ČJ - slovní druhy - skupinová práce

Ročník:
Počet stran:
19
Velikost: 432.66 KB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
2. 3. 2024
Sdílet:

Procvičte se žáky učivo slovních druhů metodou skupinové práce. Práce v menších skupinkách, v závěru úkol pro celou třídu.

Materiál obsahuje:

  • průvodní list,
  • 10x celostránkový plakátek jednotlivých slovních druhů,
  • 10x úkoly pro skupinky,
  • 1x společný úkol pro celou třídu.

Postup práce

Rozdělte žáky do 10 skupinek. Každá skupinka si vylosuje jeden slovní druh, tj. jednu hromádku nastříhaných lístečků (např. zájmena). Každá skupinka sestaví svůj plakátek jako puzzle (seskládaný plakátek je možné nalepit na výkres A4).

Poté každá skupinka obdrží od učitele úkol na shodný slovní druh jako měla v puzzlích. Tyto úkoly vyhodnotí sám učitel, popř. je možná kontrola napříč skupinkami.

V závěru je aktivita pro celou třídu: najít v každém plakátku jedno slovo, které začíná na stejné počáteční písmeno (např. najít od každého sl. druhu slovo začínající na A, ...) a zapsat je společně do tabulky. Které počáteční písmenko to je?

Dále budete potřebovat:

nůžky, psací potřeby, popř. výkresy A4 a lepidlo

Výhodné využití materiálu:

  • najde uplatnění nejen ve 3. třídě, ale i ve vyšších ročnících,
  • na konci školního roku k zopakování učiva,
  • k zopakování učiva na začátku školního roku,
  • skupinová práce ve dvojicích,
  • v závěru společná aktivita pro celou třídu :-)

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.

Další produkty od autora Edu materiály Hénková

331211
Přírodověda
4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Skládačky
Opakování učiva přírodovědy 4. ročníku se 48 dvojicemi pojmů v přiřazovačce. Materiál obsahuje: průvodní list, 6x
33.00 Kč
329110
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Vytiskněte si vlastní nalepovací jmenovky na sešity, výtvarné krabice, pořadače, skříňky a psací potřeby s jednotným
25.00 Kč
378836
Vlastivěda
4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Dva pracovní listy - směrová růžice a orientace dle světových stran. Hra na závěr! Materiál obsahuje: průvodní list, 2 x
33.00 Kč
314313
Český jazyk - čtení
5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Příprava do hodiny literatury na téma netradiční pověsti Faustův dům od Aloise Jiráska. Materiál obsahuje: průvodní list
33.00 Kč
ČJ - slovní druhy - skupinová práce ČJ - slovní druhy - skupinová práce
Procvičte se žáky učivo slovních druhů metodou skupinové práce. Práce v menších skupinkách, v závěru úkol pro celou třídu. Materiál obsahuje: průvodní list, 10x celostránkový plakátek jednotlivých slovních druhů, 10x úkoly pro skupinky, 1x společný úkol pro celou třídu. Postup práce Rozdělte žáky do 10 skupinek. Každá skupinka si vylosuje jeden slovní druh, tj. jednu hromádku nastříhaných lístečků (např. zájmena). Každá skupinka sestaví svůj plakátek jako puzzle (seskládaný plakátek je možné nalepit na výkres A4). Poté každá skupinka obdrží od učitele úkol na shodný slovní druh jako měla v puzzlích. Tyto úkoly vyhodnotí sám učitel, popř. je možná kontrola napříč skupinkami. V závěru je aktivita pro celou třídu: najít v každém plakátku jedno slovo, které začíná na stejné počáteční písmeno (např. najít od každého sl. druhu slovo začínající na A, ...) a zapsat je společně do tabulky. Které počáteční písmenko to je? Dále budete potřebovat: nůžky, psací potřeby, popř. výkresy A4 a lepidlo Výhodné využití materiálu: najde uplatnění nejen ve 3. třídě, ale i ve vyšších ročnících, na konci školního roku k zopakování učiva, k zopakování učiva na začátku školního roku, skupinová práce ve dvojicích, v závěru společná aktivita pro celou třídu :-) Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.
UUCZ-359652
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Skládačky>Pracovní listy>Projekty>3.>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ
35.00