Na západní frontě klid - práce s textem

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
8
Velikost: 1.15 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Eva Šidelková
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 12. 2023
Sdílet:

Materiál obsahuje ukázky z knihy Na západní frontě klid. Je určený pro práci v hodině. Zabere 2 vyučovací hodiny.

Cíl lekce: Žák vyhledá v ukázkách jazykové a umělecké prostředky, posoudí, zda je jejich použití vhodné v naturalisticky popisovaných scénách z války.

Student pracuje samostatně, hledá v textu jazykové a umělecké prostředky, na závěr formuluje písemně odpověď na vstupní otázku.

Další dva doplňující listy slouží jako klasický záznam díla - postavy, jazykové prostředky apod. Student by je měl vyplnit po přečtení celé knihy. práce s ukázkami v hodině však velmi napomáhá k rozboru díla. Není nutné tyto listy kopírovat, pokud chcete pouze pracovat s ukázkami v hodině. V tomto případě student formuluje odpověď do sešitu.

Vzdělávací materiál pro ZŠ naplňující výstupy RVP: ČJL-9-3-01 uceleně reprodukuje přečtený text, jednoduše popisuje strukturu a jazyk literárního díla a vlastními slovy interpretuje smysl díla

Další produkty od autora Eva Šidelková

180522
Český jazyk
8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Knížečka s krátkými texty o tučňákovi. Žáci vypracují z vybraných souvětí grafický rozbor, odpoví na otázky k textu
42.00 Kč
832074
Český jazyk
8.
Pracovní listy
Práce s textem trochu jinak: metoda čtení s otázkami udržuje pozornost žáka, motivuje hledání odpovědí nejen v textu
35.00 Kč
498087
Český jazyk
3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Kartičky na rychlé procvičení pádových otázek. Žák má pouze slovní spojení, zapíše mazací fixou na zalaminovanou kartu
25.00 Kč
209587
Český jazyk
5., 6.
Pracovní listy
Práce s textem - vhodné na Mikuláše, ale lze použít kdykoliv jindy. Žáci se učí shrnovat hlavní informace z textu
38.00 Kč
Na západní frontě klid - práce s textem Na západní frontě klid - práce s textem
Materiál obsahuje ukázky z knihy Na západní frontě klid. Je určený pro práci v hodině. Zabere 2 vyučovací hodiny. Cíl lekce: Žák vyhledá v ukázkách jazykové a umělecké prostředky, posoudí, zda je jejich použití vhodné v naturalisticky popisovaných scénách z války. Student pracuje samostatně, hledá v textu jazykové a umělecké prostředky, na závěr formuluje písemně odpověď na vstupní otázku. Další dva doplňující listy slouží jako klasický záznam díla - postavy, jazykové prostředky apod. Student by je měl vyplnit po přečtení celé knihy. práce s ukázkami v hodině však velmi napomáhá k rozboru díla. Není nutné tyto listy kopírovat, pokud chcete pouze pracovat s ukázkami v hodině. V tomto případě student formuluje odpověď do sešitu.Vzdělávací materiál pro ZŠ naplňující výstupy RVP: ČJL-9-3-01 uceleně reprodukuje přečtený text, jednoduše popisuje strukturu a jazyk literárního díla a vlastními slovy interpretuje smysl díla
UUCZ-340397
Český jazyk>Český jazyk - literatura>Pracovní listy>SŠ
30.00