Cesta k domečku (didaktická hra)

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
36
Velikost: 1.59 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
23. 10. 2023
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Cesta k domečku (didaktická hra)

Pomůcky (nejsou součástí)

  • hrací figurky
  • hrací kostka

Hra obsahuje

  • hrací plán
  • tři okruhy otázek a úkolů (y/i, s/z, ?)
  • doprovodné texty k úkolům
  • řešení

Didaktická hra se primárně zaměřuje na opakování vyjmenovaných slov. Právě tomuhle účelu je uzpůsobena i hrací plocha, která se skládá z políček y/i, s/z, ? a písmen B, F, L, M, P, S, V, Z. Pokud žák svou figurkou šlápne na jedno z těchhle písmen, má za úkol bez chyby odříkat daná vyjmenovaná slova. Mimo samotná vyjmenovaná slova se však hra zaměřuje také na další oblasti, a to literaturu, přednes, mluvené slovo a další. 

Průběh hry je jednoduchý. Žáci jsou rozděleni minimálně po dvojicích, každý má svou figurku a s pomocí kostky ji posouvá dopředu po herní ploše. Na každém zastavení plní úkol vepsaný do kartiček (ty jsou rozmístěny po stranách hracího plánu) nebo odříkává vyjmenovaná slova. Pokud úkol nesplní zcela správně, musí se jeho figurka vrátit na výchozí pozici. Správnost kontrolují protihráči, mohou si dopomoci řešením.

Úkoly (každý okruh má 72 otázek)

  • Y/I (kartičky jsou zaměřeny na procvičení vyjmenovaných slov)
  • S/Z (kartičky jsou zaměřeny na správnost psaní předpon a předložek)
  • ? (směs úkolů pro všestranný rozvoj žáků: recitace básní, hra na televizního moderátora, hledání podmětu a přísudku, otázky týkající se literatury, vymýšlení synonym a antonym, dokončení přísloví)

Didaktická hra je určena pro žáky od čtvrtého po devátý ročník. 

Další produkty od autora Veronika Režná

73618
Dějepis
6.
Pracovní listy
Pracovní list obsahující doplňování textu, křížovku a závěrečné otázky. Žáci si zopakují základní informace týkající se
25.00 Kč
406318
Dějepis
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii Pomocí dramatizace se žáci přesunou do středu dění. Zažijí si
50.00 Kč
399553
Dějepis
5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Den vzniku samostatného Československého státu - hra Výukový materiál je spojen postavou Myslíka, který žáky provede
50.00 Kč
414277
Český jazyk
3., 4., 5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál je zaměřen na práci s vyjmenovanými slovy po B. Skládá se z autorské básničky, která může kromě zadaných úkolů
45.00 Kč
Cesta k domečku (didaktická hra) Cesta k domečku (didaktická hra)
Cesta k domečku (didaktická hra) Pomůcky (nejsou součástí) hrací figurky hrací kostka Hra obsahuje hrací plán tři okruhy otázek a úkolů (y/i, s/z, ?) doprovodné texty k úkolům řešení Didaktická hra se primárně zaměřuje na opakování vyjmenovaných slov. Právě tomuhle účelu je uzpůsobena i hrací plocha, která se skládá z políček y/i, s/z, ? a písmen B, F, L, M, P, S, V, Z. Pokud žák svou figurkou šlápne na jedno z těchhle písmen, má za úkol bez chyby odříkat daná vyjmenovaná slova. Mimo samotná vyjmenovaná slova se však hra zaměřuje také na další oblasti, a to literaturu, přednes, mluvené slovo a další.  Průběh hry je jednoduchý. Žáci jsou rozděleni minimálně po dvojicích, každý má svou figurku a s pomocí kostky ji posouvá dopředu po herní ploše. Na každém zastavení plní úkol vepsaný do kartiček (ty jsou rozmístěny po stranách hracího plánu) nebo odříkává vyjmenovaná slova. Pokud úkol nesplní zcela správně, musí se jeho figurka vrátit na výchozí pozici. Správnost kontrolují protihráči, mohou si dopomoci řešením. Úkoly (každý okruh má 72 otázek) Y/I (kartičky jsou zaměřeny na procvičení vyjmenovaných slov) S/Z (kartičky jsou zaměřeny na správnost psaní předpon a předložek) ? (směs úkolů pro všestranný rozvoj žáků: recitace básní, hra na televizního moderátora, hledání podmětu a přísudku, otázky týkající se literatury, vymýšlení synonym a antonym, dokončení přísloví) Didaktická hra je určena pro žáky od čtvrtého po devátý ročník. 
UUCZ-395303
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Český jazyk - literatura>Didaktické hry>4.>5.>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00