Práce s textem - Čert Tidlifun

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
10
Velikost: 1.41 MB
Typ souboru: zip
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 12. 2023
Sdílet:

Práce s textem - vhodné na Mikuláše, ale lze použít kdykoliv jindy. Žáci se učí shrnovat hlavní informace z textu, zapíšou obsah textu, kladou otázky a hledají odpovědi na otázky v textu.

Pracují s textem o čertovi Tidlifunovi, kterého čeká zajímavá životní cesta po boku hajdaláka Pepy. Z Pepy se v průběhu života stane zločinec, nakonec skončí v pekle.

Text je rozdělený do několika částí. Pod každou částí děti sestavují shrnující větu z nabídky slov. 

Po čtení si vystřihnou obrázek čerta, dopisují do něj informace a otázky. Pokud by se vám obrázek nelíbil, nebo kdybyste pracovali se staršími žáky, můžete využít pracovní list.

Materiál obsahuje:

4x A4 s textem

2x A4 vysvětlení práce

1x A4 s otázkami k textu na nastříhání (27 otázek)

2x A4 PL

1x A4 obrázek čerta na vystřihnutí

Materiál slouží především k tomu, aby se děti naučily psát osnovu k textu. Protože je to pro ně obtížné, mají předem připravené věty, které sestavují. 

Vzdělávací materiál pro ZŠ naplňující výstupy RVP: ČJL-3-3-04 pracuje tvořivě s literárním textem podle pokynů učitele a podle svých schopností, ČJL-3-3-02 vyjadřuje své pocity z přečteného textu, ČJL-5-3-01 vyjadřuje své dojmy z četby a zaznamenává je ČJL-5-3-02 volně reprodukuje text podle svých schopností, tvoří vlastní literární text na dané téma

Další produkty od autora Eva Šidelková

510795
Český jazyk
2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál obsahuje 105 oboustranných kartiček na určování i/y po tvrdých a měkkých hláskách. Děti se můžou zkoušet ve
35.00 Kč
210692
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Příprava do hodin literatury. Žáci čtou dva texty, používají čtenářskou strategii předvídání. Předpovědi zapisují do
38.00 Kč
192787
Dějepis
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Pracovní listy na dvouhodinovku dějepisu. Obsahují tři metody kritického myšlení (kostka, párové čtení, Vennův diagram)
40.00 Kč
302817
Český jazyk
6., 7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jednoduché procvičení základních informací o větných členech - otázky viz náhled. - hra hon na odpověď - oboustranné
25.00 Kč
Práce s textem - Čert Tidlifun Práce s textem - Čert Tidlifun
Práce s textem - vhodné na Mikuláše, ale lze použít kdykoliv jindy. Žáci se učí shrnovat hlavní informace z textu, zapíšou obsah textu, kladou otázky a hledají odpovědi na otázky v textu. Pracují s textem o čertovi Tidlifunovi, kterého čeká zajímavá životní cesta po boku hajdaláka Pepy. Z Pepy se v průběhu života stane zločinec, nakonec skončí v pekle. Text je rozdělený do několika částí. Pod každou částí děti sestavují shrnující větu z nabídky slov.  Po čtení si vystřihnou obrázek čerta, dopisují do něj informace a otázky. Pokud by se vám obrázek nelíbil, nebo kdybyste pracovali se staršími žáky, můžete využít pracovní list. Materiál obsahuje: 4x A4 s textem 2x A4 vysvětlení práce 1x A4 s otázkami k textu na nastříhání (27 otázek) 2x A4 PL 1x A4 obrázek čerta na vystřihnutí Materiál slouží především k tomu, aby se děti naučily psát osnovu k textu. Protože je to pro ně obtížné, mají předem připravené věty, které sestavují.  Vzdělávací materiál pro ZŠ naplňující výstupy RVP: ČJL-3-3-04 pracuje tvořivě s literárním textem podle pokynů učitele a podle svých schopností, ČJL-3-3-02 vyjadřuje své pocity z přečteného textu, ČJL-5-3-01 vyjadřuje své dojmy z četby a zaznamenává je ČJL-5-3-02 volně reprodukuje text podle svých schopností, tvoří vlastní literární text na dané téma
UUCZ-209587
Český jazyk>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>5.>6.
38.00