Větné členy - domino, had, pexeso

Ročník:
Počet stran:
10
Velikost: 255.55 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Rozvíjí klíčové kompetence podle RVP ZV - komunikativní, k učení, k řešení problémů, pracovní. Cílem je procvičování a upevňování učiva ZŠ, další informace k výukovému materiálu jsou uvedeny níže. 

Hry jsou zaměřeny na procvičování a upevnění učiva větných členů – žáci určují na příkladech větné členy (podmět, přísudek, předmět v různých pádech, přívlastek shodný a neshodný, příslovečné určení místa, času, způsobu a míry). Jsou vhodné pro žáky 6. - 9. ročníku.

Mezi žáky se rozdají všechny kartičky.

TIP: je možno použít i méně kartiček, ale je třeba vyřadit vždy jednu sadu, tzn. 11 kartiček (obsahující každý z větných členů), aby bylo možné zachovat návaznost kartiček.

Žáci si kontrolují správné přiřazení podle klíče – každý žák tak obdrží ihned v průběhu hry zpětnou vazbu. Žáci mohou hrát tyto hry ve skupinách. Učitel jen dohlíží a případně vybízí žáky ke zdůvodnění nebo vysvětluje nejasnosti.

Před použitím je nutné kartičky pouze vytisknout a vystřihnout. Pro opětovné použití je vhodné kartičky zalaminovat. Skupinám hráčů je vhodné vytisknout také klíč, podle kterého provádí v průběhu hry sami kontrolu.

Před využitím této hry doporučuji také zopakovat teoretické poznatky k určování větných členů, které budou žáci aplikovat.

Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.

Další produkty od autora Roman Růžička

342677
Český jazyk
7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod k deskové hře Přehled učiva (základní pojmy, přehled druhů VV) k deskové hře jako podpora
30.00 Kč
343289
Český jazyk
7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Hra je vhodná pro žáky 7. - 9. tříd a pro přípravu na přijímací zkoušky na určování větných členů a upevňování tohoto
30.00 Kč
537266
Český jazyk
4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod ke hře Plavba koncovkami Námět na zařazení reflexe Zadání černobíle (vhodné k vybarvení
28.00 Kč
493901
Český jazyk
4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod ke hře Kdo bude první v cíli? Námět na zařazení reflexe Zadání černobíle a barevně Klíč ke
26.00 Kč
Větné členy - domino, had, pexeso Větné členy - domino, had, pexeso
Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Rozvíjí klíčové kompetence podle RVP ZV - komunikativní, k učení, k řešení problémů, pracovní. Cílem je procvičování a upevňování učiva ZŠ, další informace k výukovému materiálu jsou uvedeny níže.  Hry jsou zaměřeny na procvičování a upevnění učiva větných členů – žáci určují na příkladech větné členy (podmět, přísudek, předmět v různých pádech, přívlastek shodný a neshodný, příslovečné určení místa, času, způsobu a míry). Jsou vhodné pro žáky 6. - 9. ročníku. Mezi žáky se rozdají všechny kartičky. TIP: je možno použít i méně kartiček, ale je třeba vyřadit vždy jednu sadu, tzn. 11 kartiček (obsahující každý z větných členů), aby bylo možné zachovat návaznost kartiček. Žáci si kontrolují správné přiřazení podle klíče – každý žák tak obdrží ihned v průběhu hry zpětnou vazbu. Žáci mohou hrát tyto hry ve skupinách. Učitel jen dohlíží a případně vybízí žáky ke zdůvodnění nebo vysvětluje nejasnosti. Před použitím je nutné kartičky pouze vytisknout a vystřihnout. Pro opětovné použití je vhodné kartičky zalaminovat. Skupinám hráčů je vhodné vytisknout také klíč, podle kterého provádí v průběhu hry sami kontrolu. Před využitím této hry doporučuji také zopakovat teoretické poznatky k určování větných členů, které budou žáci aplikovat. Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.
UUCZ-368103
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>Domino>Pexeso>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00