Literární žánry (křížovka, osmisměrka, anagramy)

Ročník:
Počet stran:
7
Velikost: 2.68 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 9. 2023
Cena:
50 Kč vč. DPH
Sdílet:

LITERÁRNÍ ŽÁNRY: PROCVIČOVÁNÍ S OSMISMĚRKOU, KŘÍŽOVKOU A ANAGRAMY

Popis materiálu:

  • Osmisměrka: Procvičte své znalosti literárních žánrů pomocí zábavné osmisměrky. Hledejte klíčová slova, která se skrývají jak horizontálně, tak vertikálně a testujte své schopnosti rozpoznávání různých žánrů s pomocí malé nápovědy ve formě definic

  • Křížovka: Zkuste si své znalosti literárních žánrů v interaktivní křížovce. Naplňte prázdná políčka správnými názvy žánrů a objevte skrytou frázi, která souvisí s literaturou.

  • Anagramy: Rozšifrujte literární žánry pomocí anagramů. Zamíchaná písmena se snažte seřadit do správného složení názvů žánrů. Tato aktivita vám pomůže procvičit slovní zásobu a přitom se bavit.

Témata procvičování: Óda, elegie, kaligram, píseň, sonet, epitaf, anekdota, bajka, epos, kronika, legenda, mýtus, povídka, pověst, povídka, novela, román, balada, romance, poema, pásmo a komedie.

Vzdělávací hodnota: Tento materiál vám umožní prohloubit znalosti literárních žánrů a zároveň rozvíjet jazykové schopnosti při řešení různých typů slovních hádanek.

Formát: Materiál je dostupný ve formátu PDF pro snadný tisk a použití na elektronických zařízeních.

Cena: Získáte plný balík materiálů včetně osmisměrky, křížovky a anagramů za uvedenou cenu. Ideální pro učitele, studenty nebo všechny, kdo se chtějí lépe seznámit s literárními žánry.

Tip od autorky: Po vyplnění jakéhokoliv pracovního listu můžete vzít barvy a barevně rozlišit názvy žánrů, které řadíme do epiky, lyriky, drama nebo lyrickoepického žánru. :)

Další produkty od autora Michaela Matějovicová

352783
Český jazyk
Školní družina, 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Vážení a milí, poupravila jsem pro vás aktivitu od Dominiky Klapkové. Tímto děkuji Domče za inspiraci a aktivitu
0.00 Kč
282036
Český jazyk
5., 6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Tento materiál je volně ke stažení také na webové adrese: http://ceskestudny.cz/wp-content/uploads/2020/03/komensky
0.00 Kč
408011
Český jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Název materiálu: Podstatná jména - prezentace Popis materiálu: Tato prezentace je cenným vzdělávacím nástrojem zaměřeným
50.00 Kč
346589
Český jazyk
5., 6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
KONVERZAČNÍ KARTIČKY NA TÉMA ZPÁTKY DO ŠKOLY: RADY, ZÁŽITKY A PERSPEKTIVY Počet otázek: Materiál obsahuje 24
30.00 Kč
Literární žánry (křížovka, osmisměrka, anagramy) Literární žánry (křížovka, osmisměrka, anagramy)
LITERÁRNÍ ŽÁNRY: PROCVIČOVÁNÍ S OSMISMĚRKOU, KŘÍŽOVKOU A ANAGRAMY Popis materiálu: Osmisměrka: Procvičte své znalosti literárních žánrů pomocí zábavné osmisměrky. Hledejte klíčová slova, která se skrývají jak horizontálně, tak vertikálně a testujte své schopnosti rozpoznávání různých žánrů s pomocí malé nápovědy ve formě definic Křížovka: Zkuste si své znalosti literárních žánrů v interaktivní křížovce. Naplňte prázdná políčka správnými názvy žánrů a objevte skrytou frázi, která souvisí s literaturou. Anagramy: Rozšifrujte literární žánry pomocí anagramů. Zamíchaná písmena se snažte seřadit do správného složení názvů žánrů. Tato aktivita vám pomůže procvičit slovní zásobu a přitom se bavit. Témata procvičování: Óda, elegie, kaligram, píseň, sonet, epitaf, anekdota, bajka, epos, kronika, legenda, mýtus, povídka, pověst, povídka, novela, román, balada, romance, poema, pásmo a komedie. Vzdělávací hodnota: Tento materiál vám umožní prohloubit znalosti literárních žánrů a zároveň rozvíjet jazykové schopnosti při řešení různých typů slovních hádanek. Formát: Materiál je dostupný ve formátu PDF pro snadný tisk a použití na elektronických zařízeních. Cena: Získáte plný balík materiálů včetně osmisměrky, křížovky a anagramů za uvedenou cenu. Ideální pro učitele, studenty nebo všechny, kdo se chtějí lépe seznámit s literárními žánry. Tip od autorky: Po vyplnění jakéhokoliv pracovního listu můžete vzít barvy a barevně rozlišit názvy žánrů, které řadíme do epiky, lyriky, drama nebo lyrickoepického žánru. :)
UUCZ-377489
Český jazyk>Český jazyk - literatura>Didaktické hry>Pracovní listy>Ostatní>6.>7.>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Čtenářská gramotnost 2. stupeň>Šifry
50.00