Halloween - čtení + otázky a odpovědi

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
6
Velikost: 297.14 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 10. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Touto aktivitou zpestříte Vašim dětem hodinu, uvedete je do tématu a procvičíte s nimi čtení a paměť či orientaci v textu. Zároveň se naučí něco nového o Halloweenu. Vhodné i jako běhací hra s testem nebo verze kartičky (kolíčkování).

 

Materiál obsahuje 6 stran A4 – text o Halloweenu, 15 kartiček s otázkou a 3 odpověďmi z nichž vždy pouze jedna odpověď je správná, čistě 1 A4 otázky a odpovědi ve formě testu a klíč – správné odpovědi.

 

Tip na práci s materiálem:

Zde máte více možností jak pracovat. Uvedu dvě základní.

1. Můžete se rozhodnout pro běhací variantu – text o Halloweenu přečtete vy jednou nahlas či vůbec a rozmístíte po třídě několik kopií textu. Dále jednotlivcům či do dvojice rozdáte papír s otázkami a odpověďmi, který si musí nechat na lavici. Postupně si chodí text číst a na lavici zaškrtávají správné odpovědi. Nakonec si můžou odpovědi sami zkontrolovat díky klíči, který jim dáte k dispozici, nebo si projdete správné odpovědi společně.

 

2. Další možností je aktivitu začít s dětmi brainstormingem na téma HALLOWEEN - kde se tento svátek slaví a jestli ho slavíme my v České republice? Co vše už o tomto svátku vědí? Následně můžete společně přečíst text, doporučuji, ať si žáci text přečtou podruhé ještě sami. Následně do menších skupin rozmístíte třeba na lavici nastříhané kartičky a žáci ve skupince společně označí správné odpovědi (kolíčkem, magnetem, papírkem…). Zaznamenáte pořadí – která skupinka byla nejrychlejší, která druhá atd. Následně projdete společně správné odpovědi a rozhodnete, která skupinka si vedla celkově nejlépe (rychlost + správnost). Pro tuto variantu doporučuji kartičky vytisknout víckrát, pro menší skupinky, záleží na počtu dětí a na Vašich preferencích.

Další produkty od autora Jana Valášková

360835
Cizí jazyky
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Materiál obsahuje celkem 7 stran pdf formátu A4 - obrázkový slovníček (strana 1) a dvě varianty hry "Já mám... Kdo má
33.00 Kč
432026
Český jazyk
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Díky hře „Já mám… Kdo má…?“ zpestříte svou hodinu, uvedete děti do tématu zima a Vánoce a procvičíte s Vašimi dětmi
35.00 Kč
393915
Anglický jazyk
3., 4., 5., 6., 7., 8., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Procvičte zábavně slovíčka díky originálním, ručně kresleným obrázkům - v obrázkovém slovníčku a hře „I have … Who has
39.00 Kč
322580
Francouzský jazyk
8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Dostupné i v AJ. Materiál obsahuje 3 strany A4 (+ stranu s poděkováním a tipy na práci s materiálem). Text s obrázky
35.00 Kč
Halloween - čtení + otázky a odpovědi Halloween - čtení + otázky a odpovědi
Touto aktivitou zpestříte Vašim dětem hodinu, uvedete je do tématu a procvičíte s nimi čtení a paměť či orientaci v textu. Zároveň se naučí něco nového o Halloweenu. Vhodné i jako běhací hra s testem nebo verze kartičky (kolíčkování).   Materiál obsahuje 6 stran A4 – text o Halloweenu, 15 kartiček s otázkou a 3 odpověďmi z nichž vždy pouze jedna odpověď je správná, čistě 1 A4 otázky a odpovědi ve formě testu a klíč – správné odpovědi.   Tip na práci s materiálem: Zde máte více možností jak pracovat. Uvedu dvě základní. 1. Můžete se rozhodnout pro běhací variantu – text o Halloweenu přečtete vy jednou nahlas či vůbec a rozmístíte po třídě několik kopií textu. Dále jednotlivcům či do dvojice rozdáte papír s otázkami a odpověďmi, který si musí nechat na lavici. Postupně si chodí text číst a na lavici zaškrtávají správné odpovědi. Nakonec si můžou odpovědi sami zkontrolovat díky klíči, který jim dáte k dispozici, nebo si projdete správné odpovědi společně.   2. Další možností je aktivitu začít s dětmi brainstormingem na téma HALLOWEEN - kde se tento svátek slaví a jestli ho slavíme my v České republice? Co vše už o tomto svátku vědí? Následně můžete společně přečíst text, doporučuji, ať si žáci text přečtou podruhé ještě sami. Následně do menších skupin rozmístíte třeba na lavici nastříhané kartičky a žáci ve skupince společně označí správné odpovědi (kolíčkem, magnetem, papírkem…). Zaznamenáte pořadí – která skupinka byla nejrychlejší, která druhá atd. Následně projdete společně správné odpovědi a rozhodnete, která skupinka si vedla celkově nejlépe (rychlost + správnost). Pro tuto variantu doporučuji kartičky vytisknout víckrát, pro menší skupinky, záleží na počtu dětí a na Vašich preferencích.
UUCZ-400975
Český jazyk>Kolíčkování>Ostatní>3.>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Halloween, Dušičky
30.00