LOV NA VEDLEJŠÍ VĚTY - 3 SADY HLEDAČEK

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
13
Velikost: 2.79 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Lukáš Kulhánek
Nahráno:
Naposledy upraveno:
31. 3. 2025
Sdílet:

Milí kolegové, velice Vám v první řadě děkuji za zakoupení tohoto materiálu. V případě, že by se do souboru vloudil nechtěný šotek v podobě překlepu či chyby, napište mi, prosím, a hned nesrovnalosti opravím. Děkuji.

 

Jedná se o 3 sady loveckých kartiček zaměřených na vedlejší věty, na kterých se nachází právě zmiňované vedlejší věty. Úkolem žáků je rozpoznat druh vedlejší věty a podle toho zapsat dané písmenko do odpovědního archu. Každá kartička je očíslovaná a žáci tak zapisují písmena, která se nachází u správných odpovědí, do svých luštících archů. Například: kartička č. 1 - na obrázku je vedlejší věta předmětná - do archu tedy píší písmeno "CH" ke kolonce 1). Takto pokračují u všech obrázků.

 

Kartičky doporučuji tisknout barevně, jednostranně, stejně tak jako odpovědní archy. Dále pak zalaminovat pouze kartičky s obrázky - odpovědní archy budou jednorázové na jednu aktivitu. Výhodou této aktivity je, že je nenáročná na přípravu a na prostor, můžete si ji tedy se svými žáky zahrát jako ve třídě, tak i venku v případě příznivého počasí :-). Navíc dostanete žáky ven z lavic, takže trocha zdravého pohybu neuškodí. Je jen na Vás, v jakém tempu aktivitu pojmete - mně se osvědčilo udělat z toho soutěž, dětí pak bylo všude plno, zvláště pak venku :-). 

Další produkty od autora Lukáš Kulhánek

309317
Anglický jazyk
3., 4., 5.
Já mám, kdo má
Popis: Výukové karty a hry jsou určeny do výuky anglického jazyka. Jedná se hry k tématu školní potřeby - school
29.00 Kč
320963
Nezařazené k předmětu
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Tento materiál je vytvořen primárně pro první stupeň základních škol. Aby se žákům lépe učilo, je třeba čas od času
35.00 Kč
798754
Zeměpis
6., 7.
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
Soubor obsahuje: -> celkem 31 kartiček s otázkami na téma “ Litosféra” -> odpovědní arch -> řešení O co se jedná? Jedná
35.00 Kč
329826
Cizí jazyky
7., 8., 9.
Ostatní
Milí kolegové, velice Vám v první řadě děkuji za zakoupení tohoto materiálu. V případě, že by se do souboru vloudil
29.00 Kč
LOV NA VEDLEJŠÍ VĚTY - 3 SADY HLEDAČEK LOV NA VEDLEJŠÍ VĚTY - 3 SADY HLEDAČEK
Milí kolegové, velice Vám v první řadě děkuji za zakoupení tohoto materiálu. V případě, že by se do souboru vloudil nechtěný šotek v podobě překlepu či chyby, napište mi, prosím, a hned nesrovnalosti opravím. Děkuji.   Jedná se o 3 sady loveckých kartiček zaměřených na vedlejší věty, na kterých se nachází právě zmiňované vedlejší věty. Úkolem žáků je rozpoznat druh vedlejší věty a podle toho zapsat dané písmenko do odpovědního archu. Každá kartička je očíslovaná a žáci tak zapisují písmena, která se nachází u správných odpovědí, do svých luštících archů. Například: kartička č. 1 - na obrázku je vedlejší věta předmětná - do archu tedy píší písmeno "CH" ke kolonce 1). Takto pokračují u všech obrázků.   Kartičky doporučuji tisknout barevně, jednostranně, stejně tak jako odpovědní archy. Dále pak zalaminovat pouze kartičky s obrázky - odpovědní archy budou jednorázové na jednu aktivitu. Výhodou této aktivity je, že je nenáročná na přípravu a na prostor, můžete si ji tedy se svými žáky zahrát jako ve třídě, tak i venku v případě příznivého počasí :-). Navíc dostanete žáky ven z lavic, takže trocha zdravého pohybu neuškodí. Je jen na Vás, v jakém tempu aktivitu pojmete - mně se osvědčilo udělat z toho soutěž, dětí pak bylo všude plno, zvláště pak venku :-). 
UUCZ-330456
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Ostatní>7.>8.
35.00