Větné členy - domino, had, pexeso

Ročník:
Počet stran:
10
Velikost: 255.55 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
18. 9. 2023
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Hry jsou zaměřeny na procvičování a upevnění učiva větných členů – žáci určují na příkladech větné členy (podmět, přísudek, předmět v různých pádech, přívlastek shodný a neshodný, příslovečné určení místa, času, způsobu a míry). Jsou vhodné pro žáky 6. - 9. ročníku.

Mezi žáky se rozdají všechny kartičky.

TIP: je možno použít i méně kartiček, ale je třeba vyřadit vždy jednu sadu, tzn. 11 kartiček (obsahující každý z větných členů), aby bylo možné zachovat návaznost kartiček.

Žáci si kontrolují správné přiřazení podle klíče – každý žák tak obdrží ihned v průběhu hry zpětnou vazbu. Žáci mohou hrát tyto hry ve skupinách. Učitel jen dohlíží a případně vybízí žáky ke zdůvodnění nebo vysvětluje nejasnosti.

Před použitím je nutné kartičky pouze vytisknout a vystřihnout. Pro opětovné použití je vhodné kartičky zalaminovat. Skupinám hráčů je vhodné vytisknout také klíč, podle kterého provádí v průběhu hry sami kontrolu.

Před využitím této hry doporučuji také zopakovat teoretické poznatky k určování větných členů, které budou žáci aplikovat.

Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.

Další produkty od autora Roman Růžička

339500
Český jazyk
8., 9.
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod k deskové hře Přehled učiva k deskové hře jako podpora nejen pro žáky s poruchami učení
35.00 Kč
368834
Anglický jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Omalovánky
Aktivita je vhodná pro žáky 6.-9. tříd (od doby, kdy se začínáte učit nepravidelná slovesa, pak lze využít k opakování a
30.00 Kč
343088
Český jazyk
8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod k běhacímu procvičování Tipy pro jednodušší průběh hry Úkoly navíc Námět na zařazení
30.00 Kč
334895
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod k běhacímu diktátu Odkaz na internetovou jazykovou příručku Tipy pro jednodušší průběh hry
30.00 Kč
Větné členy - domino, had, pexeso Větné členy - domino, had, pexeso
Hry jsou zaměřeny na procvičování a upevnění učiva větných členů – žáci určují na příkladech větné členy (podmět, přísudek, předmět v různých pádech, přívlastek shodný a neshodný, příslovečné určení místa, času, způsobu a míry). Jsou vhodné pro žáky 6. - 9. ročníku. Mezi žáky se rozdají všechny kartičky. TIP: je možno použít i méně kartiček, ale je třeba vyřadit vždy jednu sadu, tzn. 11 kartiček (obsahující každý z větných členů), aby bylo možné zachovat návaznost kartiček. Žáci si kontrolují správné přiřazení podle klíče – každý žák tak obdrží ihned v průběhu hry zpětnou vazbu. Žáci mohou hrát tyto hry ve skupinách. Učitel jen dohlíží a případně vybízí žáky ke zdůvodnění nebo vysvětluje nejasnosti. Před použitím je nutné kartičky pouze vytisknout a vystřihnout. Pro opětovné použití je vhodné kartičky zalaminovat. Skupinám hráčů je vhodné vytisknout také klíč, podle kterého provádí v průběhu hry sami kontrolu. Před využitím této hry doporučuji také zopakovat teoretické poznatky k určování větných členů, které budou žáci aplikovat. Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.
UUCZ-368103
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>Domino>Pexeso>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00