Nikol a její život na sociálních sítích! …aneb jak to vypadá, když česká holka neumí pořádně česky! Oprav nesmyslné příspěvky z Facebooku.

Kategorie:
Počet stran:
5
Velikost: 833.37 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 12. 2023
Sdílet:

Učím český jazyk a informatiku na druhém stupni a neustále kladu svým žákům na srdce, že jejich vyjadřování na sociálních sítích jim vytváří jejich ,,vizitku“. Většina nad tím vždy mávla rukou, a tak jsem se rozhodla vymyslet fiktivní profil paní Nikol, která jim má dokázat, jak šílené a nepochopitelné mohou být příspěvky, když se nevyjadřujeme správně.

V dokumentu jsou použité obrázky z internetu, konkrétně ze stránky Pixabay. Zde je možné najít obrázky bez autorských práv. Příspěvky naší Nikol jsou z jejího fiktivního Facebooku, ale inspirovány skutečnými lidmi v mém FB okolí.

Dokument obsahuje:

-       4 pracovní listy (opravit 13 příspěvků z FB a napsat, co jsme se o Nikol dozvěděli)

-       1 list s řešením

Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

226694
Občanská výchova
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál obsahuje 24 povolání (lékařské obory) na 48 hracích polích. Karty je možné využít v několika variantách: 1)
35.00 Kč
730
Český jazyk
8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování vidových dvojic. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách
40.00 Kč
716
Český jazyk
4., 5., 6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru AZ KVÍZ určenou k procvičování mluvnických kategorií sloves. Známá televizní soutěž AZ kvíz má více možností
40.00 Kč
653
Český jazyk
9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Každý rok připravuji žáky k přijímacím zkouškám z českého jazyka. Je velmi těžké sehnat materiály, které jsou cíleny na
69.00 Kč
Nikol a její život na sociálních sítích! …aneb jak to vypadá, když česká holka neumí pořádně česky! Oprav nesmyslné příspěvky z Facebooku. Nikol a její život na sociálních sítích! …aneb jak to vypadá, když česká holka neumí pořádně česky! Oprav nesmyslné příspěvky z Facebooku.
Učím český jazyk a informatiku na druhém stupni a neustále kladu svým žákům na srdce, že jejich vyjadřování na sociálních sítích jim vytváří jejich ,,vizitku“. Většina nad tím vždy mávla rukou, a tak jsem se rozhodla vymyslet fiktivní profil paní Nikol, která jim má dokázat, jak šílené a nepochopitelné mohou být příspěvky, když se nevyjadřujeme správně. V dokumentu jsou použité obrázky z internetu, konkrétně ze stránky Pixabay. Zde je možné najít obrázky bez autorských práv. Příspěvky naší Nikol jsou z jejího fiktivního Facebooku, ale inspirovány skutečnými lidmi v mém FB okolí. Dokument obsahuje: -       4 pracovní listy (opravit 13 příspěvků z FB a napsat, co jsme se o Nikol dozvěděli) -       1 list s řešením Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.
UUCZ-127777
Český jazyk - sloh>Pracovní listy>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00