Svatý Václav - čtenářská gramotnost

Ročník:
5., 6., 7., 8., 9.
Počet stran:
10
Velikost: 6.17 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Eva Šidelková
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 12. 2023
Sdílet:

Materiál obsahuje pracovní listy s jednoduchými úkoly, je vhodný k připomenutí státního svátku, nebo do vlastivědy, dějepisu, češtiny. Žáci mají texty rozmístěné po třídě, ve dvojici hledají odpovědi na otázky. (Pracovní list na dvě strany A4 - kartičky do třídy + úvodní hra "černá ovce")

 

Další pracovní list obsahuje úkoly k tématu legenda - co je legenda, základní informace o legendách o Václavovi (nejsou zde uvedeni autoři legend, nezachází se do podrobností) PL na jednu stranu A4.

 

Třetí list (jedna strana A4) řeší problematiku současného zkoumání - zda existoval svatý Václav apod. Žáci si po přečtení textu musí uspořádat informace, které se dozvěděli, potom obhajují, která hypotéza by mohla být pravdivá nebo pravděpodobná, která už je přehnaná a nereálná. Texty jsou opět krátké, nezachází do podrobností.

 

Materiál je možné využít ve dvou navazujících hodinách, nebo jako samostatné texty na práci.

 

Myslím, že by se dalo použít v 5. třídě, 6. i 7. Na suplování bych klidně přinesla i do starších ročníků na zopakování znalostí.

Vzdělávací materiál pro ZŠ naplňující výstupy RVP: ČJL-9-3-01 uceleně reprodukuje přečtený text, jednoduše popisuje strukturu a jazyk literárního díla a vlastními slovy interpretuje smysl díla

Další produkty od autora Eva Šidelková

222635
Český jazyk
4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Čtenářská lekce s vánoční tematikou na dvě vyučovací hodiny. Rozvíjíme spolupráci žáků, čtenářskou gramotnost, sociální
30.00 Kč
265973
Dějepis
5., 6., 7., 8., 9.
Didaktické hry
Materiál obsahuje 40 kartiček, na každé je popsán úsek českých dějin od pravěku po moderní dějiny. Texty jsou krátké. V
38.00 Kč
112981
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Detektivní pátrání za pravdou o rukopisech, vhodné nejen do dějepisu. Protože žáci pracují s mnoha (krátkými) texty
45.00 Kč
289426
Český jazyk
4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Lapbook
Lapbook mluvnický/herní je skvělá pomůcka do výuky. Obsahuje různé sady malých kartiček, se kterými žáci pracují ve
60.00 Kč
Svatý Václav - čtenářská gramotnost Svatý Václav - čtenářská gramotnost
Materiál obsahuje pracovní listy s jednoduchými úkoly, je vhodný k připomenutí státního svátku, nebo do vlastivědy, dějepisu, češtiny. Žáci mají texty rozmístěné po třídě, ve dvojici hledají odpovědi na otázky. (Pracovní list na dvě strany A4 - kartičky do třídy + úvodní hra "černá ovce")   Další pracovní list obsahuje úkoly k tématu legenda - co je legenda, základní informace o legendách o Václavovi (nejsou zde uvedeni autoři legend, nezachází se do podrobností) PL na jednu stranu A4.   Třetí list (jedna strana A4) řeší problematiku současného zkoumání - zda existoval svatý Václav apod. Žáci si po přečtení textu musí uspořádat informace, které se dozvěděli, potom obhajují, která hypotéza by mohla být pravdivá nebo pravděpodobná, která už je přehnaná a nereálná. Texty jsou opět krátké, nezachází do podrobností.   Materiál je možné využít ve dvou navazujících hodinách, nebo jako samostatné texty na práci.   Myslím, že by se dalo použít v 5. třídě, 6. i 7. Na suplování bych klidně přinesla i do starších ročníků na zopakování znalostí.Vzdělávací materiál pro ZŠ naplňující výstupy RVP: ČJL-9-3-01 uceleně reprodukuje přečtený text, jednoduše popisuje strukturu a jazyk literárního díla a vlastními slovy interpretuje smysl díla
UUCZ-56496
Český jazyk>Dějepis>Občanská výchova>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>5.>6.>7.>8.>9.>⚔️ Svatý Václav
55.00