Den vzniku Československa 28. října

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
11
Velikost: 1.51 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
21. 10. 2023
Cena:
50 Kč vč. DPH
Sdílet:

Den vzniku samostatného Československého státu - hra

Výukový materiál je spojen postavou Myslíka, který žáky provede základními pojmy týkajícími se jak přímo dne 28. října, tak i obdobím první republiky. Jednotlivé pojmy se neustále opakují, aby došlo k jejich lepšímu zapamatování. Celý didaktický materiál je proveden v národních barvách.

Metodický postup:

Každý z žáků obdrží úvodní list s představením Myslíka, tématu a bodovou tabulkou.

Následuje uvedení do problematiky a získání znalostí, a to formou hry. Každý z žáků si vylosuje některý z pojmů (demokracie, císařská rodina,...) a má za úkol se s ním správně zařadit k danému období (období vlády habsburské monarchie, první světová válka, 28. říjen, první republika), u kterého se nachází vždy krátký popis. Tím se vytvoří čtyři skupinky, každá ze skupinek své období představí ostatním.

Následně už žáci pracují každý sám za sebe nebo ve dvojicích. Po třídě jsou rozmístěny čtyři stanoviště, na každém papíry s úkoly a řešením. Žáci tak samostatně plní úkoly a sbírají body. 

Další produkty od autora Veronika Režná

75461
Dějepis
8.
Ostatní
Kdo jsem? Žáci mají za úkol z fiktivního ,,dopisu" či ,,doznání" přijít na to, o kterou významnou osobnost se jedná
0.00 Kč
421538
Dějepis
8., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Průmyslová revoluce Materiál je koncipován jako příprava pro celou vyučovací hodinu týkající se tématu průmyslová
45.00 Kč
430087
Český jazyk
3., 4., 5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Procvičení vyjmenovaných slov po L formou hry. Součástí je autorská báseň, která je také vhodná k recitaci, a
45.00 Kč
440846
Český jazyk
3., 4., 5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Procvičení vyjmenovaných slov po S formou hry Součástí je autorská báseň, která je také vhodná k recitaci, pohádka a 24
45.00 Kč
Den vzniku Československa 28. října Den vzniku Československa 28. října
Den vzniku samostatného Československého státu - hra Výukový materiál je spojen postavou Myslíka, který žáky provede základními pojmy týkajícími se jak přímo dne 28. října, tak i obdobím první republiky. Jednotlivé pojmy se neustále opakují, aby došlo k jejich lepšímu zapamatování. Celý didaktický materiál je proveden v národních barvách. Metodický postup: Každý z žáků obdrží úvodní list s představením Myslíka, tématu a bodovou tabulkou. Následuje uvedení do problematiky a získání znalostí, a to formou hry. Každý z žáků si vylosuje některý z pojmů (demokracie, císařská rodina,...) a má za úkol se s ním správně zařadit k danému období (období vlády habsburské monarchie, první světová válka, 28. říjen, první republika), u kterého se nachází vždy krátký popis. Tím se vytvoří čtyři skupinky, každá ze skupinek své období představí ostatním. Následně už žáci pracují každý sám za sebe nebo ve dvojicích. Po třídě jsou rozmístěny čtyři stanoviště, na každém papíry s úkoly a řešením. Žáci tak samostatně plní úkoly a sbírají body. 
UUCZ-399553
Dějepis>Občanská výchova>Prvouka>Pracovní listy>5.>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ>28. 10. Den vzniku samostatného československého státu
50.00