UČÍME SE POZNÁVAT ZVÍŘATA AFRIKY - Hra na zvířecí detektivy!

Ročník:
3., 4., 5., 6.
Počet stran:
29
Velikost: 18.28 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
13. 2. 2023
Cena:
55 Kč vč. DPH
Sdílet:

DĚTI SI ZAHRAJÍ NA ZVÍŘECÍ DETEKTIVY!

 

Děti se často neumí vyjadřovat a chybí jim slovní zásoba. Proto jsem připravila pár karet, na kterých si procvičí tuto dovednost a zároveň se dozví zajímavosti o zvířatech žijících v Africe. Naučí se rozpoznat zábavnou formou od sebe gazelu, zebru, žirafu a mnoho dalších.

 

Celkem 15 karet obrázků JÁ JSEM + 15 karet se zajímavým popisem zvířat + PEXESO

celkem 27 STRAN K TISKU - POZOR NA TISK PEXESA - OBOUSTRANNÝ

 

Karty lze využít na více způsobů:

Sada obsahuje 10 dvojic karet - OBRÁZEK x POPIS + klíč řešení

Materiál lze využít jak do hodin českého jazyka, tak do hodin prvouky na 1. st. nebo přírodovědy na 2. st.

Příklady práce s kartami:

1) Rozdejte dětem karty tak, aby tvořily navzájem neznámé dvojice. Jedno dítě má obrázek, druhé popis. Děti hledají k době dvojici.

Ke kontrole slouží dvojice číslo - písmeno na malých kartičkách, které jsou určené spíše ke kontrole pro učitele nebo sebekontrolu po uspořádání dvojic.

2) Hra podobná hře JÁ MÁM, KDO MÁ. Dítě s popisem čte popis a dítě s obrázkem říká: TO JSEM JÁ. Dvojice si sedají k sobě a dítě s obrázkem jmenuje dalšího hráče, který zatím nemá dvojici, ale má svůj popis.

3) Karty rozmístíme po třídě: Děti mají za úkol rozdělit se do skupin a skupina se snaží přinést na své stanoviště co nejvíce odhalených dvojic POPIS x OBRÁZEK

4) Přepis textu z karet do sešitů, tvorba lapbooku.

Jako bonus obsahuje materiál i rybí pexeso.

 

UČTE DĚTI MILOVAT ZVÍŘATA A SVĚT, PAK BUDOU MILOVAT I LIDI ! :-)

Další produkty od autora Libuše Sudová

302507
Český jazyk - čtení
1., 2., 3.
Didaktické hry
Materiál obsahuje sadu čtveřic kartiček, které děti sestavují k sobě + demonstrační karty na poznávání končetin zvířat
39.00 Kč
216476
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5.
Didaktické hry
FORMULE ZŠ JEDNA Z NEJZÁBAVNĚJŠÍCH VÝUKOVÝCH HER PRO VŠECHNY ROČNÍKY UNIVERZÁLNÍ HRA PRO ZPESTŘENÍ VÝUKY VE VŠECH
120.00 Kč
373511
Matematika
2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Celoroční tematická hra
Více o produktu Hra spočívá v tom, že děti získávají jako odměnu za svou práci třídní bankovky různých hodnot. Učitel
49.00 Kč
199597
Český jazyk
1., 2.
Didaktické hry
KARTY JÁ MÁM, KDO MÁ. PROCVIČOVÁNÍ ČTENÍ PSANÉHO PÍSMA PRVNÍCH PÍSMEN, SLABIK A SLOV z písmen M, A, L, E, S, O, P, U, I
55.00 Kč
UČÍME SE POZNÁVAT ZVÍŘATA AFRIKY - Hra na zvířecí detektivy! UČÍME SE POZNÁVAT ZVÍŘATA AFRIKY - Hra na zvířecí detektivy!
DĚTI SI ZAHRAJÍ NA ZVÍŘECÍ DETEKTIVY!   Děti se často neumí vyjadřovat a chybí jim slovní zásoba. Proto jsem připravila pár karet, na kterých si procvičí tuto dovednost a zároveň se dozví zajímavosti o zvířatech žijících v Africe. Naučí se rozpoznat zábavnou formou od sebe gazelu, zebru, žirafu a mnoho dalších.   Celkem 15 karet obrázků JÁ JSEM + 15 karet se zajímavým popisem zvířat + PEXESO celkem 27 STRAN K TISKU - POZOR NA TISK PEXESA - OBOUSTRANNÝ   Karty lze využít na více způsobů: Sada obsahuje 10 dvojic karet - OBRÁZEK x POPIS + klíč řešení Materiál lze využít jak do hodin českého jazyka, tak do hodin prvouky na 1. st. nebo přírodovědy na 2. st. Příklady práce s kartami: 1) Rozdejte dětem karty tak, aby tvořily navzájem neznámé dvojice. Jedno dítě má obrázek, druhé popis. Děti hledají k době dvojici. Ke kontrole slouží dvojice číslo - písmeno na malých kartičkách, které jsou určené spíše ke kontrole pro učitele nebo sebekontrolu po uspořádání dvojic. 2) Hra podobná hře JÁ MÁM, KDO MÁ. Dítě s popisem čte popis a dítě s obrázkem říká: TO JSEM JÁ. Dvojice si sedají k sobě a dítě s obrázkem jmenuje dalšího hráče, který zatím nemá dvojici, ale má svůj popis. 3) Karty rozmístíme po třídě: Děti mají za úkol rozdělit se do skupin a skupina se snaží přinést na své stanoviště co nejvíce odhalených dvojic POPIS x OBRÁZEK 4) Přepis textu z karet do sešitů, tvorba lapbooku. Jako bonus obsahuje materiál i rybí pexeso.   UČTE DĚTI MILOVAT ZVÍŘATA A SVĚT, PAK BUDOU MILOVAT I LIDI ! :-)
UUCZ-259427
Český jazyk>Přírodověda>Prvouka>Didaktické hry>Já mám, kdo má>Pexeso>3.>4.>5.>6.>Živočichové>Savci
55.00