Práce s textem - Čert Tidlifun

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
10
Velikost: 1.41 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
5. 2. 2023
Cena:
38 Kč vč. DPH
Sdílet:

Práce s textem - vhodné na Mikuláše, ale lze použít kdykoliv jindy. Žáci se učí shrnovat hlavní informace z textu, zapíšou obsah textu, kladou otázky a hledají odpovědi na otázky v textu.

Pracují s textem o čertovi Tidlifunovi, kterého čeká zajímavá životní cesta po boku hajdaláka Pepy. Z Pepy se v průběhu života stane zločinec, nakonec skončí v pekle.

Text je rozdělený do několika částí. Pod každou částí děti sestavují shrnující větu z nabídky slov. 

Po čtení si vystřihnou obrázek čerta, dopisují do něj informace a otázky. Pokud by se vám obrázek nelíbil, nebo kdybyste pracovali se staršími žáky, můžete využít pracovní list.

Materiál obsahuje:

4x A4 s textem

2x A4 vysvětlení práce

1x A4 s otázkami k textu na nastříhání (27 otázek)

2x A4 PL

1x A4 obrázek čerta na vystřihnutí

Materiál slouží především k tomu, aby se děti naučily psát osnovu k textu. Protože je to pro ně obtížné, mají předem připravené věty, které sestavují. 

Další produkty od autora Eva Šidelková

13546
Český jazyk - gramatika
5., 6., 7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál obsahuje pracovní list, který vede žáka při práci. Každý žák rozdělí slovní druhy na ty, které ovládá dobře, a
40.00 Kč
329600
Český jazyk
6., 7., 8., 9.
Pracovní listy
Materiál obsahuje: Pracovní list na knihu Romeo a Julie (komiks) - 2 strany A4, žák zvládne během 2 vyučovacích hodin
25.00 Kč
257929
Český jazyk
2., 3., 4., 6., 7., 8., 9.
Pracovní listy
Materiál obsahuje různý materiál vhodný do dílen čtení: - pravidla dílen na pověšení do třídy (barevná a černobílá verze
30.00 Kč
105287
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Materiál obsahuje 7 pracovních listů, na kterých žáci zpracovávají informace z textu o N. Wintonovi. Hledají odpovědi na
38.00 Kč
Práce s textem - Čert Tidlifun Práce s textem - Čert Tidlifun
Práce s textem - vhodné na Mikuláše, ale lze použít kdykoliv jindy. Žáci se učí shrnovat hlavní informace z textu, zapíšou obsah textu, kladou otázky a hledají odpovědi na otázky v textu. Pracují s textem o čertovi Tidlifunovi, kterého čeká zajímavá životní cesta po boku hajdaláka Pepy. Z Pepy se v průběhu života stane zločinec, nakonec skončí v pekle. Text je rozdělený do několika částí. Pod každou částí děti sestavují shrnující větu z nabídky slov.  Po čtení si vystřihnou obrázek čerta, dopisují do něj informace a otázky. Pokud by se vám obrázek nelíbil, nebo kdybyste pracovali se staršími žáky, můžete využít pracovní list. Materiál obsahuje: 4x A4 s textem 2x A4 vysvětlení práce 1x A4 s otázkami k textu na nastříhání (27 otázek) 2x A4 PL 1x A4 obrázek čerta na vystřihnutí Materiál slouží především k tomu, aby se děti naučily psát osnovu k textu. Protože je to pro ně obtížné, mají předem připravené věty, které sestavují. 
UUCZ-209587
Český jazyk>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>5.>6.
38.00