Na skok spisovatelem!

Kategorie:
Téma:
Počet stran:
9
Velikost: 706.03 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 8. 2022
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

Soubor kartiček je prioritně určen do hodin češtiny a poslouží k rozvoji psaní. Hra není časově náročná, a proto ji lze použít do libovolné hodiny – je vhodná do mluvnice, literatury, ale i slohu v libovolném ročníku. Kartičky používám na 2. stupni ZŠ nejčastěji takto:

1) ÚVOD HODINY - Žáci si díky ní rozproudí mozkové závity a Vy si mezitím můžete splnit povinnosti v třídní knize. Losujeme určitý počet karet pro celou třídu.

2) SOUTĚŽ SKUPIN - Další možností je rozdělit žáky do skupin, kdy každá skupina dostane soubor všech karet.

 

Popis hry:

Vylosujeme 6 (maximálně 10) písmen. Úkolem všech žáků je vytvořit z těchto písmen souvislou větu, která se bude skládat pouze ze slov začínajících na vylosovaná písmena. Písmena musí být použita ve stejném pořadí, jako byla vylosována. Žák, který je první hotov, končí hru. Nahlas přečte větu ostatním. V případě, že je celá věta v pořádku, připisuje si takový počet bodů, z kolika slov se věta skládala. Vítězí žák, který dosáhne nejvyššího počtu bodů.

Hra se dá ztížit tím, že k písmenům vylosujeme obrázek. Záleží už jen na domluvě, jestli obrázek bude mít určené místo ve větě, nebo jestli slovo z obrázku může být použito na libovolném místě věty.

 

Doporučená příprava:

Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně na tvrdý papír, nebo je alespoň zalaminovat. Hra obsahuje celkem 84 kartiček (34 písmen, 50 podstatných jmen - obrázky).

 

Obrázky použité ve hře jsou bez autorských práv.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

193825
Občanská výchova
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Skládačky
Materiál vznikl při mém studiu kariérního a výchovného poradce, kdy jsem nad touto problematikou začala přemýšlet při
39.00 Kč
652
Český jazyk
7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Na základní škole učím český jazyk již od roku 2010 a učivo vedlejších vět beru jako jedno z těch nejnáročnějších
65.00 Kč
153192
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Nyní před sebou máte celkem 10 pracovních listů (5 bajek) zaměřených na pochopení textu. Žáci zde mají za úkol doplnit
45.00 Kč
9247
Informatika
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Výzdoba třídy
V dnešní době je internet součástí běžného života dítěte a žáci si mnohdy ani neuvědomují hranici bezpečného používání
30.00 Kč
Na skok spisovatelem! Na skok spisovatelem!
Soubor kartiček je prioritně určen do hodin češtiny a poslouží k rozvoji psaní. Hra není časově náročná, a proto ji lze použít do libovolné hodiny – je vhodná do mluvnice, literatury, ale i slohu v libovolném ročníku. Kartičky používám na 2. stupni ZŠ nejčastěji takto: 1) ÚVOD HODINY - Žáci si díky ní rozproudí mozkové závity a Vy si mezitím můžete splnit povinnosti v třídní knize. Losujeme určitý počet karet pro celou třídu. 2) SOUTĚŽ SKUPIN - Další možností je rozdělit žáky do skupin, kdy každá skupina dostane soubor všech karet.   Popis hry: Vylosujeme 6 (maximálně 10) písmen. Úkolem všech žáků je vytvořit z těchto písmen souvislou větu, která se bude skládat pouze ze slov začínajících na vylosovaná písmena. Písmena musí být použita ve stejném pořadí, jako byla vylosována. Žák, který je první hotov, končí hru. Nahlas přečte větu ostatním. V případě, že je celá věta v pořádku, připisuje si takový počet bodů, z kolika slov se věta skládala. Vítězí žák, který dosáhne nejvyššího počtu bodů. Hra se dá ztížit tím, že k písmenům vylosujeme obrázek. Záleží už jen na domluvě, jestli obrázek bude mít určené místo ve větě, nebo jestli slovo z obrázku může být použito na libovolném místě věty.   Doporučená příprava: Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně na tvrdý papír, nebo je alespoň zalaminovat. Hra obsahuje celkem 84 kartiček (34 písmen, 50 podstatných jmen - obrázky).   Obrázky použité ve hře jsou bez autorských práv.
UUCZ-17475
Český jazyk>Český jazyk - literatura>Český jazyk - sloh>Didaktické hry>3.>4.>5.>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Abeceda
35.00