Dě, tě, ně - pracovní listy k přepisu + kartičky se slovy

Ročník:
Počet stran:
11
Velikost: 360.17 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
6. 6. 2022
Cena:
28 Kč vč. DPH
Sdílet:

Soubor obsahuje 6 pracovních listů k přepisu (2 x dě, 2x ně, 2x tě) + 48 kartiček se slovy.

Námět k využití:

1. Samostatná práce - přepis s pohybem

Kartičky se slovy rozmístíme po třídě . Dítě dostane (vybere si) pracovní list, barevně vyznačí slabiku v nadpisu. Pak hledá mezi kartičkami slovo, které obsahuje stejnou slabiku. Kartičku si vezme do lavice a slovo přepíše do vyznačených linek v pracovním listu. Potom kartičku vrací zpět na místo a hledá jinou. Nakonec si mohou obrázek vybarvit a vystřihnout.

2. Skupinová práce - přepis s pohybem, čtení s pohybem, vymýšlení vět Kartičky se slovy rozmístíme po třídě . Každá skupina dostane jiný pracovní list. Úkolem skupiny je najít co nejvíc kartiček se slovy, které obsahují stejnou slabiku jako slovo na jejich pracovním listu. Potom mohou slova přepisovat, vymýšlet věty, hádanky apod. a vpisovat je do pracovního listu. Nakonec si mohou obrázek vybarvit a vystřihnout.

Další produkty od autora Mirka Tomková

147116
Český jazyk
1., 2.
Pracovní listy
Soubor obsahuje materiály k oslavě Dne otců. Lze využít v první i druhé třídě. 1. třída - Karty určené k laminaci
25.00 Kč
294016
Český jazyk - gramatika
3., 4.
Já mám, kdo má
Tato hra je určená k procvičení vyjmenovaných slov po V a slov příbuzných. Protože je vyjmenovaných slov málo, je soubor
32.00 Kč
199193
Matematika
2., 3.
Didaktické hry
Soubor obsahuje 30 karet se zadáním příkladů na pamětné sčítání a odčítání dvojciferných čísel bez přechodu přes základ
30.00 Kč
120402
Český jazyk
1., 2.
Didaktické hry
Materiál je složen ze dvou soborů. První soubor obsahuje zvířata ze ZOO (16 karet) a druhý soubor zvířata v lese a u
45.00 Kč
Dě, tě, ně - pracovní listy k přepisu + kartičky se slovy Dě, tě, ně - pracovní listy k přepisu + kartičky se slovy
Soubor obsahuje 6 pracovních listů k přepisu (2 x dě, 2x ně, 2x tě) + 48 kartiček se slovy. Námět k využití: 1. Samostatná práce - přepis s pohybem Kartičky se slovy rozmístíme po třídě . Dítě dostane (vybere si) pracovní list, barevně vyznačí slabiku v nadpisu. Pak hledá mezi kartičkami slovo, které obsahuje stejnou slabiku. Kartičku si vezme do lavice a slovo přepíše do vyznačených linek v pracovním listu. Potom kartičku vrací zpět na místo a hledá jinou. Nakonec si mohou obrázek vybarvit a vystřihnout. 2. Skupinová práce - přepis s pohybem, čtení s pohybem, vymýšlení vět Kartičky se slovy rozmístíme po třídě . Každá skupina dostane jiný pracovní list. Úkolem skupiny je najít co nejvíc kartiček se slovy, které obsahují stejnou slabiku jako slovo na jejich pracovním listu. Potom mohou slova přepisovat, vymýšlet věty, hádanky apod. a vpisovat je do pracovního listu. Nakonec si mohou obrázek vybarvit a vystřihnout.
UUCZ-36772
Český jazyk - čtení>Český jazyk - psaní>Didaktické hry>Pracovní listy>1.>2.
27.99