhých mocnin a odmocnin zpaměti.

Další produkty od autora Radek Krulec

449641
Matematika
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jednoduché zábavné procvičování, které slouží k procvičování matematických operací s celými čísly. Soubor obsahuje 6
40.00 Kč
413076
Matematika
6., 7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Brožura obsahuje kartičky s příklady na největšího společného dělitele. Doporučuji materiál vytisknout, jednotlivé
35.00 Kč
413097
Matematika
6., 7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Brožura obsahuje kartičky s příklady na nejmenší společný násobek. Doporučuji materiál vytisknout, jednotlivé strany
35.00 Kč
497586
Zeměpis
7., 8., 9., SŠ
Já mám, kdo má
Vzdělávací materiál obsahuje 30 kartiček, které slouží k opakování pojmů z Ameriky. Doporučuji materiál vytisknout
35.00 Kč
Druhá mocnina a odmocnina - trojpexeso Druhá mocnina a odmocnina - trojpexeso
Trojpexeso, které slouží k zopakování druhých mocnin a odmocnin zpaměti. Doporučuji materiál vytisknout, jednotlivé strany zalaminovat a podél čar rozstříhat. Po rozstříhání vznikne 36 kartiček (12 trojic). Návod na hru: Hra je určena pro 2-3 hráče, ale může ji hrát i jednotlivec. Trojpexeso je založené na stejném principu jako klasické pexeso s tím rozdílem, že hráč hledá trojici kartiček, které mají stejný výsledek. Jednodušší varianta: hráči rozloží všechny kartičky na lavici lícem (popisem) nahoru a snaží se vytvořit trojice kartiček se stejnými výsledky. Složitější varianta: hráči rozloží všechny kartičky na lavici rubem nahoru a hrají klasické pexeso, avšak otáčí vždy 3 kartičky najednou. Vyhrává ten, kdo má na konci nejvíce správných trojic. Jedná se o vzdělávací materiál pro výuku matematiky na 2. stupni ZŠ, který rozvíjí kompetence k učení, sociální a personální kompetence. Cílem je procvičení druhých mocnin a odmocnin zpaměti.
UUCZ-449529
Matematika>Pexeso>Ostatní>7.>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
35.00