Den sv. Patrika - čtení s porozuměním

Ročník:
3., 4., 5.
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
7
Velikost: 4.23 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Jsem_učiTerka
Nahráno:
Naposledy upraveno:
18. 3. 2024
Sdílet:

Podaří se dětem dle popisu najít všechny leprikóny? :) Super běhačka ke Dni sv. Patrika!

Jaký materiál jste pořídili?

Čtení s porozuměním k tématu : Den sv. Patrika

Jak s materiálem naložit? 

Běhací hra:

Obrázky s Leprikóny pro jejich delší životnost zalaminujte a rozvěste je po třídě, chodbě či někde venku, pokud počasí dovolí. Pracovní list vytiskněte a dejte každému žáčkovi. Ti si zadání samostatně přečtou. Po přečtení jednoho políčka s textem jdou hledatk textu obrázek. Když ho najdou, zapamatují si písmeno u obrázku. To zapíšou do tabulky za text.Až takto zapíšou všechna písmena, přečtou tajenku. Tajenkou je anglické slovo - SHAMROCK, tedy trojlístek - jeden ze symbolů svatého Patrika (je o něm zmínka v mém předešlém materiálu o Dni sv. Patrika). Tajenku čtou zdola nahoru.

Obměna:

Pracovní listy s texty nechají děti ležet na stole a jdou najít obrázek. Ten si prohlédnou, zapamatují si, co na něm je ajdou zpátky na své místo. V textech najdou ten, který se k obrázku hodí. Za text napíšou písmenko, které jev rohu obrázku. Až zapíšou všechna písmena k textům, vznikne tajenka. Tu napíšou pod tabulku.

Další produkty od autora Jsem_učiTerka

186006
Nezařazené k předmětu
3., 4., 5.
Pracovní listy
Tento materiál je určen ke dni 28. září - Den české státnosti a Svatý Václav. Žáci se dozví o životě sv. Václava
49.00 Kč
324386
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Obdarujte děti medailemi či vstupenkami do dalšího ročníku. :) Vstupenky i medaile vytiskněte dle libosti pro žáčky Pro
25.00 Kč
228414
Český jazyk
3., 4., 5.
Didaktické hry
Podaří se dětem najít všechny piráty, kteří se ocitli uprostřed oceánu? Běhací hra na procvičení slovních druhů. :)
37.00 Kč
311127
Český jazyk
4., 5.
Pracovní listy
40 souvětí pro procvičení a upevnění učiva větných vzorců. Práce s kartičkami, pracovními listy, běhačka. :) Jak s
35.00 Kč
Den sv. Patrika - čtení s porozuměním Den sv. Patrika - čtení s porozuměním
Podaří se dětem dle popisu najít všechny leprikóny? :) Super běhačka ke Dni sv. Patrika! Jaký materiál jste pořídili? Čtení s porozuměním k tématu : Den sv. Patrika Jak s materiálem naložit?  Běhací hra: Obrázky s Leprikóny pro jejich delší životnost zalaminujte a rozvěste je po třídě, chodbě či někde venku, pokud počasí dovolí. Pracovní list vytiskněte a dejte každému žáčkovi. Ti si zadání samostatně přečtou. Po přečtení jednoho políčka s textem jdou hledatk textu obrázek. Když ho najdou, zapamatují si písmeno u obrázku. To zapíšou do tabulky za text.Až takto zapíšou všechna písmena, přečtou tajenku. Tajenkou je anglické slovo - SHAMROCK, tedy trojlístek - jeden ze symbolů svatého Patrika (je o něm zmínka v mém předešlém materiálu o Dni sv. Patrika). Tajenku čtou zdola nahoru. Obměna: Pracovní listy s texty nechají děti ležet na stole a jdou najít obrázek. Ten si prohlédnou, zapamatují si, co na něm je ajdou zpátky na své místo. V textech najdou ten, který se k obrázku hodí. Za text napíšou písmenko, které jev rohu obrázku. Až zapíšou všechna písmena k textům, vznikne tajenka. Tu napíšou pod tabulku.
UUCZ-525219
Český jazyk - čtení>Ostatní>3.>4.>5.>🌸 Jaro
33.00