Říjen - pořekadla, 28. říjen, posvícení

Ročník:
3., 4., 5., 6.
Počet stran:
10
Velikost: 891.23 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
13. 10. 2023
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

 Pořekadla a pranostiky formou běhací hry – spojovačky – 2 části

1.Část - Rozstříháme a rozmístíme buďto na tabuli, na zem, nebo na chodbu.

2.část patří žákům – kartičky si rozstříhají a pomíchají na lavici.

Každý sám – Žák se snaží spojit 2 poloviny pořekadel a pranostik. Jako nápověda mu slouží barevné kartičky rozmístěné někde opodál.

Ve dvojici – jeden žák sedí v lavici a druhý se chodí dívat na barevné kartičky, nahlásí je sedícímu a ten spojí správnou dvojici kartiček.

·       28. října Den vzniku samostatného československého státu – BĚHACÍ DIKTÁT (Jak a kdy vznikl tento den, současnost.)

Stranu č. 4 a 5 vytiskneme oboustranně.

Kartičky 1 – 5 rozstříháme a rozmístíme po třídě (chodbě). Žáci pracují ve dvojicích – jeden je běhač, druhý zapisovač. Zapisovač sedí v lavici s pracovním listem a běhač zjišťuje informace z kartiček a hlásí je zapisovateli. Potom na základě textu zodpoví otázky z druhé strany listu.

·       Posvícení – stranu 8 a 9 vytiskneme oboustranně – Nejprve si žáci přečtou text o posvícení. Na základně toho doplňují slova z nabídky do vět. Nebo nejprve zkusí sami doplnit a následně podle textu zkontrolují.

Pro rychlíky je osmisměrka, která se vztahuje k posvícení. 

Další produkty od autora Lucie Hanáková

325331
Nezařazené k předmětu
1., 2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Diplomy, Pochvaly
Materiál obsahuje: 6 pochval třídního učitele k vysvědčení s různými zvířátky Na první řádek napíšeme jméno, pro koho je
28.00 Kč
208169
Český jazyk
3., 4., 5.
Pracovní listy
Materiál obsahuje: BĚHACÍ DIKTÁT - pranostiky - pro dvojice, či jako samostatná práce Legenda o sv. Martinovi + dějová
44.00 Kč
220293
Český jazyk
2., 3., 4.
Pracovní listy
Vhodné do hodin českého jazyka nebo čtení v období Mikuláše, ale i kdykoliv jindy. Materiál obsahuje: - 5 kartiček s
44.00 Kč
264650
Český jazyk
3., 4.
Pracovní listy
Běhací diktát (8 kartiček + pracovní list na doplňování) a pracovní listy na procvičování slovních druhů a vyjmenovaných
45.00 Kč
Říjen - pořekadla, 28. říjen, posvícení Říjen - pořekadla, 28. říjen, posvícení
 Pořekadla a pranostiky formou běhací hry – spojovačky – 2 části 1.Část - Rozstříháme a rozmístíme buďto na tabuli, na zem, nebo na chodbu. 2.část patří žákům – kartičky si rozstříhají a pomíchají na lavici. Každý sám – Žák se snaží spojit 2 poloviny pořekadel a pranostik. Jako nápověda mu slouží barevné kartičky rozmístěné někde opodál. Ve dvojici – jeden žák sedí v lavici a druhý se chodí dívat na barevné kartičky, nahlásí je sedícímu a ten spojí správnou dvojici kartiček. ·       28. října Den vzniku samostatného československého státu – BĚHACÍ DIKTÁT (Jak a kdy vznikl tento den, současnost.) Stranu č. 4 a 5 vytiskneme oboustranně. Kartičky 1 – 5 rozstříháme a rozmístíme po třídě (chodbě). Žáci pracují ve dvojicích – jeden je běhač, druhý zapisovač. Zapisovač sedí v lavici s pracovním listem a běhač zjišťuje informace z kartiček a hlásí je zapisovateli. Potom na základě textu zodpoví otázky z druhé strany listu. ·       Posvícení – stranu 8 a 9 vytiskneme oboustranně – Nejprve si žáci přečtou text o posvícení. Na základně toho doplňují slova z nabídky do vět. Nebo nejprve zkusí sami doplnit a následně podle textu zkontrolují. Pro rychlíky je osmisměrka, která se vztahuje k posvícení. 
UUCZ-391890
Český jazyk>Dějepis>Prvouka>Pracovní listy>Ostatní>3.>4.>5.>6.>28. 10. Den vzniku samostatného československého státu
35.00