Stavba slov + dělení žáků do skupin - kartičky

Kategorie:
Počet stran:
24
Velikost: 563.81 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
19. 11. 2023
Cena:
38 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál obsahuje kartičky s 6 aktivitami:

1/ 3 sady kartiček příbuzných slov. Děti dostanou jednu sadu do dvojice, sestavují slova a pojmenovávají předponu, kořen, příponu, koncovku.

2/ Dělení dětí do dvojice pomocí kartiček s příbuznými vyjmenovanými slovy - můžete použít na dělení žáků v jakékoli jiné hodině, u probírání vyjmen. slov apod.

3/ Sestav slovo v trojici. Každý žák si vylosuje jednu část slova na větší kartě. Chodí po třídě a hledají další žáky, se kterými utvoří slovo. Pojmenují části, zapíšou do sešitu.

4/ Jaké je slovo základové? Slova na malých kartičkách do košíčku. Podáváme si košíček v kruhu, žák vylosuje, určí, z čeho slovo vzniklo.

5/ Vytvořte 3 skupiny, musíte sami přijít na to, jaké je kritérium dělení. (V jedné skupině budu předpony, ve druhé kořeny, ve třetí příponová část). Můžeme dál pracovat a sestavit slova, nebo použijeme jen na dělení žáků. Při probírání jiné látky můžeme využít jako pouhé dělení dětí. Jakmile budou ve třech skupinách, vyzveme je, aby utvořili trojice tak, aby byl z každé skupiny jeden žák (bez ohledu na to, zda sestaví slovo)

6/ Dělení žáků do skupin - opět musí přijít na kritérium. Tentokrát je 8 skupin po 4 žácích (podle počtu dětí odeberete kartičky). V každé skupině jsou 4 děti s příbuznými slovy. Využijete při probírání vyjmenovaných slov, příbuzných nebo jen na rozdělení dětí.

Další produkty od autora Eva Šidelková

186432
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Soubor obsahuje 12 stran s nejrůznějšími úkoly k rozvoji čtenářství pro žáky. Pracují s definicí fantasy literatury
49.00 Kč
340361
Český jazyk - literatura
Pracovní listy
Pracovní list vytiskněte oboustranně a oba listy secvakněte. Jsou určeny pro studenty na zpracování knihy, kterou
30.00 Kč
140529
Český jazyk
4., 5., 6., 7., 8.
Didaktické hry
Žáci se rozdělí do skupin, stanou se z nich nejprve režiséři divadelní hry, kteří vybírají herce pro ztvárnění postav v
35.00 Kč
337722
Český jazyk
8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
V materiálu najdete pracovní listy ke zpracování četby komiksu Bílá nemoc. 4 strany A4. JAK PRACOVAT S PRACOVNÍMI LISTY
25.00 Kč
Stavba slov + dělení žáků do skupin - kartičky Stavba slov + dělení žáků do skupin - kartičky
Materiál obsahuje kartičky s 6 aktivitami: 1/ 3 sady kartiček příbuzných slov. Děti dostanou jednu sadu do dvojice, sestavují slova a pojmenovávají předponu, kořen, příponu, koncovku. 2/ Dělení dětí do dvojice pomocí kartiček s příbuznými vyjmenovanými slovy - můžete použít na dělení žáků v jakékoli jiné hodině, u probírání vyjmen. slov apod. 3/ Sestav slovo v trojici. Každý žák si vylosuje jednu část slova na větší kartě. Chodí po třídě a hledají další žáky, se kterými utvoří slovo. Pojmenují části, zapíšou do sešitu. 4/ Jaké je slovo základové? Slova na malých kartičkách do košíčku. Podáváme si košíček v kruhu, žák vylosuje, určí, z čeho slovo vzniklo. 5/ Vytvořte 3 skupiny, musíte sami přijít na to, jaké je kritérium dělení. (V jedné skupině budu předpony, ve druhé kořeny, ve třetí příponová část). Můžeme dál pracovat a sestavit slova, nebo použijeme jen na dělení žáků. Při probírání jiné látky můžeme využít jako pouhé dělení dětí. Jakmile budou ve třech skupinách, vyzveme je, aby utvořili trojice tak, aby byl z každé skupiny jeden žák (bez ohledu na to, zda sestaví slovo) 6/ Dělení žáků do skupin - opět musí přijít na kritérium. Tentokrát je 8 skupin po 4 žácích (podle počtu dětí odeberete kartičky). V každé skupině jsou 4 děti s příbuznými slovy. Využijete při probírání vyjmenovaných slov, příbuzných nebo jen na rozdělení dětí.
UUCZ-425849
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>4.>5.>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
38.00