HÁDEJ, CO JSEM!

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
6
Velikost: 3.23 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 12. 2023
Sdílet:

Hádej, co jsem-hra na rozvoj slovní zásoby a vyjadřování

-kartičky s barevnou skvrnou položte na hromádku, barvou dolů. Každé dítě si vezme jednu hrací desku. Začínající hráč si vezme jednu kartičku s barevnou skvrnou, podívá se na danou barvu – tajně, nikomu neukazuje. Poté se očima podívá na svou desku a najde si puntík s barvou, kterou měl na kartičce. A podívá se na obrázek ve stejném políčku. Tento předmět dítě představuje a ostatní děti mu pokládají otázky: „jsi papírový? Píše se s tebou? Patříš do aktovky?.....hráč může odpovídat pouze ANO X NE. Kdo uhodne, má bod a pokračuje další hráč v řadě.

Jedná se o výukový - vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů z oblasti:
Dítě a ten druhý:

-osvojení si elementárních poznatků, schopností a dovedností důležitých pro navazování a rozvíjení vztahů dítěte k druhým lidem
 posilování prosociálního chování ve vztahu k ostatním lidem (v rodině, v mateřské škole, v dětské herní skupině apod.)
 vytváření prosociálních postojů (rozvoj sociální citlivosti, tolerance, respektu, přizpůsobivosti apod.)
 rozvoj interaktivních a komunikativních dovedností verbálních i neverbálních
 rozvoj kooperativních dovedností

Další produkty od autora Mateřská škola Vintířov

150866
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Ostatní
Hra na rozvoj sluchové percepce. Dítě přikládá kartičky s obrázky podle hlásky na začátku slova na desku se stejnou
70.00 Kč
83127
Logopedie
MŠ, MŠ - předškoláci
Ostatní
Materiál je vhodný k logopedické prevenci. Soubor obsahuje obrázky k rozvoji motoriky mluvidel dané hlásky, obrázky k
50.00 Kč
331853
Matematika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Didaktické hry
Víte, co je to předmatematická gramotnost? Jak ji u dětí předškolního věku rozvíjet? Tento soubor vám nabízí nejen
120.00 Kč
45463
Nezařazené k předmětu
Výzdoba třídy
Chcete si připravit třídu a šatnu s předstihem? Soubor materiálů k výzdobě třídy a šatny je tu právě pro vás. Najdete v
70.00 Kč
HÁDEJ, CO JSEM! HÁDEJ, CO JSEM!
Hádej, co jsem-hra na rozvoj slovní zásoby a vyjadřování -kartičky s barevnou skvrnou položte na hromádku, barvou dolů. Každé dítě si vezme jednu hrací desku. Začínající hráč si vezme jednu kartičku s barevnou skvrnou, podívá se na danou barvu – tajně, nikomu neukazuje. Poté se očima podívá na svou desku a najde si puntík s barvou, kterou měl na kartičce. A podívá se na obrázek ve stejném políčku. Tento předmět dítě představuje a ostatní děti mu pokládají otázky: „jsi papírový? Píše se s tebou? Patříš do aktovky?.....hráč může odpovídat pouze ANO X NE. Kdo uhodne, má bod a pokračuje další hráč v řadě. Jedná se o výukový - vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů z oblasti: Dítě a ten druhý: -osvojení si elementárních poznatků, schopností a dovedností důležitých pro navazování a rozvíjení vztahů dítěte k druhým lidem  posilování prosociálního chování ve vztahu k ostatním lidem (v rodině, v mateřské škole, v dětské herní skupině apod.)  vytváření prosociálních postojů (rozvoj sociální citlivosti, tolerance, respektu, přizpůsobivosti apod.)  rozvoj interaktivních a komunikativních dovedností verbálních i neverbálních  rozvoj kooperativních dovedností
UUCZ-29295
Český jazyk>Ostatní>MŠ>MŠ - předškoláci>1.>Roční období
30.00