Prepositions of time - in, on, at

Předmět:
Velikost: 1.18 MB
Typ souboru: zip
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 12. 2023
Sdílet:

KONVERZAČNÍ KARTY

24 konverzačních karet na téma čas. Žák si vytáhne kartu a odpoví na otázku. Karty mají mnoho využití a kreativitě se meze nekladou. Žáci mohou procvičovat odpovědi sami, ve skupinách, mohou se vzájemně zkoušet. Karty můžete využít i k ústnímu zkoušení, kdy si žák sám vytáhne otázku, na kterou následně odpoví.

 

DOMINO

24 kusů domina. Žáci samostatně nebo ve skupinkách sestavují domino. Na jedné straně je otázka, na druhé straně odpověď na určitou otázku. Pokud žáci správně poskládají domino, kruh z karet se uzavře.

 

DOPLŇOVÁNÍ PŘEDLOŽEK

4 různé karty, na každé je 15 slovních spojení, ke kterým žáci doplní správnou předložku. Můžete to zadat žákům jako test nebo samostatnou práci. Součástí papíru je i řešení, které je označeno stejnou značkou. Řešení můžete odstřihnout a poskytnout je žákům až poté, co dokončí práci.

 

HRACÍ KOSTKY

3 hrací kostky, které se složí a slouží k procvičení mluvení. Jedna kostka obsahuje podmět, druhá kostka předložky času, třetí kostka 6 sloves. Žáci hází všemi kostkami a na slova, která padla, vymyslí větu.

 

KOLÍČKOVÁNÍ

56 karet. Řešení přehněte dozadu, aby nebylo vidět. Celou kartu zalaminujte. Žáci si vezmou kolíčky a kolíčkem označí správnou předložku k danému slovnímu spojení. Poté si mohou práci sami zkontrolovat, jelikož u správného řešení je na druhé straně karty fajfka.

 

ZAŘAZOVÁNÍ

45 karet, 3 předložky, řešení. Žáci řadí kartičky pod danou předložku. Správnost může kontrolovat učitel, nebo sami žáci dle přiloženého řešení.

 

DESKOVÁ HRA

Jednoduchá desková hra - žáci hází kostkou a posouvají se po hracím poli. Pokud přidají správnou předložku, mohou hrát dál, pokud se spletou, jedno kolo nehrají.

 

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. 
Vzdělávání v dané vzdělávací oblasti směřuje k utváření a rozvíjení klíčových kompetencí tím, že vede žáka k:
- CJ-5-3-02p rozumí slovům, se kterými se v rámci tematických okruhů opakovaně setkal (zejména má-li k dispozici vizuální oporu)

- rozvíjení pozitivního vztahu k mnohojazyčnosti a respektování kulturní rozmanitosti

Další produkty od autora Nikola Herpaiová

246939
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Kolíčkování
100 karet s jednoduchými větami na procvičení slovesa "to be". Vhodné pro začátečníky. Jedná se o vzdělávací materiál
25.00 Kč
208432
Anglický jazyk
4., 5., 6.
Didaktické hry
4 herní plány na procvičení gramatiky - like, can, to be - otázky a krátké odpovědi + slovíček - školní potřeby
25.00 Kč
188645
Dějepis
6., 7.
Ostatní
Opakování starověku - Mezopotámie, Egypt, Řecko, Řím Po každém slidu následuje slide s řešením. vyznač na mapě spoj řeky
25.00 Kč
184627
Dějepis
7., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Soubor obsahuje rébus, k jehož vyluštění žáci využijí přiložené kartičky. Kartičky si můžete vytisknout, rozmístit po
25.00 Kč
Prepositions of time - in, on, at Prepositions of time - in, on, at
KONVERZAČNÍ KARTY 24 konverzačních karet na téma čas. Žák si vytáhne kartu a odpoví na otázku. Karty mají mnoho využití a kreativitě se meze nekladou. Žáci mohou procvičovat odpovědi sami, ve skupinách, mohou se vzájemně zkoušet. Karty můžete využít i k ústnímu zkoušení, kdy si žák sám vytáhne otázku, na kterou následně odpoví.   DOMINO 24 kusů domina. Žáci samostatně nebo ve skupinkách sestavují domino. Na jedné straně je otázka, na druhé straně odpověď na určitou otázku. Pokud žáci správně poskládají domino, kruh z karet se uzavře.   DOPLŇOVÁNÍ PŘEDLOŽEK 4 různé karty, na každé je 15 slovních spojení, ke kterým žáci doplní správnou předložku. Můžete to zadat žákům jako test nebo samostatnou práci. Součástí papíru je i řešení, které je označeno stejnou značkou. Řešení můžete odstřihnout a poskytnout je žákům až poté, co dokončí práci.   HRACÍ KOSTKY 3 hrací kostky, které se složí a slouží k procvičení mluvení. Jedna kostka obsahuje podmět, druhá kostka předložky času, třetí kostka 6 sloves. Žáci hází všemi kostkami a na slova, která padla, vymyslí větu.   KOLÍČKOVÁNÍ 56 karet. Řešení přehněte dozadu, aby nebylo vidět. Celou kartu zalaminujte. Žáci si vezmou kolíčky a kolíčkem označí správnou předložku k danému slovnímu spojení. Poté si mohou práci sami zkontrolovat, jelikož u správného řešení je na druhé straně karty fajfka.   ZAŘAZOVÁNÍ 45 karet, 3 předložky, řešení. Žáci řadí kartičky pod danou předložku. Správnost může kontrolovat učitel, nebo sami žáci dle přiloženého řešení.   DESKOVÁ HRA Jednoduchá desková hra - žáci hází kostkou a posouvají se po hracím poli. Pokud přidají správnou předložku, mohou hrát dál, pokud se spletou, jedno kolo nehrají.   Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.  Vzdělávání v dané vzdělávací oblasti směřuje k utváření a rozvíjení klíčových kompetencí tím, že vede žáka k: - CJ-5-3-02p rozumí slovům, se kterými se v rámci tematických okruhů opakovaně setkal (zejména má-li k dispozici vizuální oporu) - rozvíjení pozitivního vztahu k mnohojazyčnosti a respektování kulturní rozmanitosti
UUCZ-188651
Anglický jazyk>Skládačky>Kolíčkování>Ostatní>SŠ>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
50.00