Jan Hus - práce s textem - ČJ, D

Počet stran:
8
Velikost: 810.62 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající Eva Šidelková
Nahráno:
Naposledy upraveno:
4. 3. 2025
Sdílet:

Materiál je určen do hodin českého jazyka, ale můžete jej využít i v dějepisu.

Žáci pracují s krátkým textem nejrůznějšími metodami: I. N. S. E. R. T., tabulka ANO-NE, myšl. mapa, doplňování slov, klíčová slova.

Doporučuji text zařadit do výuky před tím, než začnou žáci téma probírat v dějepisu, aby neměli předem informace. Text obsahuje záměrně mnoho slov, kterým žáci nebudou rozumět, aby je mohli dohledávat.

Pokud dáte dětem prostor na využití Chatu GPT, k dohledávání informací a ke komunikaci ve dvojicích, zabere práce 2 vyučovací hodiny.

Touto lekcí zahajuji ve výuce téma "práce s informacemi."

Obsah materiálu:

  • metodika
  • pracovní list (dvě strany A4)
  • řešení

Další produkty od autora Eva Šidelková

92333
Český jazyk
8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Pracovní listy na opakování mluvnických kategorií sloves + vyhledávání sloves v textech. Materiál je určen na
35.00 Kč
299459
Český jazyk
5., 6., 8., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Stezka obsahuje 11 stanovišť. Žáci hledají na každém popisu lektvaru 3 pravopisné chyby, slova si zapisují. Jakmile
35.00 Kč
766516
Český jazyk - čtení
4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
8 pracovních listů na moderní knížky pro děti. Každý si vybere podle svého uvážení (tisknu vždy dvě knížky na list
35.00 Kč
611711
Český jazyk
8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
8 pracovních listů, na každém se představuje jedna kniha pro žáky cca od 14 let výše. Cílem je nalákat žáky k četbě
35.00 Kč
Jan Hus - práce s textem - ČJ, D Jan Hus - práce s textem - ČJ, D
Materiál je určen do hodin českého jazyka, ale můžete jej využít i v dějepisu.Žáci pracují s krátkým textem nejrůznějšími metodami: I. N. S. E. R. T., tabulka ANO-NE, myšl. mapa, doplňování slov, klíčová slova.Doporučuji text zařadit do výuky před tím, než začnou žáci téma probírat v dějepisu, aby neměli předem informace. Text obsahuje záměrně mnoho slov, kterým žáci nebudou rozumět, aby je mohli dohledávat.Pokud dáte dětem prostor na využití Chatu GPT, k dohledávání informací a ke komunikaci ve dvojicích, zabere práce 2 vyučovací hodiny.Touto lekcí zahajuji ve výuce téma "práce s informacemi."Obsah materiálu:metodikapracovní list (dvě strany A4)řešení
UUCZ-812608
Český jazyk>Dějepis>Občanská výchova>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>6.>7.>ZŠ – 2. STUPEŇ
35.00