Předložky v NJ - 3 karetní hry - 3 sady kartiček + námět reflexe + klíč

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
17
Velikost: 357.45 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Tento soubor obsahuje:

  • Návod ke třem variantám her – detailní rozpracování každé hry
  • 3 sady kartiček na procvičení předložek ve 3., 4. pádě zvlášť a ve 3. a 4. pádě dohromady
  • Černobílé a barevné kartičky
  • Námět na zařazení reflexe
  • Klíč pro žáky k průběžné kontrole

Hry jsou zaměřeny na zopakování a upevňování užití předložek in, an, auf, unter, neben, hinter… v němčině ve 3., 4. pádě zvlášť a ve 3. a 4. pádě dohromady pro žáky 6. - 9. ročníku. Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Rozvíjí klíčové kompetence podle RVP ZV - komunikativní, k učení, k řešení problémů, pracovní. Cílem je procvičování a upevňování učiva ZŠ, další informace k výukovému materiálu jsou uvedeny níže. 

K dispozici jsou 3 sady kartiček:

- 1. sada kartiček na procvičování předložek ve 3. pádě

- 2. sada kartiček na procvičování předložek ve 4. pádě

- 3. sada kartiček na procvičování předložek ve 3. a zároveň ve 4. pádě

Před použitím je nutné kartičky pouze vytisknout a rozstříhat. Pro opětovné použití je vhodné kartičky zalaminovat. Skupinám hráčů je vhodné vytisknout také klíč, podle kterého provádí v průběhu hry sami kontrolu.

Pokud je skupina hotová, může hrát další variantu hry, a procvičit si tak předložky v jiných pádech.

Až většina skupin dohraje, je vhodné si udělat zpětnou vazbu, které příklady činily žákům největší potíže – každá skupina může vybrat problémové předložky a upozornit na ně ostatní spolužáky, příp. použít slovní spojení ve větách.

Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.

Další produkty od autora Roman Růžička

342676
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod Desková hra Člověče, rozhodni se! Obtížnější varianta barevně Desková hra Člověče, rozhodni
30.00 Kč
341176
Český jazyk
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Desková hra je zaměřena na zopakování gramatiky a pravopisu 3. ročníku – je vhodná tedy pro žáky 4. ročníku k opakování
35.00 Kč
411215
Český jazyk
3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Hra je vhodná pro žáky 3. - 5. tříd k procvičování psaní párových souhlásek a upevňování tohoto učiva. Jedná se o
30.00 Kč
343085
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod k běhacímu diktátu Odkaz na internetovou jazykovou příručku Tipy pro jednodušší průběh hry
30.00 Kč
Předložky v NJ - 3 karetní hry - 3 sady kartiček + námět reflexe + klíč Předložky v NJ - 3 karetní hry - 3 sady kartiček + námět reflexe + klíč
Tento soubor obsahuje: Návod ke třem variantám her – detailní rozpracování každé hry 3 sady kartiček na procvičení předložek ve 3., 4. pádě zvlášť a ve 3. a 4. pádě dohromady Černobílé a barevné kartičky Námět na zařazení reflexe Klíč pro žáky k průběžné kontrole Hry jsou zaměřeny na zopakování a upevňování užití předložek in, an, auf, unter, neben, hinter… v němčině ve 3., 4. pádě zvlášť a ve 3. a 4. pádě dohromady pro žáky 6. - 9. ročníku. Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Rozvíjí klíčové kompetence podle RVP ZV - komunikativní, k učení, k řešení problémů, pracovní. Cílem je procvičování a upevňování učiva ZŠ, další informace k výukovému materiálu jsou uvedeny níže.  K dispozici jsou 3 sady kartiček: - 1. sada kartiček na procvičování předložek ve 3. pádě - 2. sada kartiček na procvičování předložek ve 4. pádě - 3. sada kartiček na procvičování předložek ve 3. a zároveň ve 4. pádě Před použitím je nutné kartičky pouze vytisknout a rozstříhat. Pro opětovné použití je vhodné kartičky zalaminovat. Skupinám hráčů je vhodné vytisknout také klíč, podle kterého provádí v průběhu hry sami kontrolu. Pokud je skupina hotová, může hrát další variantu hry, a procvičit si tak předložky v jiných pádech. Až většina skupin dohraje, je vhodné si udělat zpětnou vazbu, které příklady činily žákům největší potíže – každá skupina může vybrat problémové předložky a upozornit na ně ostatní spolužáky, příp. použít slovní spojení ve větách. Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.
UUCZ-368829
Německý jazyk>Didaktické hry>Domino>Pexeso>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
39.00