KARTY JÁ JSEM, KDO JE + ROZŠIŘUJÍCÍ HRA PRO TŘÍDU NA CELOU HODINU

Ročník:
1., 2., 3.
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
16
Velikost: 1.75 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
17. 10. 2022
Cena:
50 Kč vč. DPH
Sdílet:

KARTY JÁ JSEM, KDO JE.

ZÁBAVA, ČTENÍ S POROZUMĚNÍM, ROZVOJ SLOVNÍ ZÁSOBY, STAVBA SLOVA, SLABIKY, PSANÉ PÍSMO, POHYB.

 

Využití v předmětu: Český jazyk

Ročník: 1.- 3.

Popis:

  • 16 stran A4 k tisku
  • 32  karet ke hře Já jsem, kdo je?
  • 31  karet k rozšiřující hře
  • 31 karet s možností tvorby vlastních úkolů
  • jednostranný tisk, pokud nebudete tisknout barevné pozadí, zalaminovat, vystřihat
  • pomůcka je barevná

 

Návrh použití:

  • obdobně jako klasická hra Já mám, kdo má?
  • Hra pro třídu i pro menší skupinu.
  • Karty 1. hry se rozdají mezi hráče. Kdo má první kartu (pozná ji podle žlutého pozadí), přečte ze své karty: Já jsem…následuje vlastnost nebo chování, - přečte text v dolní části své karty. Na dotaz reaguje další tím, že řekne: Já jsem… – zopakuje požadovaný text, kdo je… – hra se opakuje. Výsledkem je, že vytvoří navazující řadu. Hra končí kartou Já pláču.
  • Karty 2. rozšiřující hry. Tyto kartičky jsou rozšiřující pro hru Já jsem..., kdo je...?

Po odehrání 1. hry si děti pořád kartu nechávají u sebe. Rozložte doplňující karty rubem nahoru doprostřed kruhu, ve kterém děti sedí. Děti si postupně po jednom odebírají namátkově rozšiřující karty a nahlas přečtou pro koho je úkol určený a co má udělat. Řídí se prvotní kartou, kterou má každý hráč stále u sebe.

Do souboru je vložen i prázdný duplikát doplňkových karet, abyste si mohli své případné úkoly pozměnit. Například vyberete jen pár karet, na některé napíšete jména dětí, které si mají jít pro pracovní list a pracovat na něm ve skupince, na jiné kartě úkol pro jinou skupinku. (poslouží vám i k dělení dětí do skupin k jiným činnostem)

 

                                                                                                                 

Další produkty od autora Libuše Sudová

186026
Matematika
1.
Didaktické hry
PROCVIČOVÁNÍ SČÍTÁNÍ A ODČÍTÁNÍ DO 10 AKTIVITA PRO CELOU TŘÍDU, skupinky, dvojice, jednotlivce Popis: CELKEM 18 LISTŮ A4
55.00 Kč
267742
Český jazyk - čtení
4., 5., 6.
Didaktické hry
DĚTI SI ZAHRAJÍ NA ZVÍŘECÍ DETEKTIVY! Děti se často neumí vyjadřovat a chybí jim slovní zásoba. Proto jsem připravila
49.00 Kč
375636
Přírodověda
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Hra je určena pro dva hráče. Cílem hry je posbírat více jedlých hub než protihráč. Herní postup: Hráči postaví hrací
49.00 Kč
412967
Český jazyk
2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Milé kolegyně, přemýšlela jsem jak spojit učení s tradicí Vánoc, aby měly děti překvapení na každý den. Vyrobila jsem
69.00 Kč
KARTY JÁ JSEM, KDO JE + ROZŠIŘUJÍCÍ HRA PRO TŘÍDU NA CELOU HODINU KARTY JÁ JSEM, KDO JE + ROZŠIŘUJÍCÍ HRA PRO TŘÍDU NA CELOU HODINU
KARTY JÁ JSEM, KDO JE. ZÁBAVA, ČTENÍ S POROZUMĚNÍM, ROZVOJ SLOVNÍ ZÁSOBY, STAVBA SLOVA, SLABIKY, PSANÉ PÍSMO, POHYB.   Využití v předmětu: Český jazyk Ročník: 1.- 3. Popis: 16 stran A4 k tisku 32  karet ke hře Já jsem, kdo je? 31  karet k rozšiřující hře 31 karet s možností tvorby vlastních úkolů jednostranný tisk, pokud nebudete tisknout barevné pozadí, zalaminovat, vystřihat pomůcka je barevná   Návrh použití: obdobně jako klasická hra Já mám, kdo má? Hra pro třídu i pro menší skupinu. Karty 1. hry se rozdají mezi hráče. Kdo má první kartu (pozná ji podle žlutého pozadí), přečte ze své karty: Já jsem…následuje vlastnost nebo chování, - přečte text v dolní části své karty. Na dotaz reaguje další tím, že řekne: Já jsem… – zopakuje požadovaný text, kdo je… – hra se opakuje. Výsledkem je, že vytvoří navazující řadu. Hra končí kartou Já pláču. Karty 2. rozšiřující hry. Tyto kartičky jsou rozšiřující pro hru Já jsem..., kdo je...? Po odehrání 1. hry si děti pořád kartu nechávají u sebe. Rozložte doplňující karty rubem nahoru doprostřed kruhu, ve kterém děti sedí. Děti si postupně po jednom odebírají namátkově rozšiřující karty a nahlas přečtou pro koho je úkol určený a co má udělat. Řídí se prvotní kartou, kterou má každý hráč stále u sebe. Do souboru je vložen i prázdný duplikát doplňkových karet, abyste si mohli své případné úkoly pozměnit. Například vyberete jen pár karet, na některé napíšete jména dětí, které si mají jít pro pracovní list a pracovat na něm ve skupince, na jiné kartě úkol pro jinou skupinku. (poslouží vám i k dělení dětí do skupin k jiným činnostem)                                                                                                                    
UUCZ-198004
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Didaktické hry>1.>2.>3.>Abeceda
50.00