Přívlastek těsný a volný

Ročník:
Počet stran:
6
Velikost: 133.74 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 12. 2023
Sdílet:

Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se pomocí předloženého materiálu učí správnému syntaktickému pravopisu ve větě jednoduché.

obsah: tabulka pro sestavování vět (1), tabulka k doplňování interpunkce (2), pracovní list (3)

 

metodika:

  1. Sloupce rozstříhejte na jednotlivé proužky (první lze nechat nerozstříhaný). Nechce žáky věty seskládat. Poté je nechte rozhodnout, který přívlastek je těsný a volný. Žáci si díky rozstříhaným papírkům mohou přívlastky z vět odstraňovat a tím zjišťovat, zda bez nich věta ztrácí / mění smysl.

 

  1. Tabulku oboustranně vytiskněte a zalaminujte. Žáci do vět doplňují interpunkci tam, kde je potřeba.

 

  1. Lze zalaminovat, nebo vytisknout k samostatné práci. Zde je potřeba důkladná kontrola ze strany učitele. PL také poslouží jako zásoba vět do desetiminutovky.

Další produkty od autora Lucie Eliášová

354577
Český jazyk - literatura
6.
Didaktické hry
Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se pomocí předloženého
25.00 Kč
496069
Český jazyk
7., 8.
Pexeso
pexeso (větné členy + otázky) tabulka pro doplňování slov (větných členů) zásobník 31 vět k rozborům spojovačka (17 vět
25.00 Kč
377809
Český jazyk
6., 7., 8., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se pomocí předloženého
30.00 Kč
361587
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál obsahuje 38 pojmů a k nim náležících definic a je určen k rozstříhání. Žáci budou následně ve dvojici nebo
25.00 Kč
Přívlastek těsný a volný Přívlastek těsný a volný
Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se pomocí předloženého materiálu učí správnému syntaktickému pravopisu ve větě jednoduché.obsah: tabulka pro sestavování vět (1), tabulka k doplňování interpunkce (2), pracovní list (3) metodika:Sloupce rozstříhejte na jednotlivé proužky (první lze nechat nerozstříhaný). Nechce žáky věty seskládat. Poté je nechte rozhodnout, který přívlastek je těsný a volný. Žáci si díky rozstříhaným papírkům mohou přívlastky z vět odstraňovat a tím zjišťovat, zda bez nich věta ztrácí / mění smysl. Tabulku oboustranně vytiskněte a zalaminujte. Žáci do vět doplňují interpunkci tam, kde je potřeba. Lze zalaminovat, nebo vytisknout k samostatné práci. Zde je potřeba důkladná kontrola ze strany učitele. PL také poslouží jako zásoba vět do desetiminutovky.
UUCZ-439457
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Skládačky>Pracovní listy>8.
25.00