Kryštof Kolumbus (zámořské plavby)

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
5
Velikost: 462.27 KB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
4. 3. 2024
Sdílet:

Pro koho: 7. třída

Styl práce: samostatná nebo ve skupinách

Typ materiálu: vzdělávací materiál pro druhý stupeň ZŠ

 

Výukový materiál je vedle samotného učiva týkajícího se Kryštofa Kolumba a zámořských objevů zaměřen na práci s textem, čtení s porozuměním a kritické čtení.

 

Stěžejní částí materiálu je smyšlený příběh myšáka jménem Myšák, který se stává součástí expedice Kryštofa Kolumba.

Ve vyprávění se vedle pravdivých informací vyskytují i chybné údaje. Žáci tedy mají za úkol prokázat schopnost na základě dosavadních vědomostí (mnohdy i na základě tzv. selského rozumu) kriticky vyhodnotit text a rozhodnout, které informace odpovídají skutečnosti a jsou historicky doložitelné, a které ne.

Výukový materiál dále obsahuje tabulku pro zapsání pravdivých/nepravdivých údajů, tabulku tvrzení ANO - NE a mapku pro zakreslení polohy Portugalska, Španělska, Indie a zámořských cest.

 

„Moje královno, věřte mi. Na internetu jsem četl, že Země je kulatá. Tak přece se do Indie musím dostat i cestou na západ. Přivezu vám prvotřídní zboží. Koření, drahé kovy, levnou elektroniku. Dejte mi povolení a vydám se na cestu ještě dnes!”

Souhrnné opakování sedmého ročníku ZDE.

Další produkty od autora Veronika Režná (Radost učit)

70360
Dějepis
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Celoroční tematická hra
Pro koho: druhý stupeň Styl práce: ve dvojicích, skupinách nebo samostudium Typ materiálu: vzdělávací materiál pro druhý
60.00 Kč
448232
Dějepis
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Písničky, básničky
Pro koho: 6., 7., 8., 9. třída Styl práce: samostatná nebo skupinová Typ materiálu: vzdělávací materiál pro druhý stupeň
50.00 Kč
406318
Dějepis
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii Pro koho: 7., 8., 9. ročník Typ materiálu: vzdělávací materiál pro druhý
50.00 Kč
498653
Český jazyk - gramatika
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Pro koho: 6., 7., 8. a 9. třída Styl práce: samostatná, skupinová, společná kontrola Typ materiálu: vzdělávací materiál
30.00 Kč
Kryštof Kolumbus (zámořské plavby) Kryštof Kolumbus (zámořské plavby)
Pro koho: 7. třída Styl práce: samostatná nebo ve skupinách Typ materiálu: vzdělávací materiál pro druhý stupeň ZŠ   Výukový materiál je vedle samotného učiva týkajícího se Kryštofa Kolumba a zámořských objevů zaměřen na práci s textem, čtení s porozuměním a kritické čtení.   Stěžejní částí materiálu je smyšlený příběh myšáka jménem Myšák, který se stává součástí expedice Kryštofa Kolumba. Ve vyprávění se vedle pravdivých informací vyskytují i chybné údaje. Žáci tedy mají za úkol prokázat schopnost na základě dosavadních vědomostí (mnohdy i na základě tzv. selského rozumu) kriticky vyhodnotit text a rozhodnout, které informace odpovídají skutečnosti a jsou historicky doložitelné, a které ne. Výukový materiál dále obsahuje tabulku pro zapsání pravdivých/nepravdivých údajů, tabulku tvrzení ANO - NE a mapku pro zakreslení polohy Portugalska, Španělska, Indie a zámořských cest.   „Moje královno, věřte mi. Na internetu jsem četl, že Země je kulatá. Tak přece se do Indie musím dostat i cestou na západ. Přivezu vám prvotřídní zboží. Koření, drahé kovy, levnou elektroniku. Dejte mi povolení a vydám se na cestu ještě dnes!” Souhrnné opakování sedmého ročníku ZDE.
UUCZ-513143
Dějepis>Pracovní listy>7.>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00