3 karetní hry - všechny druhy zájmen (diferencované - dvě úrovně obtížnosti)

Ročník:
Počet stran:
16
Velikost: 293.71 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Tento soubor obsahuje:

  • Návod ke třem variantám her – detailní rozpracování každé hry
  • Diferencovanost – dvě obtížnosti – základní (růžová a šedá barva)
  • a obtížnější úroveň (žlutá a zelená barva)
  • Černobílé a barevné kartičky
  • Námět na zařazení reflexe
  • Klíč pro žáky k průběžné kontrole

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Rozvíjí klíčové kompetence podle RVP ZV - komunikativní, k učení, k řešení problémů, pracovní. Cílem je procvičování a upevňování učiva ZŠ, další informace k výukovému materiálu jsou uvedeny níže. 

Hry jsou zaměřeny na zopakování a upevňování druhů zájmen a jsou určeny pro žáky 6. - 9. ročníku. Hry jsou diferencované – žáci si mohou zvolit ze dvou úrovní obtížnosti – ze základní a obtížnější úrovně. Dále je možné vybrat ze tří variant her.

Žáci si kontrolují správné přiřazení podle klíče – každý žák tak obdrží ihned v průběhu hry zpětnou vazbu. Žáci mohou hrát tuto hru ve dvojicích, či ve větším počtu. Učitel jen dohlíží a případně vybízí žáky ke zdůvodnění nebo vysvětluje nejasnosti.

Před použitím je nutné kartičky pouze vytisknout a rozstřihnout. Pro opětovné použití je vhodné kartičky zalaminovat. Skupinám hráčů je vhodné vytisknout také klíč, podle kterého provádí v průběhu hry sami kontrolu.

Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.

Žákům s SPU je možné poskytnout přehled druhů zájmen jako kompenzační pomůcku.

Další produkty od autora Roman Růžička

333528
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod k běhacímu diktátu Odkaz na internetovou jazykovou příručku Tipy pro jednodušší průběh hry
30.00 Kč
341203
Český jazyk
4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Desková hra je zaměřena na zopakování gramatiky a pravopisu 4. ročníku – je vhodná tedy pro žáky 5. ročníku k opakování
35.00 Kč
346485
Český jazyk
3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Desková hra je zaměřena na procvičování a upevňování pravidel při psaní i/í/y/ý ve vyjmenovaných slovech. Hra je vhodná
30.00 Kč
342677
Český jazyk
7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod k deskové hře Přehled učiva (základní pojmy, přehled druhů VV) k deskové hře jako podpora
30.00 Kč
3 karetní hry - všechny druhy zájmen (diferencované - dvě úrovně obtížnosti) 3 karetní hry - všechny druhy zájmen (diferencované - dvě úrovně obtížnosti)
Tento soubor obsahuje: Návod ke třem variantám her – detailní rozpracování každé hry Diferencovanost – dvě obtížnosti – základní (růžová a šedá barva) a obtížnější úroveň (žlutá a zelená barva) Černobílé a barevné kartičky Námět na zařazení reflexe Klíč pro žáky k průběžné kontrole Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Rozvíjí klíčové kompetence podle RVP ZV - komunikativní, k učení, k řešení problémů, pracovní. Cílem je procvičování a upevňování učiva ZŠ, další informace k výukovému materiálu jsou uvedeny níže.  Hry jsou zaměřeny na zopakování a upevňování druhů zájmen a jsou určeny pro žáky 6. - 9. ročníku. Hry jsou diferencované – žáci si mohou zvolit ze dvou úrovní obtížnosti – ze základní a obtížnější úrovně. Dále je možné vybrat ze tří variant her. Žáci si kontrolují správné přiřazení podle klíče – každý žák tak obdrží ihned v průběhu hry zpětnou vazbu. Žáci mohou hrát tuto hru ve dvojicích, či ve větším počtu. Učitel jen dohlíží a případně vybízí žáky ke zdůvodnění nebo vysvětluje nejasnosti. Před použitím je nutné kartičky pouze vytisknout a rozstřihnout. Pro opětovné použití je vhodné kartičky zalaminovat. Skupinám hráčů je vhodné vytisknout také klíč, podle kterého provádí v průběhu hry sami kontrolu. Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci. Žákům s SPU je možné poskytnout přehled druhů zájmen jako kompenzační pomůcku.
UUCZ-368819
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>Domino>Pexeso>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
39.00