Svatý Václav - čtenářská gramotnost

Ročník:
5., 6., 7., 8., 9.
Počet stran:
10
Velikost: 6.17 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
4. 9. 2022
Cena:
55 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál obsahuje pracovní listy s jednoduchými úkoly, je vhodný k připomenutí státního svátku, nebo do vlastivědy, dějepisu, češtiny. Žáci mají texty rozmístěné po třídě, ve dvojici hledají odpovědi na otázky. (Pracovní list na dvě strany A4 - kartičky do třídy + úvodní hra "černá ovce")

 

Další pracovní list obsahuje úkoly k tématu legenda - co je legenda, základní informace o legendách o Václavovi (nejsou zde uvedeni autoři legend, nezachází se do podrobností) PL na jednu stranu A4.

 

Třetí list (jedna strana A4) řeší problematiku současného zkoumání - zda existoval svatý Václav apod. Žáci si po přečtení textu musí uspořádat informace, které se dozvěděli, potom obhajují, která hypotéza by mohla být pravdivá nebo pravděpodobná, která už je přehnaná a nereálná. Texty jsou opět krátké, nezachází do podrobností.

 

Materiál je možné využít ve dvou navazujících hodinách, nebo jako samostatné texty na práci.

 

Myslím, že by se dalo použít v 5. třídě, 6. i 7. Na suplování bych klidně přinesla i do starších ročníků na zopakování znalostí.

Další produkty od autora Eva Šidelková

106709
Český jazyk
4., 5., 6., 7.
Pracovní listy
Materiál obsahuje zadání na zápis 6 příběhů. Jeho účelem je vést žáka krok po kroku k napsání příběhu. V každé části
25.00 Kč
80385
Český jazyk
5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál obsahuje krátké ukázky, na kterých si žáci trénují znalosti literárních forem, druhů a především žánrů. Ukázky
30.00 Kč
280687
Český jazyk
2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál slouží k rozvíjení čtenářské gramotnosti u mladších žáků. Obsahuje 6 sad po 6 kartách. Děti vybírají ze třech
45.00 Kč
99890
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál obsahuje 8 textů, ve kterých žáci doplňují vlastní jména. (Každý text s úkoly se vejde na stranu A4 naležato)
35.00 Kč
Svatý Václav - čtenářská gramotnost Svatý Václav - čtenářská gramotnost
Materiál obsahuje pracovní listy s jednoduchými úkoly, je vhodný k připomenutí státního svátku, nebo do vlastivědy, dějepisu, češtiny. Žáci mají texty rozmístěné po třídě, ve dvojici hledají odpovědi na otázky. (Pracovní list na dvě strany A4 - kartičky do třídy + úvodní hra "černá ovce")   Další pracovní list obsahuje úkoly k tématu legenda - co je legenda, základní informace o legendách o Václavovi (nejsou zde uvedeni autoři legend, nezachází se do podrobností) PL na jednu stranu A4.   Třetí list (jedna strana A4) řeší problematiku současného zkoumání - zda existoval svatý Václav apod. Žáci si po přečtení textu musí uspořádat informace, které se dozvěděli, potom obhajují, která hypotéza by mohla být pravdivá nebo pravděpodobná, která už je přehnaná a nereálná. Texty jsou opět krátké, nezachází do podrobností.   Materiál je možné využít ve dvou navazujících hodinách, nebo jako samostatné texty na práci.   Myslím, že by se dalo použít v 5. třídě, 6. i 7. Na suplování bych klidně přinesla i do starších ročníků na zopakování znalostí.
UUCZ-56496
Český jazyk>Dějepis>Občanská výchova>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>5.>6.>7.>8.>9.>Svatý Václav
55.00