1. světová válka v literatuře - čítanka

Počet stran:
18
Velikost: 955.31 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 7. 2022
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál zpracovává téma 1. světové války v literatuře. Nabízí texty tří autorů - E. M. Remarque (Na západní frontě klid), Romain Rolland (Petr a Lucie), E. Hemingway (Sbohem, armádo a Stařec a moře). Na začátku pracovního listu je položeno několik otázek týkajících se 1. světové války, poté následuje vždy:

- životopisný medailonek autora (doplň slova z nabídky),

- přehled nejznámějších děl (jejichž názvy se popletly),

- otázky k textu,

-text samotný.

Tři díla jsou zpracována kompletně, tj. jsou vybrány zásadní pasáže z díla, které ale utvoří celek (délka textů cca 2 A4, nejedná se o krátké úryvky). Text Sbohem, armádo obsahuje samotný závěr knihy. Řešení i zdroje jsou součástí materiálu. 

Pracovní listy jsou ideální pro samostatnou práci žáků během distanční výuky, testové otázky lze převést do kvízů (např. Forms). Listy jsou zpracovány tak, aby se při tisku příliš neplýtvalo, tj. vše je upraveno na celou stránku. 

Další produkty od autora Lucie N.

162154
Český jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Následující materiál sestává z 14 pracovních listů vhodných k nalepení do sešitu. Každý list je složen ze souvislého
33.00 Kč
14582
Český jazyk - čtení
5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál obsahuje zpracování třech lidových pohádek od K. J. Erbena, B. Němcové a bratrů Grimmových. V materiálu najdete
35.00 Kč
12108
Český jazyk - literatura
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál je určen do hodin literární výchovy. Obsahuje několik úryvků z Nerudovy tvorby - naleznete v něm básně: Z časů
30.00 Kč
60768
Český jazyk
6., 7.
Pracovní listy
Materiál obsahuje 36 jazykových rozborů pro žáky 6. ročníku. Prvních 18 rozborů sleduje oblast pravopisu, tvarosloví a
45.00 Kč
1. světová válka v literatuře - čítanka 1. světová válka v literatuře - čítanka
Materiál zpracovává téma 1. světové války v literatuře. Nabízí texty tří autorů - E. M. Remarque (Na západní frontě klid), Romain Rolland (Petr a Lucie), E. Hemingway (Sbohem, armádo a Stařec a moře). Na začátku pracovního listu je položeno několik otázek týkajících se 1. světové války, poté následuje vždy: - životopisný medailonek autora (doplň slova z nabídky), - přehled nejznámějších děl (jejichž názvy se popletly), - otázky k textu, -text samotný. Tři díla jsou zpracována kompletně, tj. jsou vybrány zásadní pasáže z díla, které ale utvoří celek (délka textů cca 2 A4, nejedná se o krátké úryvky). Text Sbohem, armádo obsahuje samotný závěr knihy. Řešení i zdroje jsou součástí materiálu.  Pracovní listy jsou ideální pro samostatnou práci žáků během distanční výuky, testové otázky lze převést do kvízů (např. Forms). Listy jsou zpracovány tak, aby se při tisku příliš neplýtvalo, tj. vše je upraveno na celou stránku. 
UUCZ-25017
Český jazyk - literatura>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>Testy a písemky>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
35.00