Bě, pě, vě, mě - pracovní listy k přepisu + kartičky se slovy

Kategorie:
Počet stran:
14
Velikost: 1.23 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
6. 6. 2022
Cena:
28 Kč vč. DPH
Sdílet:

Soubor obsahuje 8 pracovních listů k přepisu (2 x mě, 2x pě, 2x bě, 2x vě) + 64 kartiček se slovy.

Námět k využití:

1. Samostatná práce - přepis s pohybem

Kartičky se slovy rozmístíme po třídě . Dítě dostane (vybere si) pracovní list, barevně vyznačí slabiku v nadpisu. Pak hledá mezi kartičkami slovo, které obsahuje stejnou slabiku. Kartičku si vezme do lavice a slovo přepíše do vyznačených linek v pracovním listu. Potom kartičku vrací zpět na místo a hledá jinou. Nakonec si mohou obrázek vybarvit a vystřihnout.

2. Skupinová práce - přepis s pohybem, čtení s pohybem, vymýšlení vět Kartičky se slovy rozmístíme po třídě . Každá skupina dostane jiný pracovní list. Úkolem skupiny je najít co nejvíc kartiček se slovy, které obsahují stejnou slabiku jako slovo na jejich pracovním listu. Potom mohou slova přepisovat, vymýšlet věty, hádanky apod. a vpisovat je do pracovního listu. Nakonec si mohou obrázek vybarvit a vystřihnout.

Další produkty od autora Mirka Tomková

76880
Český jazyk
2., 3.
Didaktické hry
Obsah materiálu: Tento materiál obsahuje kartičky se slovy bez mezer. Úkolem dětí je oddělit slova čarou a přepsat
29.99 Kč
177802
Matematika - geometrie
2., 3.
Didaktické hry
Tato hra je určená k procvičení znalosti geometrických pojmů - přímka procházející bodem, úsečka, geometrické tvary apod
30.00 Kč
331101
Matematika
2., 3.
Didaktické hry
Materiál obsahuje kartičky s násobky čísel 1 - 10. Tyto kartičky můžete využít při vyvozování malé násobilky, dělení se
27.00 Kč
49041
Český jazyk - čtení
1.
Didaktické hry
Soubor slouží k nácviku postřehování slabik hravou formou. Obsahuje slabiky MA, MÁ, ME, MÉ, MO, MÓ, SA, SÁ, SE, SÉ, SO
38.00 Kč
Bě, pě, vě, mě - pracovní listy k přepisu + kartičky se slovy Bě, pě, vě, mě - pracovní listy k přepisu + kartičky se slovy
Soubor obsahuje 8 pracovních listů k přepisu (2 x mě, 2x pě, 2x bě, 2x vě) + 64 kartiček se slovy. Námět k využití: 1. Samostatná práce - přepis s pohybem Kartičky se slovy rozmístíme po třídě . Dítě dostane (vybere si) pracovní list, barevně vyznačí slabiku v nadpisu. Pak hledá mezi kartičkami slovo, které obsahuje stejnou slabiku. Kartičku si vezme do lavice a slovo přepíše do vyznačených linek v pracovním listu. Potom kartičku vrací zpět na místo a hledá jinou. Nakonec si mohou obrázek vybarvit a vystřihnout. 2. Skupinová práce - přepis s pohybem, čtení s pohybem, vymýšlení vět Kartičky se slovy rozmístíme po třídě . Každá skupina dostane jiný pracovní list. Úkolem skupiny je najít co nejvíc kartiček se slovy, které obsahují stejnou slabiku jako slovo na jejich pracovním listu. Potom mohou slova přepisovat, vymýšlet věty, hádanky apod. a vpisovat je do pracovního listu. Nakonec si mohou obrázek vybarvit a vystřihnout.
UUCZ-40679
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Český jazyk - psaní>Pracovní listy>1.>ZŠ – 1. STUPEŇ
28.00