Větné členy

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
9
Velikost: 480.07 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající Ivona Cinková
Nahráno:
Naposledy upraveno:
3. 9. 2024
-20 % 35 Kč
28 Kč
Sdílet:

Tento materiál se zaměřuje na procvičování a opakování větných členů pomocí hry - pexeso. Materiál je vhodný pro 2. stupeň ZŠ (7. - 9. ročník) a SŠ. Lze ho využít jak pro skupinovou práci, tak i pro jednotlivce.

Obsah produktu:

  • 2 pexesa (2 varianty)
  • celkem 100 kartiček
  • každá varianta obsahuje 50 kartiček

Využití:

  • Klasické pexeso – žáci jsou rozděleni do menších skupin, cílem hry je nasbírat co nejvíce správných dvojic (kartičku s větou + kartičku se správně určeným větným členem). Hráči se střídají a otáčejí vždy 2 kartičky.
  • Samostatná práce:
    • Žák si vezme sadu kartiček a skládá si dvojice sám.
    • Žák dostane kartičky s větami a určuje vyznačené větné členy.
    • Žák dostane kartičky s větnými členy a vymýšlí vhodné věty.

Další produkty od autora Ivona Cinková

798320
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál se zaměřuje na procvičování/opakování pravopisu – mix pravopisných jevů. Soubor obsahuje karty k procvičování
30.00 Kč
-20 % 30 Kč
24 Kč
721641
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Běhací diktát
Materiál se zaměřuje na procvičování pravopisu formou šifrované zprávy a skvěle se hodí na rozjezd po vánočních
45.00 Kč
-20 % 45 Kč
36 Kč
637599
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pexeso
Chcete procvičovat hravou formou? Tento materiál je pro Vás tou správnou volbou. Materiál se zaměřuje na procvičování
35.00 Kč
-20 % 35 Kč
28 Kč
637617
Český jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pexeso
Tento materiál se zaměřuje na procvičování slov, která vznikla pomocí odvozování, skládání a zkracování. Procvičte se
40.00 Kč
-20 % 40 Kč
32 Kč
Větné členy Větné členy
Tento materiál se zaměřuje na procvičování a opakování větných členů pomocí hry - pexeso. Materiál je vhodný pro 2. stupeň ZŠ (7. - 9. ročník) a SŠ. Lze ho využít jak pro skupinovou práci, tak i pro jednotlivce.Obsah produktu:2 pexesa (2 varianty)celkem 100 kartičekkaždá varianta obsahuje 50 kartičekVyužití:Klasické pexeso – žáci jsou rozděleni do menších skupin, cílem hry je nasbírat co nejvíce správných dvojic (kartičku s větou + kartičku se správně určeným větným členem). Hráči se střídají a otáčejí vždy 2 kartičky.Samostatná práce:Žák si vezme sadu kartiček a skládá si dvojice sám.Žák dostane kartičky s větami a určuje vyznačené větné členy.Žák dostane kartičky s větnými členy a vymýšlí vhodné věty.
UUCZ-637664
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Pexeso>7.>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
35.00