Rybí stanoviště

Počet stran:
62
Velikost: 47.28 MB
Typ souboru: zip
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 9. 2023
Sdílet:

Materiál je určen do hodin přírodopisu 7. třídy. Cílem materiálu je aktivní zopakování tématu ryby. Materiál zopakuje toto téma komplexně pomocí 5 různorodých aktivit.

Pro koho je materiál určen a co je jeho cílem?

Materiál je určen do hodin přírodopisu 7. třídy. Cílem materiálu je aktivní zopakování tématu ryby. Materiál zopakuje toto téma komplexně pomocí 5 různorodých aktivit:

  • Stavba těla - přiřazování částí a funkcí těla do obrázku
  • Poznáš nás? - rozdělování ryb do skupin a přiřazování obrázků a charakteristik
  • Pexeso
  • Rybí pásma - přiřazování ryby a charakteristiky k rybímu pásmu, zařazení rybího pásma do povodí Vltavy a do grafu podélného profilu Vltavy
  • Rybí zajímavosti - tipování odpovědí, přiřazování zajímavostí k obrázku a názvu ryby
  • podrobnější zadání je součástí materiálu

Jak materiál použít?

Materiál je primárně koncipován na aktivitu formou skupinové práce. Soubor obsahuje celkem 5 aktivit, čili ideálně udělat 5 skupin. Případně 4 skupiny, aby jedno stanoviště bylo vždy prázdné. Skupiny po stanovištích postupně rotují. Lze hrát i každou aktivitu i samostatně průběžně během probírání tématu. Na stanovišti vždy budou mít žáci k dispozici všechny potřebné kartičky se zadáním, kontrolní kartu má učitel u sebe. Na stanoviště Rybí zajímavosti bude zapotřebí Atlas světa. Je jen na vás, jakou variantu si zvolíte, zda barevnou, či černobílou. Nicméně po vytisknutí doporučuji všechny papíry zalaminovat a nastříhat dle obrysů kartiček.

Co vše materiál obsahuje?

  • celkem 59 stran = černobílá varianta (31 stran) + barevná varianta (28 stran)
  • zadání každé aktivity
  • kontrolní kartu ke každé aktivitě (kromě pexesa)
  • samotné kartičky ke každé aktivitě (charakteristiky, obrázky,..)

Upozornění: černobílé varianty je o 2 strany více z důvodu 2 variant obrázků úseku řeky u stanoviště na rybí pásma; dále máte na výběr 2 varianty zadání u stanoviště Rybí zajímavosti - v jedné variantě žáci zajímavosti přiřazují tak, že tipují, ve druhé variantě mají povoleno využití internetu.

Další produkty od autora Učím příro.země

396233
Zeměpis
9.
Pracovní listy
Materiál je určen do hodin zeměpisu pro žáky 9. ročníku. Obsahuje kompletní přípravu na téma obyvatelstvo světa -
65.00 Kč
375132
Zeměpis
8., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál je určen do hodin zeměpisu k zopakování úvodních témat Evropy - poloha, rozloha, členitost, povrch a z malé
25.00 Kč
527893
Biologie
8., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál je určen pro 8. ročníky na 2. stupni ZŠ do hodin přírodopisu. Cílem materiálu je upevnění a aktivní zopakování
65.00 Kč
441583
Biologie
8., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál je určen do hodin přírodopisu pro 8. ročník k tématu biologie člověka. Materiál obsahuje pracovní list, pomocí
25.00 Kč
Rybí stanoviště Rybí stanoviště
Materiál je určen do hodin přírodopisu 7. třídy. Cílem materiálu je aktivní zopakování tématu ryby. Materiál zopakuje toto téma komplexně pomocí 5 různorodých aktivit. Pro koho je materiál určen a co je jeho cílem? Materiál je určen do hodin přírodopisu 7. třídy. Cílem materiálu je aktivní zopakování tématu ryby. Materiál zopakuje toto téma komplexně pomocí 5 různorodých aktivit: Stavba těla - přiřazování částí a funkcí těla do obrázku Poznáš nás? - rozdělování ryb do skupin a přiřazování obrázků a charakteristik Pexeso Rybí pásma - přiřazování ryby a charakteristiky k rybímu pásmu, zařazení rybího pásma do povodí Vltavy a do grafu podélného profilu Vltavy Rybí zajímavosti - tipování odpovědí, přiřazování zajímavostí k obrázku a názvu ryby podrobnější zadání je součástí materiálu Jak materiál použít? Materiál je primárně koncipován na aktivitu formou skupinové práce. Soubor obsahuje celkem 5 aktivit, čili ideálně udělat 5 skupin. Případně 4 skupiny, aby jedno stanoviště bylo vždy prázdné. Skupiny po stanovištích postupně rotují. Lze hrát i každou aktivitu i samostatně průběžně během probírání tématu. Na stanovišti vždy budou mít žáci k dispozici všechny potřebné kartičky se zadáním, kontrolní kartu má učitel u sebe. Na stanoviště Rybí zajímavosti bude zapotřebí Atlas světa. Je jen na vás, jakou variantu si zvolíte, zda barevnou, či černobílou. Nicméně po vytisknutí doporučuji všechny papíry zalaminovat a nastříhat dle obrysů kartiček. Co vše materiál obsahuje? celkem 59 stran = černobílá varianta (31 stran) + barevná varianta (28 stran) zadání každé aktivity kontrolní kartu ke každé aktivitě (kromě pexesa) samotné kartičky ke každé aktivitě (charakteristiky, obrázky,..) Upozornění: černobílé varianty je o 2 strany více z důvodu 2 variant obrázků úseku řeky u stanoviště na rybí pásma; dále máte na výběr 2 varianty zadání u stanoviště Rybí zajímavosti - v jedné variantě žáci zajímavosti přiřazují tak, že tipují, ve druhé variantě mají povoleno využití internetu.
UUCZ-375127
Biologie>Přírodověda>Didaktické hry>Pexeso>7.>ZŠ – 2. STUPEŇ>Živočichové>Ryby
70.00