KARTY JÁ JSEM, KDO JE + ROZŠIŘUJÍCÍ HRA PRO TŘÍDU NA CELOU HODINU

Ročník:
1., 2., 3.
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
16
Velikost: 1.75 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
17. 10. 2022
Sdílet:

KARTY JÁ JSEM, KDO JE.

ZÁBAVA, ČTENÍ S POROZUMĚNÍM, ROZVOJ SLOVNÍ ZÁSOBY, STAVBA SLOVA, SLABIKY, PSANÉ PÍSMO, POHYB.

 

Využití v předmětu: Český jazyk

Ročník: 1.- 3.

Popis:

  • 16 stran A4 k tisku
  • 32  karet ke hře Já jsem, kdo je?
  • 31  karet k rozšiřující hře
  • 31 karet s možností tvorby vlastních úkolů
  • jednostranný tisk, pokud nebudete tisknout barevné pozadí, zalaminovat, vystřihat
  • pomůcka je barevná

 

Návrh použití:

  • obdobně jako klasická hra Já mám, kdo má?
  • Hra pro třídu i pro menší skupinu.
  • Karty 1. hry se rozdají mezi hráče. Kdo má první kartu (pozná ji podle žlutého pozadí), přečte ze své karty: Já jsem…následuje vlastnost nebo chování, - přečte text v dolní části své karty. Na dotaz reaguje další tím, že řekne: Já jsem… – zopakuje požadovaný text, kdo je… – hra se opakuje. Výsledkem je, že vytvoří navazující řadu. Hra končí kartou Já pláču.
  • Karty 2. rozšiřující hry. Tyto kartičky jsou rozšiřující pro hru Já jsem..., kdo je...?

Po odehrání 1. hry si děti pořád kartu nechávají u sebe. Rozložte doplňující karty rubem nahoru doprostřed kruhu, ve kterém děti sedí. Děti si postupně po jednom odebírají namátkově rozšiřující karty a nahlas přečtou pro koho je úkol určený a co má udělat. Řídí se prvotní kartou, kterou má každý hráč stále u sebe.

Do souboru je vložen i prázdný duplikát doplňkových karet, abyste si mohli své případné úkoly pozměnit. Například vyberete jen pár karet, na některé napíšete jména dětí, které si mají jít pro pracovní list a pracovat na něm ve skupince, na jiné kartě úkol pro jinou skupinku. (poslouží vám i k dělení dětí do skupin k jiným činnostem)

 

                                                                                                                 

Další produkty od autora Libuše Sudová

223914
Český jazyk - čtení
1., 2.
Didaktické hry
Brožura s didaktickými materiály a náměty k aktivitám k upevňování učiva českého jazyka. popis: 3 hrací plochy (vždy 2
35.00 Kč
515711
Matematika
2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Milé kolegyně a kolegové, máme tu jaro a s ním tematické zaměření našeho vyučování. Proto jsem pro naše druháčky
35.00 Kč
290603
Český jazyk - čtení
1.
Didaktické hry
Milé kolegyně a kolegové. Pokud se Vám líbily materiály k projektovému dni, který jsem zde před pár dny zveřejnila a
0.00 Kč
222111
Matematika
3., 4.
Didaktické hry
Brožura s didaktickými materiály a náměty k aktivitám k upevňování učiva matematiky. Věková skupina : 8 – 9 let, vánoční
39.00 Kč
KARTY JÁ JSEM, KDO JE + ROZŠIŘUJÍCÍ HRA PRO TŘÍDU NA CELOU HODINU KARTY JÁ JSEM, KDO JE + ROZŠIŘUJÍCÍ HRA PRO TŘÍDU NA CELOU HODINU
KARTY JÁ JSEM, KDO JE.ZÁBAVA, ČTENÍ S POROZUMĚNÍM, ROZVOJ SLOVNÍ ZÁSOBY, STAVBA SLOVA, SLABIKY, PSANÉ PÍSMO, POHYB. Využití v předmětu: Český jazykRočník: 1.- 3.Popis: 16 stran A4 k tisku32  karet ke hře Já jsem, kdo je?31  karet k rozšiřující hře31 karet s možností tvorby vlastních úkolůjednostranný tisk, pokud nebudete tisknout barevné pozadí, zalaminovat, vystřihatpomůcka je barevná Návrh použití:obdobně jako klasická hra Já mám, kdo má?Hra pro třídu i pro menší skupinu. Karty 1. hry se rozdají mezi hráče. Kdo má první kartu (pozná ji podle žlutého pozadí), přečte ze své karty: Já jsem…následuje vlastnost nebo chování, - přečte text v dolní části své karty. Na dotaz reaguje další tím, že řekne: Já jsem… – zopakuje požadovaný text, kdo je… – hra se opakuje. Výsledkem je, že vytvoří navazující řadu. Hra končí kartou Já pláču.Karty 2. rozšiřující hry. Tyto kartičky jsou rozšiřující pro hru Já jsem..., kdo je...?Po odehrání 1. hry si děti pořád kartu nechávají u sebe. Rozložte doplňující karty rubem nahoru doprostřed kruhu, ve kterém děti sedí. Děti si postupně po jednom odebírají namátkově rozšiřující karty a nahlas přečtou pro koho je úkol určený a co má udělat. Řídí se prvotní kartou, kterou má každý hráč stále u sebe.Do souboru je vložen i prázdný duplikát doplňkových karet, abyste si mohli své případné úkoly pozměnit. Například vyberete jen pár karet, na některé napíšete jména dětí, které si mají jít pro pracovní list a pracovat na něm ve skupince, na jiné kartě úkol pro jinou skupinku. (poslouží vám i k dělení dětí do skupin k jiným činnostem)                                                                                                                  
UUCZ-198004
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Didaktické hry>1.>2.>3.>Abeceda
50.00