Aktivita 6 rohů - Průmyslová revoluce

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
7
Velikost: 481.58 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající Petr Zajíc
Nahráno:
Naposledy upraveno:
6. 4. 2024
Sdílet:

Jedná se o vzdělávací materiál pro 8. třídu ZŠ nebo pro 3. ročník osmiletého gymnázia. Tento materiál rozvíjí povědomí o době průmyslové revoluce. Žáci se také látku naučí zábavnou formou.

 

  • Šest textů, které jsou každý na půl stránky, položíte na šest stolů (šest stanovišť).
  • Můžete žáky rozdělit do skupin nebo může pracovat každý samostatně.
  • Po zahájení si žáci přečtou texty, a podle každého vypracují myšlenkovou mapu. Za nejlepší můžete dát i jedničku.
  • Zároveň je u každého textu dodatečný úkol. Odpověď na něj musí žák dohledat v učebnici nebo na internetu.
  • Když budou mít všichni hotovo, můžete se ve formě soutěže ptát na otázky, a kdo bude mít nejvíce bodů, vyhrává, nebo můžete udělat šesté stanoviště, kam dáte otázky a až budou mít všichni odpovědi, postupně budete vyvolávat žáky.
  • Můžete místo otázek každé skupině rozdat domino, na kterém jsou stejné otázky a odpovědi.

 

Tento materiál je asi na 1-2 vyučovací hodiny. Informace jsem čerpal z učebnice Dějepis pro 8. třídu, novověk.

Další produkty od autora Petr Zajíc

908689
Chemie
9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Jedná se o výukový materiál pro 9. třídu ZŠ. Obsahuje 36 otázek. Témata jsou: alkany; alkeny, alkyny, areny
43.00 Kč
314459
Dějepis
6., ZŠ – 2. STUPEŇ
Domino
Jedná se o vzdělávací materiál pro 6. třídu ZŠ nebo pro 1. ročník osmiletého gymnázia. Pět textů, které jsou každý na
40.00 Kč
411568
Dějepis
5., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Tento pracovní list je oboustranný. Jedná se o vzdělávací materiál pro 7. třídu ZŠ nebo pro 2. ročník osmiletého
29.00 Kč
1121435
Dějepis
7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Jedná se o výukový materiál pro 7. třídu ZŠ. Obsahuje 36 otázek. Témata jsou: Jan Hus, začátek revoluce, bitvy
38.00 Kč
Aktivita 6 rohů - Průmyslová revoluce Aktivita 6 rohů - Průmyslová revoluce
Jedná se o vzdělávací materiál pro 8. třídu ZŠ nebo pro 3. ročník osmiletého gymnázia. Tento materiál rozvíjí povědomí o době průmyslové revoluce. Žáci se také látku naučí zábavnou formou.   Šest textů, které jsou každý na půl stránky, položíte na šest stolů (šest stanovišť). Můžete žáky rozdělit do skupin nebo může pracovat každý samostatně. Po zahájení si žáci přečtou texty, a podle každého vypracují myšlenkovou mapu. Za nejlepší můžete dát i jedničku. Zároveň je u každého textu dodatečný úkol. Odpověď na něj musí žák dohledat v učebnici nebo na internetu. Když budou mít všichni hotovo, můžete se ve formě soutěže ptát na otázky, a kdo bude mít nejvíce bodů, vyhrává, nebo můžete udělat šesté stanoviště, kam dáte otázky a až budou mít všichni odpovědi, postupně budete vyvolávat žáky. Můžete místo otázek každé skupině rozdat domino, na kterém jsou stejné otázky a odpovědi.   Tento materiál je asi na 1-2 vyučovací hodiny. Informace jsem čerpal z učebnice Dějepis pro 8. třídu, novověk.
UUCZ-510859
Dějepis>Domino>Ostatní>8.>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00