Tvoříme slova pomocí indicií - soubor 44 kartiček

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
23
Velikost: 3.01 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 8. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Typ materiálu:

o  Materiál se zaměřuje na kreativní tvoření slov pomocí různých indicií. Obsahuje celkem 44 kartiček, přičemž každá kartička představuje jednu hádanku. V materiálu se nepracuje jen s češtinou, ale také chemií, matematikou či jinými jazyky. Vhodné pro žáky 8. – 9. třídy a žáky SŠ.

Jak s materiálem pracovat:

o  Hra představuje aktivizaci všech žáků. Hru můžete využít v prvních hodinách češtiny na začátku školního roku nebo v průběhu roku během nějaké volnější/hravé hodiny (nebo např. u tématu slovotvorby). Je na vás, jak s kartičkami budete pracovat. Každá kartička obsahuje dvě nebo tři indicie, odpověď (vzešlé slovo) a malou nápovědu. U nápovědy je jen na vás, zdali ji použijete nebo ještě nějak vylepšíte (u starších žáků bych nápovědu nevyužívala). Úkolem žáků je pomocí indicii utvořit správné slovo. Hra předpokládá nejen znalost českého jazyka, ale také znalost jednoduchých chemických značek, velice jednoduché matematiky nebo jiných jazyků (jednoduchá slovíčka např. z angličtiny). Doporučuji, abyste si kartičky vytiskli, vystříhali a zamíchali. Je jedno, v jakém pořadí budete kartičky číst. Je jen na vás, zdali budou žáci pracovat ve skupině nebo samostatně, můžete si také pohrát s tím, že by žáci museli odpovídat rychle na čas (např. by přiběhli ke katedře se správnou odpovědí) atd. Důležité je, že se do hry zapojí úplně celá třída. Vhodné pro starší žáky ZŠ (8. a 9. třída) a pro žáky SŠ. Pozn.: žáci mohou u některých slov samostatně doplnit dlouhou samohlásku.

Cíl materiálu:

o  Materiál si klade za cíl rozpohybovat žákovy mozkové závity a propojit češtinu i s jinými obory. Tvoření slov je kreativní, zábavné a žáky bude rozhodně bavit. Z hry můžete udělat soutěž a je možné ji zapojit do hodiny prakticky kdykoliv. Zapojí se celá třída, což je nejdůležitější 😊. 

Další produkty od autora U Kantorky

235376
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Typ materiálu: Materiál obsahuje celkem 40 různých kartiček s úkoly. Materiál slouží k procvičení neverbální komunikace
28.00 Kč
313951
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na české frazémy, konkrétně přísloví, pořekadla, rčení a pranostiky. Úkoly jsou
30.00 Kč
420115
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Projekty
· Typ materiálu: o Materiál představuje adventní kalendář, který se svými cvičeními zaměřuje na různorodé oblasti a
30.00 Kč
395577
Český jazyk - čtení
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na tři podobné podzimní svátky – Halloween, Dušičky a Den mrtvých. Obsahuje
28.00 Kč
Tvoříme slova pomocí indicií - soubor 44 kartiček Tvoříme slova pomocí indicií - soubor 44 kartiček
Typ materiálu: o  Materiál se zaměřuje na kreativní tvoření slov pomocí různých indicií. Obsahuje celkem 44 kartiček, přičemž každá kartička představuje jednu hádanku. V materiálu se nepracuje jen s češtinou, ale také chemií, matematikou či jinými jazyky. Vhodné pro žáky 8. – 9. třídy a žáky SŠ. Jak s materiálem pracovat: o  Hra představuje aktivizaci všech žáků. Hru můžete využít v prvních hodinách češtiny na začátku školního roku nebo v průběhu roku během nějaké volnější/hravé hodiny (nebo např. u tématu slovotvorby). Je na vás, jak s kartičkami budete pracovat. Každá kartička obsahuje dvě nebo tři indicie, odpověď (vzešlé slovo) a malou nápovědu. U nápovědy je jen na vás, zdali ji použijete nebo ještě nějak vylepšíte (u starších žáků bych nápovědu nevyužívala). Úkolem žáků je pomocí indicii utvořit správné slovo. Hra předpokládá nejen znalost českého jazyka, ale také znalost jednoduchých chemických značek, velice jednoduché matematiky nebo jiných jazyků (jednoduchá slovíčka např. z angličtiny). Doporučuji, abyste si kartičky vytiskli, vystříhali a zamíchali. Je jedno, v jakém pořadí budete kartičky číst. Je jen na vás, zdali budou žáci pracovat ve skupině nebo samostatně, můžete si také pohrát s tím, že by žáci museli odpovídat rychle na čas (např. by přiběhli ke katedře se správnou odpovědí) atd. Důležité je, že se do hry zapojí úplně celá třída. Vhodné pro starší žáky ZŠ (8. a 9. třída) a pro žáky SŠ. Pozn.: žáci mohou u některých slov samostatně doplnit dlouhou samohlásku. Cíl materiálu: o  Materiál si klade za cíl rozpohybovat žákovy mozkové závity a propojit češtinu i s jinými obory. Tvoření slov je kreativní, zábavné a žáky bude rozhodně bavit. Z hry můžete udělat soutěž a je možné ji zapojit do hodiny prakticky kdykoliv. Zapojí se celá třída, což je nejdůležitější 😊. 
UUCZ-345157
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Český jazyk - psaní>Postřehovky>8.>9.>SŠ
30.00