Češtinářské opakování (176 herních karet, otázky a odpovědi)

Ročník:
Kategorie:
Velikost: 2.08 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 12. 2023
Sdílet:

Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci pomocí předloženého materiálu aplikují své znalostí o jazykové normě, aplikují pravidla lexikálního i morfologického pravopisu, rozlišuje základní literární druhy a žánry a uvádí jejich výrazné představitele.

Karty pro opakování učiva českého jazyka a literatury formou otevřených odpovědí, výběru z možností a pravdou / lží pro 7. a vyšší ročník.

Obsah: 176 kartiček s otázkami (otevřené odpovědi, pravda / lež, výběr z možností) - slovní druhy, větné členy, věty hlavní a vedlejší, pravopis, tvarosloví, literatura.

 

Využití:

1) Zkoušení na začátku hodiny, opakování učiva na začátku i na konci školního roku pro 7. a vyšší ročník.

2) Žáci hrají ve dvojicitrojici. Každá skupina dostane balíček karet, které položí před sebe textem dolů. Jeden z hráčů si vezme vrchní kartu a přečte otázku svému soupeři (ve trojici postupují žáci po směru hodinových ručiček). Pokud žák odpoví dobře, kartu si vezme. Pokud ne, vrátí kartu dospod balíčku. Hra končí, když v balíčku nezbyde žádná karta. Vyhrává ten, kdo má nejvíc karet. Rychlejší skupiny si mohou balíčky vyměnit a zahrát si několikrát.

Další produkty od autora Lucie Eliášová

377809
Český jazyk
6., 7., 8., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se pomocí předloženého
30.00 Kč
441196
Český jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Skládačky
Jedná se o vzdělávací materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující klíčovou kompetenci k učení a řešení problémů. Žáci se pomocí
30.00 Kč
439484
Český jazyk
7., 8.
Pracovní listy
Jedná se o učební materiál pro ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problémů. Žáci se učí rozlišovat významové
25.00 Kč
427464
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Adventní kalendář až pro 27 dětí obsahuje 10 hádanek a 17 vtipů s vánoční tematikou.
0.00 Kč
Češtinářské opakování (176 herních karet, otázky a odpovědi) Češtinářské opakování (176 herních karet, otázky a odpovědi)
Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci pomocí předloženého materiálu aplikují své znalostí o jazykové normě, aplikují pravidla lexikálního i morfologického pravopisu, rozlišuje základní literární druhy a žánry a uvádí jejich výrazné představitele. Karty pro opakování učiva českého jazyka a literatury formou otevřených odpovědí, výběru z možností a pravdou / lží pro 7. a vyšší ročník. Obsah: 176 kartiček s otázkami (otevřené odpovědi, pravda / lež, výběr z možností) - slovní druhy, větné členy, věty hlavní a vedlejší, pravopis, tvarosloví, literatura.   Využití: 1) Zkoušení na začátku hodiny, opakování učiva na začátku i na konci školního roku pro 7. a vyšší ročník. 2) Žáci hrají ve dvojici/ trojici. Každá skupina dostane balíček karet, které položí před sebe textem dolů. Jeden z hráčů si vezme vrchní kartu a přečte otázku svému soupeři (ve trojici postupují žáci po směru hodinových ručiček). Pokud žák odpoví dobře, kartu si vezme. Pokud ne, vrátí kartu dospod balíčku. Hra končí, když v balíčku nezbyde žádná karta. Vyhrává ten, kdo má nejvíc karet. Rychlejší skupiny si mohou balíčky vyměnit a zahrát si několikrát.
UUCZ-354582
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Český jazyk - literatura>Didaktické hry>7.>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00