Běhací diktát - zdvojené souhlásky

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
6
Velikost: 314.29 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
23. 8. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Tento soubor obsahuje:

  • Návod k běhacímu diktátu
  • Odkaz na internetovou jazykovou příručku
  • Tipy pro jednodušší průběh hry
  • Úkol navíc a rozvoj digitální kompetence žáků
  • Námět na zařazení reflexe
  • Zadání diktátu ve více variantách
  • Klíč ke kontrole

Hra je vhodná pro žáky 6. - 9. tříd.

Žáci se rozdělí do skupin např. po 4 (lze libovolný počet, záleží na učiteli). Učitel připne nebo položí např. na nástěnku nebo na podlahu na chodbě zadání diktátu. Každá skupina má své zadání a běhá ke svému zadání na chodbu. Zadání diktátu je vhodné i pro žáky s SPU – jedná se cvičení s výběrem správné možnosti zaměřené na procvičování jednoho pravopisného jevu – zdvojené souhlásky, u kterého lze zvolit tisk ve větším formátu, popř. diktát zkrátit a upravit podle specifických potřeb dané třídy, resp. podle potřeb žáků s SPU. Učitel může žákům poskytnout také přehled pravidel zdvojování souhlásek jako kompenzační pomůcku již během hry. 

Před použitím je nutné vytisknout pro každou skupinu zadání a klíč běhacího diktátu, rozdat každé skupině papíry na zapisování slovních spojení (doporučuji předem očíslovat) a případně připravit tablety (počítače, mobilní telefony žáků) na práci s internetovou jazykovou příručkou. Pro opětovné použití doporučuji zadání a klíč zalaminovat.

Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.

Další produkty od autora Roman Růžička

342676
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod Desková hra Člověče, rozhodni se! Obtížnější varianta barevně Desková hra Člověče, rozhodni
30.00 Kč
384170
Český jazyk
6., 7., 8., 9.
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod Tipy pro jednodušší průběh hry Námět na zařazení reflexe Zadání černobíle a barevně Klíč ke
30.00 Kč
333525
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod k deskové hře Přehled učiva k deskové hře jako podpora nejen pro žáky s poruchami učení
35.00 Kč
341176
Český jazyk
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Desková hra je zaměřena na zopakování gramatiky a pravopisu 3. ročníku – je vhodná tedy pro žáky 4. ročníku k opakování
35.00 Kč
Běhací diktát - zdvojené souhlásky Běhací diktát - zdvojené souhlásky
Tento soubor obsahuje: Návod k běhacímu diktátu Odkaz na internetovou jazykovou příručku Tipy pro jednodušší průběh hry Úkol navíc a rozvoj digitální kompetence žáků Námět na zařazení reflexe Zadání diktátu ve více variantách Klíč ke kontrole Hra je vhodná pro žáky 6. - 9. tříd. Žáci se rozdělí do skupin např. po 4 (lze libovolný počet, záleží na učiteli). Učitel připne nebo položí např. na nástěnku nebo na podlahu na chodbě zadání diktátu. Každá skupina má své zadání a běhá ke svému zadání na chodbu. Zadání diktátu je vhodné i pro žáky s SPU – jedná se cvičení s výběrem správné možnosti zaměřené na procvičování jednoho pravopisného jevu – zdvojené souhlásky, u kterého lze zvolit tisk ve větším formátu, popř. diktát zkrátit a upravit podle specifických potřeb dané třídy, resp. podle potřeb žáků s SPU. Učitel může žákům poskytnout také přehled pravidel zdvojování souhlásek jako kompenzační pomůcku již během hry.  Před použitím je nutné vytisknout pro každou skupinu zadání a klíč běhacího diktátu, rozdat každé skupině papíry na zapisování slovních spojení (doporučuji předem očíslovat) a případně připravit tablety (počítače, mobilní telefony žáků) na práci s internetovou jazykovou příručkou. Pro opětovné použití doporučuji zadání a klíč zalaminovat. Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.
UUCZ-343085
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00