Rybí stanoviště

Počet stran:
62
Velikost: 47.28 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 9. 2023
Cena:
70 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál je určen do hodin přírodopisu 7. třídy. Cílem materiálu je aktivní zopakování tématu ryby. Materiál zopakuje toto téma komplexně pomocí 5 různorodých aktivit.

Pro koho je materiál určen a co je jeho cílem?

Materiál je určen do hodin přírodopisu 7. třídy. Cílem materiálu je aktivní zopakování tématu ryby. Materiál zopakuje toto téma komplexně pomocí 5 různorodých aktivit:

  • Stavba těla - přiřazování částí a funkcí těla do obrázku
  • Poznáš nás? - rozdělování ryb do skupin a přiřazování obrázků a charakteristik
  • Pexeso
  • Rybí pásma - přiřazování ryby a charakteristiky k rybímu pásmu, zařazení rybího pásma do povodí Vltavy a do grafu podélného profilu Vltavy
  • Rybí zajímavosti - tipování odpovědí, přiřazování zajímavostí k obrázku a názvu ryby
  • podrobnější zadání je součástí materiálu

Jak materiál použít?

Materiál je primárně koncipován na aktivitu formou skupinové práce. Soubor obsahuje celkem 5 aktivit, čili ideálně udělat 5 skupin. Případně 4 skupiny, aby jedno stanoviště bylo vždy prázdné. Skupiny po stanovištích postupně rotují. Lze hrát i každou aktivitu i samostatně průběžně během probírání tématu. Na stanovišti vždy budou mít žáci k dispozici všechny potřebné kartičky se zadáním, kontrolní kartu má učitel u sebe. Na stanoviště Rybí zajímavosti bude zapotřebí Atlas světa. Je jen na vás, jakou variantu si zvolíte, zda barevnou, či černobílou. Nicméně po vytisknutí doporučuji všechny papíry zalaminovat a nastříhat dle obrysů kartiček.

Co vše materiál obsahuje?

  • celkem 59 stran = černobílá varianta (31 stran) + barevná varianta (28 stran)
  • zadání každé aktivity
  • kontrolní kartu ke každé aktivitě (kromě pexesa)
  • samotné kartičky ke každé aktivitě (charakteristiky, obrázky,..)

Upozornění: černobílé varianty je o 2 strany více z důvodu 2 variant obrázků úseku řeky u stanoviště na rybí pásma; dále máte na výběr 2 varianty zadání u stanoviště Rybí zajímavosti - v jedné variantě žáci zajímavosti přiřazují tak, že tipují, ve druhé variantě mají povoleno využití internetu.

Další produkty od autora Učím příro.země

410092
Zeměpis
9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál je určen do hodin zeměpisu pro 9. ročník , konkrétně k tématu geografie dopravy . Cílem materiálu je procvičení
25.00 Kč
431638
Biologie
8., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Pro koho je materiál určen a co je jeho cílem? Materiál je určen do hodin přírodopisu pro 8. ročník ZŠ . Lze použít i na
50.00 Kč
355224
Nezařazené k předmětu
3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
obsah zakoupeného materiálu: 8 listů s medailonky Medailonek ve 3. a 6. třídě slouží primárně jako seznamovací aktivita
40.00 Kč
317872
Biologie
6., 7.
Domino
Pokud hledáte hravou formu opakování na začátek nebo závěr školního roku před prázdninami na učivo přírodopisu 6. třídy
40.00 Kč
Rybí stanoviště Rybí stanoviště
Materiál je určen do hodin přírodopisu 7. třídy. Cílem materiálu je aktivní zopakování tématu ryby. Materiál zopakuje toto téma komplexně pomocí 5 různorodých aktivit. Pro koho je materiál určen a co je jeho cílem? Materiál je určen do hodin přírodopisu 7. třídy. Cílem materiálu je aktivní zopakování tématu ryby. Materiál zopakuje toto téma komplexně pomocí 5 různorodých aktivit: Stavba těla - přiřazování částí a funkcí těla do obrázku Poznáš nás? - rozdělování ryb do skupin a přiřazování obrázků a charakteristik Pexeso Rybí pásma - přiřazování ryby a charakteristiky k rybímu pásmu, zařazení rybího pásma do povodí Vltavy a do grafu podélného profilu Vltavy Rybí zajímavosti - tipování odpovědí, přiřazování zajímavostí k obrázku a názvu ryby podrobnější zadání je součástí materiálu Jak materiál použít? Materiál je primárně koncipován na aktivitu formou skupinové práce. Soubor obsahuje celkem 5 aktivit, čili ideálně udělat 5 skupin. Případně 4 skupiny, aby jedno stanoviště bylo vždy prázdné. Skupiny po stanovištích postupně rotují. Lze hrát i každou aktivitu i samostatně průběžně během probírání tématu. Na stanovišti vždy budou mít žáci k dispozici všechny potřebné kartičky se zadáním, kontrolní kartu má učitel u sebe. Na stanoviště Rybí zajímavosti bude zapotřebí Atlas světa. Je jen na vás, jakou variantu si zvolíte, zda barevnou, či černobílou. Nicméně po vytisknutí doporučuji všechny papíry zalaminovat a nastříhat dle obrysů kartiček. Co vše materiál obsahuje? celkem 59 stran = černobílá varianta (31 stran) + barevná varianta (28 stran) zadání každé aktivity kontrolní kartu ke každé aktivitě (kromě pexesa) samotné kartičky ke každé aktivitě (charakteristiky, obrázky,..) Upozornění: černobílé varianty je o 2 strany více z důvodu 2 variant obrázků úseku řeky u stanoviště na rybí pásma; dále máte na výběr 2 varianty zadání u stanoviště Rybí zajímavosti - v jedné variantě žáci zajímavosti přiřazují tak, že tipují, ve druhé variantě mají povoleno využití internetu.
UUCZ-375127
Biologie>Přírodověda>Didaktické hry>Pexeso>7.>ZŠ – 2. STUPEŇ>Živočichové>Ryby
70.00